مجله بازی, مقالات

بزرگ‌ترین باس‌ های تاریخ ویدیوگیم

rsz cronos 700x393 1

قد و قامت برخی از باس‌فایت‌ها در بازی، منجر به خلق چالشی جذاب و هیجان‌انگیز می‌شود.

باس‌فایت‌ها مانند سرفصل یک کتاب در بازی‌های ویدیویی هستند. این دشمنان که نبرد با آن‌ها سخت‌تر است، باهوش‌تر هستند و وظیفه دارند تا بازیکنان را در بازی بترسانند و برخی این کار را با قد و قامت خود می‌کنند. در این لیست به بزرگترین باس‌ فایت ها اشاره خواهیم کرد که قد و قامتی متمایز از بقیه دارند و با دیدن آن‌ها احتمالا می‌ترسید.

بزرگترین باس‌ فایت ها تاریخ ویدیوگیم

rsz_cronos

Cronos – God of War

از بزرگترین باس‌ فایت ها را در گاد اف وار ببینید! وقتی که «کریتوس» به اعماق تارتاروس وارد می‌شود با «کرونوس» مواجه می‌شود، تایتانی که به عمیق‌ترین نقطه جهان زیرین تبعید شده است. اما ظاهرا «کرونوس» هم قرار است تا مانعی بر سر راه اهداف «کریتوس» باشد.

او باید با این موجود سر به فلک کشیده بجنگد، از پوست چرمی‌اش بالا برود، ناخن‌هایش را از ریشه در بیاورد، اعضای بدنش را بیرون بکشد و به وحشیانه‌ترین شیوه او را بکشد. در کل اما درک ابعاد و اندازه «کرونوس» سخت است و همه این موارد او را به یکی از به‌یادماندنی‌ترین باس‌فایت‌های کل سری بدل می‌کند.

rsz_shadowofclosus

Valus – Shadow of Colossus

دشمن اول شما در Shadow of Colossus نمایانگر فضای کلی بازی است و بازی شما را به آرامی به سمت دره‌های بزرگ و خالی می‌برد و شما را غرق در فضا و اتمسفر سنگین خود می‌کند. بالا رفتن از پاهای بزرگ غول‌ها سنگی برای فرو کردن شمشیر در سرشان به هیچ وجه آسان نیست. یکی از بزرگترین باس‌ فایت ها را تجربه می کنید. اگر هنگام تجربه بازی کمی به ابعاد توجه کنید احتمالا به خوبی منظور من را متوجه خواهید شد.

rsz_gearsofwar

Rift Worm – Gears of War 2

خاص بودن این باس‌ فایت از آن جهت است که نبرد شما با این باس عظیم را شما از سر نمی‌گیرید. کل درگیری شما با او در درون بدنش انجام می‌شود و شما باید اره‌ برقی لنسر خود در پوست او فرو کنید. با اینکه او را به بدترین شیوه می‌کشید اما بازهم در میان آن همه خون و قطعه‌های بدن اندازه عجیب او همچنان خیره‌کننده است و جزو بزرگترین باس‌ فایت ها است.

rsz_castlevania

Stone Titan – Castlevania Lords of Shadow

بالا رفتن از بدن تایتانی سنگی، آن هم در شرایطی که باد به صورت شما می‌خورد و هر لحظه ممکن است از آن ارتفاع به پایین پرتاب شوید، یکی از هیجان‌انگیزترین لحظات Castlevania Lords of Shadow است. به هیچ وجه ساده نیست که از ستون‌های سنگی که بازو و پاهای این تایتان است بالا بروید. این نبرد بیشتر از آنکه بخواهد چالش برانگیز باشد نمایانگر اندازه بزرگ این تایتان است و به خوبی می‌تواند اندازه این غول را برای شما به تصویر بکشد.

rsz_daeksouls

Yhorm the Giant – Dark Souls 3

از بزرگترین باس‌ فایت ها در دارک سولز 3 است! بسیاری از باس‌فایت‌های Dark Souls 3 در حد و اندازه‌های تایتان‌های غول‌پیکر هستند، اما Yhorm the Giant قد و قامتی مافوق همه دارد. او از آب‌های کم‌عمق عبور می‌کند، شمشیر آتشین خود را می‌چرخاند و ستون‌های اطراف خود را خراب می‌کند که می‌تواند عرصه را بر هر بازیکنی حسابی تنگ کند و او را تحت فشار قرار دهد.

rsz_serioussam

Ugh-Zan III – Serious Sam

بازی Serious Sam به طور کلی درباره نبردهای خونین، تیراندازی‌های مرگ‌بار و تسخیر انبارهای اسلحه‌ است. همه این مهارت‌ها را باید جمع کنید تا بتوانید با Ugh-Zan III مبارزه کنید. این هیولای چهار دست به آرامی به دشمنان خود نزدیک می‌شود تا بتواند گوی‌های آتشین خود را مانند سنگ‌ریزه پرتاب کند. این نبرد در حالی رخ می‌دهد که یک بشقاب پرنده بزرگ و مرموز در آسمان بوده و بر همه جا سایه انداخته است.

rsz_resistqance

Leviathan – Resistance 2

Chimeraها موجوداتی لاغر و اسکلتی هستند، اما «لویاتان» به خوبی می‌تواند نمایانگر موجودی بی‌گانه و ترسناک باشد. او به راحتی هلیکوپترها را سرنگون می‌کند و ناگهان صورتش تمام صفحه نمایش را می‌پوشاند.با یکی از بزرگترین باس‌ فایت ها، مبارزه کردن با او مساوی است با انفجارهایی بزرگ، فروریختن ساختمان‌ها و شلیک چندین موشک که حسابی می‌تواند آدرنالین خون شما را بالا ببرد.

rsz_infamous

Beast – infamous 2

این جانور در شروع infamous 2، تمام شهر امپایر سیتی را از هم می‌درد. این جانور فراتر از یک مرد آتشین است که با ماگما پوشیده شده است و «کول» در مقابل او مانند بال یک مگس است. رویارویی با این غول بی‌شاخ و دم واقعا هیجان‌انگیز است و شما در برابر او همانند یک مورچه ضعیف و ناتوان هستید.

rsz_gorok

Gorog – Star Wars: The Force Unleashed II

یکی از بزرگترین باس‌ فایت ها گوروک است، حتی با استانداردهای Star Wars هم «گوروگ» ترسناک و بزرگ است. پوست خاکستری و ترک‌خورده او شاهد نبردهای زیادی بوده و بازوهای او حسابی عطش کشتن دارند. مشت‌های او کل صفحه را می‌پوشانند و او آن‌ها را به هم می‌کوبد. «استار کیلر» اگر می‌خواهد این موجود را از بین ببرد، واقعا کار دشواری در پیش دارد.

rsz_oblivion

Oblivion – Mehrunes Dagon

از بزرگترین باس‌ فایت ها شاهزاده است، شاهزاده بالاخره می‌تواند سر زشت خود را بالا بگیرد. او بر فراز بازیکنان می‌چرخد و رنگ پوست قرمز او کاملا در مقابل سفید مرمری شهر امپراتوری است. یکی از چهار بازوی عضله‌ای او با همراه تبری بزرگ می‌تواند ارتشی بزرگ را به پرواز در بیاورد. این بازی با صحنه نهایی نبرد شما با او به پایان می‌رسد که در آن سعی دارید با بریدن مچ پایش او را سرنگون کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *