آموزش, مجله بازی, مقالات

راهنمای بازی Ghostwire Tokyo + نکاتی کمک‌کننده

راهنمای بازی Ghostwire Tokyo

همانطور که می‌دانید، بازی Ghostwire Tokyo مدتی پیش به طور رسمی برای پلتفرم‌های PS5 و PC منتشر شد. این بازی با کسب امتیاز ۷۵ در وبسایت متاکریتیک نشان داد که اگرچه نتوانسته است در سطح یک بازی شاهکار ظاهر شود، اما احتمالا افرادی را که عاشق استفاده از قدرت‌های جادویی در سبک اول شخص هستند، راضی خواهد کرد. اما جدیدترین ساخته‌ی استودیو Tango Gameworks علاوه بر المان‌های اکشن، از المان‌های Horror نیز بهره‌مند است و اتمسفری عجیب و غریب دارد.

داستان بازی از این قرار است که طی یک اتفاق غیرمنتظره، تمامی شهروندان توکیو به شکل اسرارآمیزی ناپدید می‌شوند و اشباحی از دنیاهای دیگر، شهر توکیو را تصرف می‌کنند. حال قهرمان داستان باید با قدرت‌های جادویی خود، با این ارواح و نیروهای شرور حاکم بر توکیو مبارزه کند. اگر جزو کسانی هستید که قصد دارید بازی Ghostwire Tokyo را تجربه کنید، اما با مکانیک‌ها و سیستم گیمپلی آشنایی کافی ندارید، نگران نباشید. ما در این مقاله، راهنمای بازی Ghostwire Tokyo و نکاتی کمک‌کننده از این بازی را برای شما عزیزان ارائه خواهیم داد تا نهایتا تجربه‌ی بهتری داشته باشید.

راهنمای بازی Ghostwire Tokyo

[lwptoc numeration=”none”]

گیت‌های Torii

ghost-wire-tokyo-gameplay

گیت‌های Torii اساسا شاکله‌ی اصلی دنیای آزاد بازی Ghostwire Tokyo را تشکیل می‌دهند. این گیت‌ها در واقع قفل‌ها و کلید‌هایی هستند که مشخص می‌کنند کدام قسمت از نقشه‌ی بازی برای شما قابل دسترس است. شهر توکیو از یک مه کشنده پوشیده شده است که اگر به آن وارد شوید صدمه می‌بینید. برای خلاص شدن از شر آن باید گیت‌های Torii را در مناطق مختلف پیدا کرده و شهر توکیو را ذره به ذره از وجود این مه پاکسازی کنید.

در حین انجام ماموریت‌های اصلی داستانی به تعدادی از گیت‌های Torii دسترسی پیدا خواهید کرد، اما با این حال تعدادی دیگر از آن‌ها حالت فرعی و اختیاری دارند. توصیه ما برای راهنمای بازی Ghostwire Tokyo این است که سعی کنید همه‌ی گیت‌های Torii را پیدا و پاکسازی کنید تا بتوانید فعالیت‌های جانبی بیشتری را انجام دهید و نهایتا پاداش بیشتری از تلاش‌های جانبی خود دریافت کنید.

اشباح

اشباح زیادی در دنیای بازی Ghostwire Tokyo پراکنده شده‌اند که می‌توانید با استفاده از Katashiro آن‌ها را جذب کرده و سپس با انتقال به خارج از شهر توکیو، بوسیله‌ی دستگاهی شبیه به تلفن‌ آن‌‌ها را به بدن خود برگردانید. صرفا اشباحی که در مسیر شما قرار دارند را جذب نکنید، بلکه به دنبال آن‌ها رفته و تمامی آن‌ها را پیدا کنید. این موضوع محرکی اصلی برای کاوش کردن در بازی به حساب می‌آید، زیرا به بازیکن پاداش ارزشمندی می‌دهد. پاداشی از جمله Meika، XP و مواردی که برای ارتقای شخصیت خود نیاز دارید. پس وقت خود را به کاوش و پیدا کردن این اشباح در گوشه و کنار شهر توکیو اختصاص دهید.

Katashiro

ghostwire-tokyo-spirits-1024x556

همانطور که در راهنمای بازی Ghostwire Tokyo ذکر شد، شما می‌توانید اشباح را با استفاده از Katashiro جذب کنید و قبل از اینکه منابعتان تمام شود، تعداد زیادی از آن‌ها را جذب خواهید کرد. بدیهی است که استفاده‌ی مکرر از قابلیت Katashiro باید در اولویت کارهایتان در این بازی قرار گیرد. می‌توانید Katashiro بیشتری را از فروشندگان مختلف خریداری کنید و یا از طریق پاکسازی گیت‌های Torii آن‌ها را به دست بیاورید. قیمت Katashiro چندان بالا نیست و هر زمان که توانستید ترجیحا آن را از فروشندگان خریداری کنید.

Meika

Meika واحد پول اصلی در بازی Ghostwire Tokyo است و برای خرید مواد مصرفی و اقلام مختلف دیگر از فروشندگان کاربرد خواهد داشت. میزان میکایی که هزینه می‌کنید، مشخصا بر نحوه‌ی مبارزات شما تاثیرگذار است. خوشبختانه در این بازی به دست آوردن Meika چندان دشوار نیست. اگر به جذب ارواح و تکمیل ماموریت‌های جانبی ادامه دهید، در اکثر مواقع می‌توانید Meika به دست بیاورید. اما راه‌های دیگری نیز برای این کار وجود دارد.

اگرچه بسیاری از اشیای تخریب شده (Corrupted) در دنیای بازی را می‌توان برای بازیابی مهمات Weaving مورد استفاده قرار داد، اما تعدادی از آن‌ها می‌توانند به شما مقداری Meika نیز بدهند. همچنین اگر به سگ‌های ولگرد در توکیو غذا بدهید، مقداری Meika دریافت خواهید کرد. پس همیشه خرید غذای سگ از فروشندگان را مد نظر قرار دهید.

راهنمای بازی Ghostwire Tokyo : مدیریت منابع

ghostwire-tokyo-combat

این نکته برای راهنمای بازی Ghostwire Tokyo شاید کمی بدیهی بنظر برسد، اما در عین حال به سادگی فراموش می‌شود. در بسیاری از بازی‌های جهان‌باز، احتمالا در مدت زمانی طولانی با این ذهنیت که به چیز خاصی نیاز ندارید، به فروشنده‌ها مراجعه نمی‌کنید. اما در بازی Ghostwire Tokyo شرایط کمی متفاوت است و بهتر است که به طور مرتب به فروشندگان مراجعه کنید. گرچه این کار ضرورت قطعی ندارد، اما مسلما در مدیریت منابعتان به شما بسیار کمک خواهد کرد.

اینکه همیشه آرشیو بزرگی از منابع مصرفی مختلف در اختیار داشته باشید ایده‌ی بسیار خوبی است. زیرا در این صورت بازیابی سلامتی و پشت سر گذاشتن نبردهای چالش‌برانگیز راحت‌تر خواهد بود. پیکان‌ها (Arrows) را نیز می‌توان در دنیای بازی پیدا کرد (هر چند خیلی رایج نیستند) و یا از فروشندگان خریداری نمود. بنابراین هرگاه برای خرید Katashiro به فروشنده‌ای مراجعه کردید، حتما به موجودی سایر منابع خود نیز دقت داشته باشید.

کمان

در راهنمای بازی Ghostwire Tokyo کمان یکی از ابزارهای مهم بازی Ghostwire Tokyo است. اگرچه  Ethernal Weaving سلاح اصلی شما در بازی است و بیشتر اوقات هنگام برخورد با دشمنان از این سلاح استفاده می‌کنید، اما با این حال در اغلب مواقع می‌توانید برای اتخاذ رویکرد مخفی‌کاری از کمان خود نیز بهره ببرید. قبل از اینکه وارد مبارزه شوید، شرایط را ارزیابی کنید و ببینید آیا دشمنانی وجود دارد که بتوانید از راه دور آن‌ها را زمین‌گیر کنید. از آنجایی که تعداد پیکان‌ها محدود است، در شلیک‌های خود هوشمندانه و دقیق عمل کنید.

Magatama

ghostwire-tokyo-enemies

در بازی Ghostwire Tokyo اکثر مهارت‌ها و توانایی‌ها با استفاده از Skill Point به دست می‌آیند، اما موارد خاصی نیز وجود دارد که برای کسب آن‌ها باید از منبع کمیابی به نام Magatama استفاده کنید. پس ناگفته نماند که جستجوی فعالیت‌هایی در بازی که پاداش Magatama را به همراه دارند، ایده‌ی بسیار خوبی است. برای شروع می‌توانید نقشه بازی را بررسی کنید و ببینید کدام یک از فعالیت‌های جانبی چنین پاداشی را به شما می‌دهند. همچنین می‌توانید برای به دست آوردن Magatama، یوکای‌هایی که در شهر توکیو پراکنده شده‌اند را نیز پیدا کنید.

Amentori X

دنیای بازی Ghostwire Tokyo چندلایه و عمودی است. یعنی کاوش کردن ساختمان‌های مرتفع و بالا رفتن از پشت بام‌ها، به اندازه‌ی قدم زدن در کوچه‌ها و خیابان‌های توکیو امری حیاتی است. یکی از راه‌های مهم برای رسیدن به مناطق مرتفع و بالای پشت‌ بام‌ها، لینک کردن به یکی از ده‌ها تنگویی است که در سرتاسر شهر توکیو پرواز می‌کنند.

برای لینک کردن به یک تنگو نیاز نیست که مسافت زیادی را بپیمایید و اگر یک تنگو را در محل مورد نظر خود پیدا کنید، کارتان راحت خواهد بود. خوشبختانه قابلیتی به نام Amentori X وجود دارد که به شما امکان انجام این کار را می‌دهد. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا فورا یک تنگو را در بالای یک ساختمان احضار کرده و سپس با لینک شدن با آن، به بالای ساختمان بروید. پس حتما این قابلیت را در اسرع وقت آنلاک کنید.

جمع‌آوری آیتم‌ها

ghostwire_tokyo_exploration

بازی Ghostwire Tokyo به عنوان یک بازی اپن‌ورلد شامل آیتم‌های قابل جمع‌آوری متعدد و متنوعی می‌شود. بازیکن با اهداف مختلفی می‌تواند به جمع‌آوری این آیتم‌‌ها بپردازد. بعضی فروشندگان از شما می‌خواهند که آیتم‌های بخصوصی را برای آن‌ها پیدا کنید. در صورت پیدا کردن این آیتم‌ها و تحویل آن‌ها به فروشنده، مقداری Meika به عنوان پاداش دریافت خواهید کرد. بنابراین همیشه پیدا کردن آیتم‌های کلکسیونی را مدنظر قرار دهید و هر زمان که به یکی از فروشندگان مراجعه کردید، کلکسیون خود را بررسی نموده و این آیتم‌ها را به فروش برسانید.

دفاع کردن

حال بیایید برای راهنمای بازی Ghostwire Tokyo کمی در مورد مبارزات صبحت کنیم. همانطور که اشاره کردیم، Ethernal Weaving سلاح اصلی شما در بازی محسوب می‌شود. اگرچه در مبارزات از عناصر تهاجمی پرزرق و برق و جادوهای متنوعی برای از بین بردن دشمنان خود استفاده می‌کنید، اما گاهی اوقات لازم است که استراتژی تدافعی در پیش بگیرید. به خصوص اگر توسط گروه بزرگی از دشمنان مورد حمله قرار بگیرید. به این ترتیب استفاده از مکانیزم دفاع و زمان‌بندی دقیق آن در بسیاری از مبارزات ضروری است. اگر در لحظه‌ی مناسب دفاع کنید، می‌توانید حملات دشمنان را Parry کرده و فرصتی برای ضدحمله داشته باشید.

مجسمه‌های Jizo

GWT-Jizo-Statue-42a-1024x576

در جریان مبارزات ممکن است متوجه این موضوع شوید که مهمات شما برای استفاده از Ethernal Weaving به مرور تمام می‌شود و اگرچه می‌توانید با نابودی دشمنان و شکستن اشیای تخریب‌شده مقداری از آن را بازیابی کنید، اما ایده‌ی بهتر و راحت‌تر این است که فضای کلی مهمات را تا حد ممکن افزایش دهید. در واقع با پیدا کردن مجسمه‌های Jizo قادر به انجام این کار خواهید بود. هر یک از این مجسمه‌ها می‌توانند حداکثر تعداد مهمات قابل حمل شما را افزایش دهند و در مجموع به مدیریت مهمات شما در حین مبارزه و کاوش کمک کنند.

دید ماورایی (Spectral Vision)

همانند بسیاری از بازی‌های جهان باز، بازی Ghostwire Tokyo نیز مکانیک «دید کاراگاهی» را به شکل نسبتا متفاوتی ارائه می‌دهد و باید بگوییم که استفاده از این مکانیک در بازی واقعا پراهمیت است. هر بار که از Spectral Vision استفاده می‌کنید می‌توانید آیتم‌های مخفی، اشباح، دشمنانی که کمین کرده‌اند و موارد مهم دیگر را در شعاعی مشخص به شکل برجسته مشاهده کنید. توصیه‌ی ما در راهنمای بازی Ghostwire Tokyo  این است که به طور مرتب در محیط‌های مختلف با فشار دادن دکمه‌ی مربع از Spectral Vision استفاده کنید تا هیچ چیز را پشت سر خود جا نگذارید.

صداهای نکوتاما

ghostwire-tokyo-spirits

در دنیای بازی Ghostwire Tokyo، نکوتاماها بیشتر به عنوان فروشنده در بازی فعالیت دارند، اما می‌توانید با آن‌ها اهداف دیگری را نیز دنبال کنید. گاهی اوقات هنگام کاوش کردن در دنیای آزاد بازی، صدای میو میو کردن نکوتاماها به گوشتان می‌خورد. این بدان معناست که به چیزی مخفی نزدیک شده‌اید. پس همیشه به دقت به صداهای اطراف گوش کنید و هر وقت که صدای میو میوی نکاتاما به گوشتان خورد، از Spectral Vision استفاده کنید تا آیتم‌ها و موارد مخفی را کشف کنید.

مخفی کردن آیکن‌های تکمیل‌شده

همانند بسیاری از بازی‌های اپن‌ورلد دیگر، باز کردن نقشه‌ی بازی Ghostwire Tokyo می‌تواند انبوهی از اطلاعات مختلف و آیکن‌های متعددی را به سوی شما پرتاب کند و شما را سردرگم کند. خوشبختانه این بازی به شما امکان می‌دهد تا نقشه را کمی ساده‌تر کنید. در هنگام استفاده از نقشه‌ی بازی اگر دکمه‌ی L3 را فشار دهید، می‌توانید فعالیت‌ها و آیکن‌هایی را که تکمیل کرده‌اید، مخفی کنید. با این کار تمامی نماد‌ها و آیکن‌های فعالیت‌ها و ماموریت‌هایی که قبلا انجام داده‌اید از روی نقشه حذف و دنبال کردن فعالیت‌های جدید راحت‌تر می‌شود.

امیدواریم که مقاله‌ی «راهنمای Ghostwire Tokyo» برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. در صورت رضایت از مقاله، خوشحال می‌شویم آن را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

منبع: Gaming Bolt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *