پیشنهاد سردبیر, مجله بازی, مقالات

20 تا از قدرتمندترین باس فایت های God Of War

باس فایت های گاد اف وار

قدرتمندترین باس فایت های گاد اف وار

در این مقاله به 20 تا از برترین و قدرتمندترین باس فایت های گاد اف وار می‌پردازیم، اما صرفا قدرتمندترین باس‌ها را معرفی نمی‌کنیم. قدرت باس‌ فایت ها را می‌شود با یک خط کد به هر میزانی تغییر داد، و اصلا تحسینی را به همراه نخواهد آورد. بهترین طراحی‌ها، مکانیک‌های مبارزه، هوش مصنوعی خوب، متفاوت بودن نسبت به مراحل قبل، پس‌زمینه‌ی خوب، داستان‌سرایی خوب، توجه به جزییات، تنوع حرکات و بسیاری دیگر از فاکتورها در این انتخاب‌ها نقش داشته‌اند.

god-of-war-chi-magni-modi

20- Magni & Modi (God Of War 2018)

باز هم نبردهای چندنفره در گاد آف وار! پسران ثور چندین بار راه کریتوس و آترئوس را سد می‌کنند. نبرد با آنان بخاطر سلاح‌های مختلف، و طرز مبارزه‌ی متفاوت جذابیتی خاص به بازی می‌بخشد. این نبردها از صحنه‌های جالب بازی هستند. یکی از فضاسازی‌های جالب بازی، جایی است که کریتوس و آترئوس باید در تاریکی پشت‌به‌پشت هم قرار گیرند، سعی کنند که حمله‌ی بعدی را پیش‌بینی کنند و از آن جاخالی دهند. این نبرد به شکلی فوق‌العاده به تصویر کشیده شده است و به جرات یکی از قدرتمندترین باس فایت های گاد اف وار است.

El_Kraken

19- Kraken (God Of War 2 )

این باس فایت بین باس فایت های گاد اف وار به بیش از یک دلیل خاص است. زئوس متوجه می‌شود که چه بر سر اسپارتا آمده است و نقش زئوس در آن اتفاقات چه بوده است. کریتوس عصبانی با این موجود چشم در چشم می‌شود، دست‌های هشت‌پا گونه‌اش را یک به یک قطع می‌کند، و با فرو کردن پلی بزرگ در دهانش او را از پا در می‌آورد.

Erinys_Beast_form_29

18- (ERYNIS (God Of War Ghost Of Sparta

این باس فایت بین باس فایت های گاد اف وار در نسخه‌ی God of War: Ghost of Sparta از بهترین هاست. مبارزه دو مرحله دارد. کریتوس با Erynis در فرم (نسبتا) معمولیش جنگی طاقت‌فرسا دارد، سپس او به شکل هیولای پرنده‌اش در می‌آید، و جنگ در آسمان ادامه پیدا می‌کند. این مبارزه مکانیک‌های خوبی دارد و طراحی شخصیت Erynis نیز فوق‌العاده است.

thumb-1920-1226024

17- Zeus (God Of War 2)

کریتوس و زئوس بارها در گاد آف وار 2 و 3 با هم می‌جنگند. رویارویی آن‌ها در گاد آف وار 2 واقعا به یاد ماندنی‌ است. جایی که کریتوس در زمان به عقب بر‌می‌گردد تا از کشته شدنش بدست زئوس جلوگیری کند. مدت زمان رویارویی مناسب است. کوییک تایم ایونت‌ های زیبایی دارد، و استحقاق نام برده شدن بعنوان یک پایان خوب را دارد. زئوس یکی از قدرتمندترین باس فایت های گاد اف وار محسوب می شود.

perseph

16- (Persephone (God Of War Chains Of Olympus

این دشمن از آن دسته از باس فایت های گاد اف وار است که با مبارزه‌ای جالب تمام می‌شود. در واقع می‌شود آن‌را جزء بهترین پایان‌های این سری دانست. Atlas و Persephone بر سر راه Elysium هستند و باید از سر راه برداشته شوند. برای کریتوس موردی شخصی نیز محسوب می‌شود. او لحظات کوتاهی را با دخترش می‌گذراند، و سپس بطور دردناکی از او جدا می‌شود.

hecaton

15- Hechatonchires (God Of War Ascension)

نبرد کریتوس با این هیولا در ابتدای این نسخه، بهترین نبرد God Of War: Ascension است. هیچ قسمتی از این بازی مانند ابتدایش نیست. شما در باس فایت های گاد اف وار مقیاس می‌خواهید، و این مبارزه به خوبی آن‌ را ارائه می‌دهد. هیچ چیزی که در ادامه می‌آید قابل مقایسه با آن نیست. می‌شود گفت که این مبارزه انتظارات را از ادامه‌ی بازی بالا می‌برد، اما آنچه می‌خواستید را ارائه نمی‌دهد.

dark elf

14- Dark Elf King (God Of War 2018)

از نظر مقیاس حرفی برای گفتن ندارد، اما از لحاظ مکانیک مبارزه از بهترین‌های سری باس فایت های گاد اف وار است. باید به حمله‌ها و الگوهای حرکت  دشمن توجه کنید و در چشم به هم زدنی واکنش مناسب نشان دهید. باید به بهترین شکل از توانایی‌هایتان استفاده کنید. در این نبرد نیز بخوبی از عنصر تاریکی استفاده شده است. این نبرد برای امتحان کردن توانایی‌هایتان مناسب است.

God-of-War-ending

13- Baldur (God Of War 2018)

باس فایت های گاد اف وار 2018 با هیجان آغاز می‌شود و با هیجان پایان می‌یابد. هر دوی این موارد متعلق به مبارزه با Baldur است (بزودی به اولین رویارویی نیز می‌رسیم). آخرین مبارزه‌ی بازی خیلی جالب است، کریتوس، آترئوس و بالدور سوار بر اژدهایی از دنیاهای مختلفی می‌گذرند، از آسمان به زمین می‌افتند، و بر روی زمین هم با هم می‌جنگند، و جسد هیولایی دوباره زنده شده نیز در پس‌زمینه وجود دارد.

maxresdefault (5)

12- Hades (God Of War 3)

مبارزه با ارباب دنیای زیرزمین نباید کار آسانی باشد. خوشبختانه نبرد کریتوس با Hades در بین باس فایت های گاد اف وار از دشواری مناسبی برخوردار است. این نبرد مقیاس بسیار بالایی همانند بعضی از نبردهای دیگر ندارد، اما طراحی موانع، طراحی دشمن، داستان سرایی مناسب و مکانیک های خوب بازی تلفیقی فوق‌العاده ای را رقم زده‌اند. بعد از کشتن او نیز سلاح مخصوص او را برمی‌دارید. این هم از جایزه‌ی پیروزی در نبرد.

hercules gow 3

11- Hercules (God Of War 3)

نبردی میان کریتوس و هرکول جز آن دسته از باس فایت های گاد اف وار است که کاملا افسانه‌ایست. این نبرد از نقاط عطف گاد آف وار 3 است. به مرور سپر او را تکه تکه می‌کنید، دستکش‌های فلزیش را در می‌آورید، و او را با استفاده از همان‌ها می‌کشید. سرعت مبارزه خوب است، و مکانیک‌های مبارزه و الگوهای مبارزه هم کاملا راضی کننده هستند. میزان خشونت این مبارزه، آن‌را از لحظات به یاد ماندنی این بازی نموده است.

FfKqHEO-1620x800

10- Valkyries (God Of War 2018)

از غول‌ها و خدایان در باس فایت های گاد اف وار گفتیم. حال بگذارید از ولکیری‌ها هم بگوییم. فرشتگانی که به عقیده‌ی اساطیر نورسی افراد را به بهشت می‌بردند. ولکیری‌ها دشمنان اختیاری هستند(مثل ماموریت‌های جانبی)، و همین هم نشان از سختی این نبرد دارد. این پایان بازی برای بازیکنانی است که سطحشان بالا رفته، و می‌خواهند چالش سخت تری را تجربه کنند.

maxresdefault (6)

9- Thanatos (God Of War Ghost Of Sparta)

نبرد کریتوس و دیموس که یکی از وحشی ترین باس فایت های گاد اف وار به حساب می آید، آنچنان مورد انتظار نبود. اما آنچه بدان انجامید خوب بود. این دو با هم با Thanatos مبارزه می‌کنند، که حریفی قابل هم هست. نه تنها این مبارزه بسیار چشم‌نواز بود، بلکه همکاری برای شکست دشمن عنصری جالب بود که به این سری افزوده می‌شد. در میان بازی‌هایی که برای کنسول‌های دستی عرضه شدند، این بهترین باس فایت بود.

colossus of rhodes

8- Colossus Of Rhodes (God Of War 2)

نبرد با غول شهر رودز از باس فایت های گاد اف وار، نبردی چند مرحله‌ای است. این مبارزه‌ی جذاب برای شروع بازی عالی است. این غول تا حد وحشتناکی بزرگتر از شماست، و مبارزه نیز تنوع زیادی را دل خود دارد. با دست او مبارزه می‌کنید، و عناصر محیطی را بر ضدش بکار می‌گیرید. بر روی سر و صورتش با او مبارزه می‌کنید، درون بدنش می‌روید و قلب مکانیکی‌اش را له می‌کنید. این مثال خوبی برای چگونه شروع شدن یک نسخه‌ی گاد آف وار است(البته در ادامه شروع‌های خوب بیشتری هم را بررسی می‌کنیم).

Ares (God Of War)

7- Ares (God Of War)

نسخه‌ی اصلی گاد آف وار نیاز به باس فایت آخری خوب داشت تا انتهای بازی نیز مانند خودش خوب باشد. Ares که در بین باس فایت های گاد اف وار خودش خدای جنگ است واقعا گزینه‌ی مناسبی بود، هم از حیث مکانیک مبارزه و هم داستان. هم در زمانی که در درون ذهن کریتوس گیر افتاده‌اید و Ares او را با گذشته‌اش شکنجه می‌دهد، و هم زمانی که کریتوس با شمشیر یک مجسمه او را می‌کشد، هر دو برای پایانی زیبا مناسبند.

The Stranger (God Of War 2018)

6- The Stranger (God Of War 2018)

گاد آف وار (2018) چیزهای زیادی را برای این فرنچایز تغییر داد، اما کار همیشگی آغاز بازی را با باس فایت‌ های حیرت‌آور تغییر نداد (مگر آنکه اولین غول را باس به حساب آوریم، بیایید این کار را نکنیم). بالدور که در آن زمان غریبه خوانده می‌شد، به خانه‌ی کریتوس و آترئوس می‌رود و بزودی نبردی جالب آغاز می‌شود. این نبرد حتی از نبرد آخر با بالدور، که خود از بهترین باس فایت های گاد اف وار است، نیز بهتر است.

(Atropos & Lakhesis (God Of War 2

5- (Atropos & Lakhesis (God Of War 2

آخرین دشمنی که در گاد آف وار 2 با کریتوس نبرد می‌کند زئوس است، اما احتمالا نبرد با این دو از بهترین باس فایت های گاد اف وار باشد. دو خواهر سرنوشت شبح اسپارتا را به مبارزه می‌طلبند، و خیلی هم خوب می‌جنگند. حملات سهمگینی دارند، سرعت زیادی دارند، الگوهای حمله‌یشان حرکات زیادی دارد، حمله‌ی هوایی می‌کنند، و بسیاری از چیزهای دیگر، حتی در لحظه‌ای نبرد کریتوس و Ares هم دیده می‌شود، این واقعا فوق‌العاده است. این نبرد پرفرازونشیب احتمالا بهترین صحنه‌ی گاد آف وار 2 باشد.

Poseidon_(God_of_War_III)

4- Poseidon (God Of War 3)

از تعدادی از مبارزات آغازین گاد آف وار گفتیم، اما هیچ کدامشان به مبارزه با پوسیدون که در ابتدای گاد آف وار 3 است نمی‌رسند. او حریف غدری است، اما آنچه که زیبایی خاصی به این مبارزه می‌بخشد مقیاس است. این دو بر روی چیزی غیر ساکن می‌جنگند، بر روی گایا. گایا دارد از کوه المپ بالا می‌رود و تایتان‌ها و المپی‌ها نیز در بک‌گراند با هم می‌جنگند.

Zeus (God Of War 3)

3- Zeus (God Of War 3)

گاد آف وار 3 عرصه‌ی مبارزه با باس‌های بزرگ است، با یکی از همین صحنه‌ها نیز پایان می‌یابد. مبارزه‌ی کریتوس با پدر خونخوارش شکل‌های زیادی به خود می‌گیرد، از مبارزه با دست خالی گرفته تا دوئل یک‌به‌یک، تا جنگ درون گایا، تا مبارزات بزرگ با قدرت‌های آسمانی. تمام این‌ها با یک نبرد حماسی فوق‌العاده پایان می‌یابد. خشونت، مقیاس و خطر، همه‌و‌همه در این مبارزه وجود دارند.

Sigrun (God Of War 2018)

2- Sigrun (God Of War 2018)

 مطمعنا منتظر این مورد بین باس فایت های گاد اف وار بودید. با اینکه نبرد با این شخصیت اجباری نیست، اما باز هم در لیستمان جای می‌گیرد. برای کسانی که در گاد آف وار 2018 بدنبال چالش می‌گردند این بهترین گزینه است. شاید بخواهید بارها سرتان را به دیوار بکوبید(چون بارها شکست خواهید خورد)، و همین نیز انتظار می‌رود. حتما مکانیک این مبارزه را تحسین خواهید کرد، و هنگامی که بالاخره در آن وارد شدید، و او را شکست دادید بیشتر راضی خواهید شد.

Cronos (God Of War 3)

1- Cronos (God Of War 3)

انتخاب مشخصی نبود، اما دلیل داشت. همچین باس فایت از هر نظر فوق‌العاده‌ای باید در این لیست جای می‌گرفت. همه قبول دارند که این باس فایت از بهترین‌های سری است، البته اگر آن‌را بهترین ندانند. از نظر ما معنی نداشت که چون همه می‌دانند که این مورد خوب است آن را انتخاب نکنیم. کلمه‌ی ((مقیاس)) را بارها بکار بردیم، اما تمام باس فایت های دیگر در مقابل مقیاس این باس فایت رنگ می‌بازند. با آنکه بیش از یک دهه از عرضه‌ی گاد آف وار 3 می‌گذرد، هنوز هم این باس فایت هوش را از سر آدم می‌برد. فکر نمی‌کنیم که حتی نسخه‌ی رگناروک هم باس فایتی قابل مقایسه با این باس فایت ارائه دهد.

منبع: gamingbolt

موضوع: 20 تا از قدرتمندترین باس فایت های گاد اف وار

یک فکر در مورد “20 تا از قدرتمندترین باس فایت های God Of War

 1. Amir گفت:

  درواقع baldur اصلا باس قدرتمندی نیست کریتوس فقط بخاطر مامانش باهاش زیاد کاری نداشت ولی چون حدخودش رو نمیدونست خودشو به کشتن داد

  1. نخوندم گفت:

   بالدور یه خداس ، در ضمن اون به خاطر طلسمی که مادرش برای محافظت از اون به کار برده تقریبا فنا ناپذیر و جاودانست :)))
   اگه تیغ اترئوس طلسم رو باطل نمی کرد ، معلوم نبود بازی چطور تموم می شد 🗿🚬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *