اخبار, بازی های آینده, مجله بازی

اطلاعات لو رفته از GTA VI

اطلاعات لو رفته از GTA VI

شد آن که نباید می‌شد!

بیایید تا سری به محتواهای چندین وقت اخیر سایت‌ها و رسانه‌های گیمینگ بزنید، احتمالا متوجه شده اید که حالا هایپ پیرامون GTA VI یا GTA 6 از همیشه بیشتر شده و پس از عرضه God of War با اختلاف مورد انتظارترین بازی صنعت ویدیو گیم خواهد بود. عنوانی عجیب که هنوز نیامده گرد و خاک زیادی به پا کرده و به نظر می‌رسد نهایتا تا دو یا سه سال آینده منتشر خواهد شد.

لیک؟ راکستار؟

راکستار یکی از بزرگ‌ترین، محبوب‌ترین و بااستعدادترین استودیوهای بازی‌سازی بوده و به دو چیز همیشه مشهور بوده است: 1. کرانچ‌های طولانی مدت و سخت 2. این شرکت کمترین لیک و درز اطلاعات را داشته و معمولا اطلاعات معتبری تا پیش از اعلام رسمی آن‌ها درز نمی‌کند. به همین دلیل است که همیشه محتواساز‌ها سعی می‌کنند تا اهداف راکستار را حدس بزنند! (زیرا حجم اطلاعاتی که درز می‌شود بسیار ناچیز است)

New Project 2023 06 18T122429.783
سنت شکنی

علاوه بر راکستار، ناتی داگ نیز شهرت زیادی در هر دو زمینه دارد و معمولا چیزی از بازی‌های آن‌ها به بیرون راه پیدا نمی‌کند. البته چندین پروژه آخر آن‌ها کاملا این موضوع را نقض کرده: 1. The Last of Us Part II لیک‌های زیادی داشت و یکی از کلیدی‌ترین صحنه‌های بازی ناگهان بر روی اینترنت قرار گرفت 2. پروژه ریمستر و انشتار بازی Uncharted بر روی PC نیز لو رفته بود 3.پروژه ریمیک The Last of Us که نهایتا Part I نام گرفت، از حدودا یک سال پیش لو رفته بود و نهایتا در شب معرفی بازی و در فاصله چندین ساعت مانده به مراسم تیزر بازی لو رفت.

به جز ناتی داگ، این بلا سر GTA: Trilogy نیز آمد و لیکرهای زیادی اعلام کرده بودندکه بازی قرار است تا در 2021 و پیش از نسخه ششم منتشر شود. اخیرا لیکرهایی که پیش‌بینی می‌شود به یوتیوب دسترسی دارند، سوپرایزهای همه مراسم‌ها را خراب می‌کنند و مراسمات اتفاقات مراسم را موبه‌مو نشر می‌دهند.

اطلاعات لو رفته از GTA VI
این چیزی فراتر از یک لیک ساده است!

البته قضیه GTA 6 کمی متفاوت است و پروژه هنوز به زمان زیادی نیاز دارد. حالا راکستار کبیر نیز به زانو درآمده و چیزی حدود 90 دقیقه ویدیو و تعداد زیادی عکس از بازی ناگهان اینترنت را به خاک و خون کشاند. بازی هنوز در مرحله Pre-alpha قرار دارد و تصاویر نشان از پروژه‌ای عظیم و جاه طلبانه دارد.

هنوز مشخص نیست که این ویدیوها در بخش تولید ضبط شده یا اینکه لیکر ویدیو را از گیم تست رکورد کرده است. البته که به نظر می‌رسد Vice City بازی GTA 6 قرار است تا زنده‌ترین شهر ویدیو گیمی تاریخ باشد و شما می‌توانید همه جا بروید، همه کار بکنید، با همه تعامل کنید و آزادی عملی مثال زدنی دارید.

بزرگ‌ترین سوالی که پیرامون این بازی شکل می‌گیرد این است: آیا بازی قرار است مانند Red Dead Redemption 2 در واقع گرایی افراط کند؟ یا اینکه راه GTA V را پیش بگیرد؟ هنوز زود است که به دنبال پاسخ این سوال باشیم، اما مشخص است که راکستار اعتراض‌های بازیکنان نسبت به فیزیک GTA V شنیده و حالا بازی پیشرفت زیادی کرده است.

تا 24 ساعت که راکستار هیچ واکنشی نسبت به این اتفاق نشان نداد، اما حالا ظاهرا تیک تو با عزمی جزم می‌خواهد تا همه ویدیوها را از سطح اینترنت پاک کند و برای این کار به قوانین کپی رایت سفت و سختی متوسل شده است.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما هم برای این بازی هیجان زده شده اید؟

نویسنده : علیرضا روستائی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *