تحلیل, مجله بازی, نقد و بررسی

تفاوت کیبوردهای گیمینگ با کیبوردهای معمولی

61e30ec8e9b412bda0a62047 mech vs mem min.jpg 1

تفاوت کیبورد گیمینگ با معمولی

اگر اولین دغدغه‌ی PC گیمرها تهیه کیبورد گیمینگ نباشد آخری هم نیست! همانطور که می دانید کیبورد گیمینگ دارای اهمیت بالایی است و اگر گیمر باشید و کیبورد گیمینگ نداشته باشید، قطعا کمبود آن را حس می کنید. یک گیمر حرفه ای خوب میداند که، کیبورد گیمینگ حرفه ای چه تاثیر بسزایی روی عملکرد و سرعت بازی آنها خواهد گذاشت.

معمولا کیبورد گیمینگ گران تر از کیبورد معمولی است، چون امکانات بیشتری، کیفیت ساخت بهتری و مقاومت بیشتری در مقابل کلیک های چند میلیونی نسبت به کیبورد های معمولی دارند. همانطور که مشخص است، کیفیت هزینه دارد! در ادامه با ما باشید تا بگوییم که کیبورد گیمینگ خوب چه تاثیری روی بازی کردن شما دارد…

در ابتدا؛ تفاوت کیبورد گیمینگ با معمولی را بررسی میکنیم؛

تفاوت های ظاهری

یکی از تفاوت کیبورد گیمینگ با معمولی، ظاهر کیبوردهای گیمینگ با معمولی است. کیبورد های گیمینگ معمولا دارای نور های RGB هستند و همچنان سایز کوچکتری نسبت به کیبوردهای معمولی دارند. معمولا کیبورد گیمینگ حرفه ای Numpad ندارد، چون گیمر نیازی به ماشین حساب ندارد! کیبورد های گیمینگ از نوع مکانیکال هستند؛ زیرا راحت ترند، دقت گیمر بیشتر است و با سرعت بیشتری می تواند بازی کند. یکی دیگر از ویژگی های مثبت کیبورد های گیمینگ مکانیکال، صدا دار بودن آنهاست؛ چون فشار دادن کلیدهای کیبورد های گیمینگ مکانیکال بسیار صدا و حس لذت بخش تری دارند.

000 best corsair gaming keyboard adae7c 1

کلیدهای ماکرو

کیبورد های گیمینگ مجهز به کلیدهای ماکرو هستند. کلیدهای ماکرو قابلیت شخصی سازی دارند و به گیمرها این امکان را می دهند که با استفاده از نرم افزار های مخصوص کیبورد برای یک کلید، یک یا چند دستور را تعریف کنید. گیمرها در بعضی بازی ها نیاز دارند که برای انجام یک عمل، چندین بار یک دکمه را فشار دهند که قطعا اگر زودتر انجام بشه بهتر است! اما کلیدهای ماکرو این امکان را به شما می دهند که روی یک دکمه‌ی خاص یک سری دستورات را تعریف کنید. مثلا بعد از تعریف آن دستورالعمل، در کمتر از یک ثانیه و تنها با فشردن یک دکمه عملیات مورد نظر را انجام می دهید.

برای خرید انواع کیبورد گیمینگ کلیک کنید.
تفاوت کیبورد گیمینگ با معمولی

نمای نزدیک از دکمه های کیبورد گیمینگ

کیبورد های گیمینگ ارگونومیک هستند!

یکی دیگر از تفاوت کیبورد گیمینگ با معمولی، در ارگونومیک بودن کیبوردهای گیمینگ می باشد. ارگونومیک بودن بدین معنی است که فاصله‌ی میان کلیدها، میزان فشار وارد شده و چیدمان کلیدها به گونه ای طراحی شده اند که کمترین آسیب را به عضلات شما وارد کند و پس از ساعت ها بازی کردن دچار خستگی آنچنان نشوید.

طبعا کیبورد های گیمینگ قیمت بیشتری دارند!

همانطور که بالاتر گفتیم؛ کیبورد های گیمینگ نسبت به کیبورد های معمولی دارای امکانات بیشتری هستند. سوییچ ها و کلید های روی کیبورد های گیمینگ مقاوم تر و عمر طولانی تری دارند. مقاومت، امکانات بیشتر، جمع و جور تر، ظاهر زیباتر، کلیدهای ماکرو و ارگونومیک بودن کیبورد های گیمینگ باعث می شود که قیمت بیشتری نسبت به کیبورد های معمولی داشته باشند. 

000 best razer gaming keyboard 76264c

نمای بالا از کیبورد گیمینگ

در نتیجه؛ اگر گیمر حرفه ای هستید، قطعا باید یک کیبورد گیمینگ حرفه ای هم خریداری کنید چون تفاوت کیبورد گیمینگ با معمولی را کاملا حس می کنید و در طول زمان هم کیبورد آسیب می بیند هم عظلات شما!

ما سعی کردیم در این مقاله تفاوت کیبورد گیمینگ با معمولی را بررسی کنیم و به نقاط قوت و ضعف آنها بپردازیم. شما هم اگر تفاوتی بین این دو نوع کیبورد حس کردید می توانید با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *