مجله بازی, نقد و بررسی

بررسی انواع سوئیچ های کیبورد

انواع سوئیچ های کیبورد

بررسی انواع سوئیچ های کیبورد گیمینگ مکانیکی

یکی از مهمترین جنبه های یک صفحه کلید مکانیکال، احساس آن است. هر دکمه بالای یک نوع سوئیچ قرار می گیرد و سوئیچ های مکانیکی مختلف ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. انواع سوئیچ های کیبورد زیادی وجود دارد که همگی حس متفاوتی دارند و تاثیر متفاوتی بر تجربه کاربر دارند. تولید کنندگان بسیاری از سوئیچ های کیبورد وجود دارند و برخی از شرکت ها تمایل دارند از سوئیچ های خود استفاده کنند.

برای کسانیکه برای اولین بار به دنبال خرید یک کیبورد گیمینگ مکانیکال هستند، قطعا تلاش برای یافتن اینکه کدام سوئیچ را تهیه کنند، می تواند بسیار سخت باشد. سوئیچ ها نسبتا ساده هستند و فقط تعداد محدودی از آزمایش ها را می توانیم روی سوئیچ انجام دهیم. راه های تست سوئیچ ها محدود است و شامل تست هایی می شود، مانند ارتفاع کلید، مسافت طی شده و مقدار نیرویی که برای عملکرد سوئیچ نیاز است که همه‌ی اینها توسط نوع سوئیچ تغییر می کنند. شما می توانید اینجا بررسی انواع سوئیچ های کیبورد را مطالعه کنید.

کیبورد های گیمینگ پر از ویژگی های اضافی هستند، مانند کلید های قابل برنامه ریزی ماکرو، نورپردازی RGB و ورودی های USB. با این حال، یکی از مواردی که در طول سال ها تغییر چندانی نکرده است و بخشی جدایی ناپذیر از تجربه کاربر باقی مانده است، سوئیچ های مکانیکی کیبورد های مکانیکال است.

سوئیچ های مکانیکی تکامل یافته از مکانیزم خم شدن فنر (The Buckling spring) هستند که در دهه های 1980 و 1990 میلادی استفاده می شد. هر سوئیچ مکانیکی دارای یک محفظه پلاستیکی، به اصطلاح یک ساقه است که کلیدها را نگه می دارد و یک فنر که یکی از قطعات مهمتر است، زیرا حس خاصی به کلید می دهد. هنگامی که کلید را فشار می دهید، یک سوئیچ فیزیکی در محفظه پلاستیکی فعال می شود، که سپس سیگنالی به صفحه کلید می فرستد تا بگوید کلید خاصی فشار داده شده است. سپس با کمک فنر، کلید به سمت بالا باز میگردد تا به موقعیت طبیعی خود برگردد.

سه نوع سوئیچ اصلی وجود دارد: لمسی، کلیکی و خطی. اکثر شرکت های بزرگ آنها را قهوه ای (لمسی)، آبی (کلیکی) و قرمز (خطی) می شناسند، اما بین هر برند متفاوت است. هر کدام حس منحصر به فردی را ارائه می دهند و بازخورد صوتی خود را ارائه می دهند. انواع سوئیچ های کیبورد که هر نوع سوییچ، ارتفاع کلید، مقدار نیرویی که برای عملکرد سوئیچ نیاز است و مسافت طی شده منحصر به فرد خود را دارند.

انواع سوئیچ های کیبورد

سه نوع از سوئیچ های کیبورد

معمولا فاصله کمتر قبل از طی کردن مسافت، برای بازی بهتر است زیرا امکان فعال سازی سریعتر را فراهم می کند، در حالی که فاصله قبل از طی کردن مسافت بالاتر، معمولا برای تایپ بهتر است زیرا به کاهش تعداد اشتباهات تایپی کمک می کند. با این حال این به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد که کدام نیاز شما را برطرف می کند.

انواع سوئیچ های کیبورد، نیز با عنوان RGB برچسب گذاری می شوند، اما این روی عملکرد آنها تاثیری ندارد و فقط برای زیبایی و نورپردازی استفاده می شوند.

انواع سوئیچ های کیبورد

سوئیچ های لمسی (Tactile)

سوئیچ های لمسی معمولا محبوب ترین نوع سوئیچ در بازار هستند. آنها به تعادل خوبی بین تایپ کردن و بازی معروف هستند زیرا بازخورد لمسی خوبی ارائه می دهند و بسته به برند، برای فشار دادن چندان سنگین نیستند. این برای تایپ ایده‌آل است، زیرا وقتی می‌خواهید یک کلید را ثبت کنید متوجه خواهید شد و به کاهش اشتباهات تایپی کمک می‌ کند.

سوئیچ های کلیکی (Clicky)

سوئیچ های کلیکی بسیار شبیه به سوئیچ های لمسی هستند. آنها همان بازخورد لمسی را ارائه می دهند و آنها را برای تایپ بسیار محبوب می کند و یک کلیک با صدای شنیدنی تولید می کنند. اگر در یک محیط اداری کار می کنید، این امر می تواند مشکل ساز باشد، زیرا صدای بلند ممکن است افراد اطراف شما را آزار دهد.

سوئیچ های خطی (Linear)

سوئیچ های خطی کاملاً با سوئیچ های لمسی و کلیکی متفاوت هستند. اینها برای بازی عالی در نظر گرفته می شوند زیرا فشار دادن آنها سبک است و هیچ بازخورد لمسی ارائه نمی دهند، اما باز هم، این به ترجیحات شخصی بستگی دارد. قبل از نقطه تحریک هیچ برآمدگی وجود ندارد.

نقطه ضعف اصلی سوئیچ های خطی این است که اگر می خواهید از آنها برای تایپ استفاده کنید، بسیار حساس هستند و ممکن است ندانید که چه زمانی کلید را فشار دادید، اما برخی از انواع خطی با نیروی عملیاتی بالا وجود دارد. آنقدرها حساس نیستند! سوئیچ های خطی نیز بی صدا هستند، بنابراین افراد اطراف شما را آزار نمی دهند.

سوئیچ های کیبورد

انواع دیگر سوئیچ ها

تولید کنندگان سرعت نوآوری را افزایش داده اند و در طول سال ها انواع سوئیچ های کیبورد را به غیر از انواع سنتی عرضه کرده اند. این سوئیچ‌ های جدید هنوز مکانیکی در نظر گرفته می‌شوند، اما رفتار متفاوتی با سوئیچ‌ های خطی، لمسی و کلیکی دارند که در بالا ذکر شد. انواع سوئیچ های کیبورد ویژگی های منحصر به فرد و تجربه تایپ خود را ارائه می دهند.

سوئیچ های نوری (Optical)

سوئیچ های نوری در حال محبوب شدن هستند و معمولاً در صفحه کلیدهای سطح بالاتر یافت می شوند. آنها شبیه کلیدهای مکانیکی معمولی هستند که از فنر برای ایجاد مقداری مقاومت و پس زدن به سمت بالا استفاده می کنند. در سوئیچ های نوری، یک نور مادون قرمز زمانیکه کلید فشار داده می شود، تشخیص می دهد. این به پاسخگویی بیشتر کلیدها کمک می کند، که برای بازی کردن عالی است.

سوئیچ های نوری optical

در نتیجه؛

ورود به دنیای سوئیچ های مکانیکی در ابتدا می تواند به اصطلاح دلهره آور به نظر برسد و سوئیچ های مختلفی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. هر سازنده ویژگی های منحصر به فرد خود را در یک سوئیچ ایجاد می کند. قبل از خرید یک کیبورد مکانیکی به راحتی می توانید درگیر جزئیات شوید، اما تا زمانی که خودتان آن را امتحان نکنید، مطمئناً نمی دانید که چگونه نوع خاصی از سوئیچ را دوست دارید.

برخی از سوئیچ ها برای بازی کردن طراحی شده اند، در حالی که برخی دیگر برای استفاده در دفاتر اداری طراحی شده اند، بنابراین مهم است که بدانید از صفحه کلید خود برای چه چیزی استفاده می کنید. به طور کلی، سوئیچ ها ممکن است کوچک باشند، اما تأثیر زیادی بر روی کاربر دارند و در نهایت می توانید سوئیچ هایی را پیدا کنید که مطابق با نیازهای شما هستند. امیدوارم انواع سوئیچ های کیبورد را تا اینجا شناخته باشید و به انتخاب شما کمک کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *