مجله بازی, مقالات

6 نکته جالب در مورد بازی Mortal Kombat 11 که احتمالا نمی‌دانید

مورتال کمبت

نکاتی جالب از بازی مورتال کمبت

بازی Mortal Kombat 11 محصول استودیوی نام آشنای Nether Realm، واقعا یک بازی عظیم بوده و در گوشه و کنار خود پُر از ارجاعات کوچک و بزرگ به نکات و داستان‌های مختلف گذشته‌ی این فرانچایز است. ما در اینجا قصد داریم تا به پنج نکته جالب و قابل توجه این بازی اشاره کنیم که شاید تا کنون متوجه داستان پشت پرده‌ی آنها نشده باشید. پس با ما همراه باشید.

mortal-kombat

عینک آفتابی 500 دلاری!

با توجه به مدت زمانی که از زمان خلق فرانچایز Mortal Kombat می‌گذرد، عجیب نیست که اکثر طرفداران کنونی این مجموعه به یاد نیاورند که شخصیت Jhonny Cage در ابتدا چه آدم عجیب و غریبی بوده است. در حدی که به خاطر داشتن یک عینک آفتابی 500 دلاری به دیگران فخر می‌فروخت. به هر حال، این آیتم که در بازی نیز با عنوان «500$ Sunglasses» نـام گذاری شده، ارجاعی به اولین فیلم سینمایی Mortal Kombat است. در قسمتی از فیلم، شخصیت Goro عینک آفتابی جانی کیج را می‌شکند که سبب می‌شود تا جانی کیج اینگونه به این اتفاق واکنش نشان دهد:« آن عینک آفتابی 500 دلار قیمت داشت!» و سپس با یکدیگر به مبارزه می‌پردازند.

Mortal-Kombat-11_Erron-Black

پوستر تحت تعقیب بودن Jhonny Cage

حالا که صحبت از جانی کیج شد، بد نیست تا به یک نکته جالب دیگر نیز در مورد او اشاره کنیم. در یکی از سکانس‌های ورودی شخصیت Erron Black با عنوان «Bounty Hunter»، می‌توان پوستر تحت تعقیب بودن جانی کیج را دید که برای گرفتن او، جایزه ای 500 دلاری تعیین شده است. بله درست متوجه شدید، یعنی انگار بدون آن عینک آفتابی گران قیمت، خود شخصیت Jhonny Cage هیچ ارزشی ندارد!

ss_5aaa0c14bd5969c

اجرای Brutality روی خود!

کاراکتر Erron Black، یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های موجود در بازی Mortal Kombat 11 محسوب می‌شود اما در بعضی مواقع ممکن است بسیار احمقانه نیز عمل کند. در صورتی که نوار سلامتی این کاراکتر در هنگام مبارزه در سطح بسیار کمی قرار داشته باشد و شما دینامیت‌های او را برای مدت زمان زیادی در دستش نگه دارید، این کار شما منجر به ایجاد یک نوع Brutality روی Erron Black خواهد شد. پس اگر به استایل مبارزاتی او در مورتال کمبت علاقه داشته و بیشتر مواقع او را برای مبارزه انتخاب می‌کنید، حسابی حواستان به این موضوع هم باشد.

Mortal-Kombat-11_Tournament

دستگاه‌های آرکید

یکی از نکات جالبی که در استیج «Tournament» بازی Mortal Kombat 11 قابل مشاهده است، دستگاه‌های ارکیدی است که در پس زمینه این استیج وجود دارند. اگر به دقت به تصویر بازی‌های اجرا شده روی آنها توجه کنید، بازی‌هایی مثلMortal Kombat: Shaolin monks، mortal Kombat: Deadly Alliance، Mortal Kombat: Deception وMortal Kombat X را خواهید دید که یک ادای احترام به عناوین قبلی این مجموعه نیز محسوب می‌شود.

mortal-kombat-11-kollector

Brutality شخصیت Kollector

کاراکتر Kollector، یکی از جذاب‌ترین و در عین حال یکی از خشن‌ترین مبارزان موجود در عنوان Mortal Kombat 11 بـه حساب می‌آید. چرا که بعد از شکست دادن رقیب خود، اعضای بدن او را جدا کرده و در کوله پشتی خود جمع آوری می‌کند. با این حال، به نظر می‌رسد که او چیزهای دیگری را هم برای خود جمع آوری می‌کند مثل اسامی!!! در صورتی که با استفاده از این شخصیت روی حریف خود یک Brutality پیاده کنید، می‌بینید که او پس از جدا کردن سر حریف خود، لیستی بلند بالا را خارج کرده و نام حریفش را از آن خط می زند.

Mortal-Kombat-11_Kabal

فارست گامپ

برخی از زیباترین ارجاع‌های بازی Mortal Kombat 11 به دنیای فیلم و سینما هنگامی رخ می‌دهد که شخصیت‌ها با نسخه‌ی زمان گذشته‌ی خود در بازی رو به رو می‌شوند. مثلا وقتی شخصیت Kabal با نسخه‌ی زمان گذشته‌ی خودش مواجه می‌شود، می‌گوید: “مامانم همیشه می‌گفت که زندگی مثل یه دزدی مسلحانه میمونه”. و شخصیت دیگر نیز در جواب می‌گوید:” بدو، کابال، بدو”. این عبارت از یکی از مشهورترین دیالوگ‌های فیلم فارست گامپ تحت عنوان «بدو، فارست، بدو» الهام گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *