اخبار, مجله بازی, مقالات

قابلیت های دسترسی بازی The Last of Us Part 1

قابلیت های دسترسی

The Last of Us Part 1 ریمیکی است که ویژگی­های جدیدی ارائه می دهد تا گیمر­های بیشتری را جذب خود کند.

در سال 2013، ناتی داگ بازی‌ای منتشر کرد که استاندارد­ها را تغییر داد. Last of Us در این کار جدید نیست، بازی‌­های جنگ با زامبی دیگری هستند که روایت مشابهی دارند و حتی ترسناکتر نیز هستند. اما این بازی کیفیت داستان و گیم پلی فوق العاده‌­ای دارد که فقط از ایده‌­آل گرا­هایی مانند ناتی داگ برمی‌­آید. با این بازی گیمر­ها بار دیگر با الی و جوئل همراه خواهند شد.

هدف این بازی نه تنها باز­آفرینی شاهکار قبلی، بلکه تقویت آن است. برخی از این ویژگی­ ها از The Last of Us Part 2 گرفته شده اند، اما چیزهای جدیدی هم وجود دارند.

با سخت افزار پلی استیشن 5، این استودیو بهتر می‌تواند خلاقیتش را نشان دهد. پارت 2 ویژگی‌های دسترسی زیادی داشت, و جایزه­‌های زیادی را نیز به همین خاطر برد.

یکی از این ویژگی‌ها کنتراست تصویر بالا بود که متحدین، دشمنان، آیتم ها و اشیایی که فرد با آن ها ارتباط داشت را از محیط اطراف متمایز می‌کرد. این ویژگی­ برای افراد با مشکلات بینایی بسیار مهم است، البته بقیه کاربران نیز راحت­‌تر می‌توانند اشیا را در محیط اطراف پیدا کنند. بخاطر امکانات کنترلر دوالسنس پلی استیشن 5، ناتی داگ می‌تواند حتی ویژگی­‌های دسترسی بیشتری را نیز به این بازی اضافه کند. به عنوان مثال اخطار لامسه­‌ای به افرادی که مشکلات شنوایی دارند. این ویژگی باعث می شود که بهتر جهت یابی کنند و از محل مورد نظر دور نشوند.

The-Last-of-Us-Part-11658824865

یکی از این ویژگی‌­ها توضیح صوتی آنچه در هر صحنه اتفاق افتاده به شخص است. این اولین بازی پلی استیشن با این ویژگی است. این ویژگی‌ها نشان می‌دهند که با اینکه این نسخه یک ریمیک است، باز­هم برای کسانی که این بازی را قبلآ انجام داده‌اند چیز­های جدیدی دارد.

 خیلی­‌ها نیز از منتشر شدن سه نسخه از یک سری در عرض کمتر از یک دهه خرده می‌گیرند. این بازی در 22 سپتامبر 2022 برای پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد( 1 مهر). نسخه مخصوص کامپیوتر نیز در حال ساخت است.

منبع : gamerant

مترجم : بهرام صدیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *