بازی های آینده, مجله بازی, مقالات

ویژگی های جدید ریمیک رزیدنت ایول 4

ریمیک رزیدنت ایول 4

کپ‌کام جزییات جدیدی را در مورد ریمیک رزیدنت ایول 4 که منتظرش هم بودیم ارائه داد.

تعداد زیادی بازی در همین ژانر دارند منتشر می‌شوند، اما از لحاظ مورد انتظار بودن، رزیدنت ایول 4 یک سروگردن از بقیه بالاتر است. جای تعجب ندارد که گیمرهای زیادی از این خبر هیجان‌زده شده‌اند. کپ‌کام تکه‌هایی از گیم‌پلی را منتشر کرده است که جزییات بیشتری را به نمایش گذاشت. در این مقاله به پرطرفدارترین آن‌ها می‌پردازیم:

حملات فیزیکی

همانند نسخه‌ی اصلی، ریمیک رزیدنت ایول 4 هم حرکات رزمی فیزیکی دارد. کپ‌کام گفته است که در ریمیک رزیدنت ایول 4 حرکات رزمی زیادی را خواهیم داشت. به عنوان مثال، هنگامی که دشمنان لیو را به زمین می‌اندازند و مانع حرکتش می‌شوند با زدن دکمه‌ی ضربدر در پلی‌استیشن یا A در اکس‌باکس می‌توانید سعی کنید که از دستشان خلاص شوید. طرفداران رزیدنت ایول 4 از این قابلیت خوششان خواهد آمد. لگد راوند هوس در این بازی برگشته است(لگد چرخشی به سمت بالاتنه‌ی دشمن). آیا سوپلکس هم می‌شود انجام داد؟ بیایید امیدوار باشیم که این‌ها را هم بشود انجام داد.

چاقو

چاقو به رزیدنت ایول برگشت. چاقوها تقریبا همانند نسخه‌ی اصلی رزیدنت ایول 4 بکار می‌آیند. در محیط بازی پیدا می‌شوند. هر چاقو نوار استقامتی دارد که نشان می‌دهد تا قبل از شکستن چقدر دوام خواهد آورد. هم می‌شود که با آن به دشمنان و اشیا ضربه زد، و هم می‌توان همانند رزیدنت ایول 2 ضربات دشمنان را دفع کرد. Leon حتی حمله‌ی با اره‌برقی را هم چاقو دفع می‌کند.

Resident-Evil-4-remake-2

کیف متعلقات

کیف متعلقات از چیزهای جالب رزیدنت ایول 4 بود، پس عجیب نیست که در ریمیک رزیدنت ایول 4 هم آن‌را داریم. رزیدنت ایول Village که در سال 2021 منتشر شد هم اینونتوری‌ای مشابه داشت. برای کسانی که با این سری آشنایی ندارند می‌گوییم که آیتم‌هایی با سایزهای مختلف در این کیف جا می‌شوند. باید آن‌ها را بصورتی قرار دهید که جا بگیرند. می‌توانید آن‌ها را به هم وصل هم کنید و چیزهای جدیدی مانند سلاح‌ و دارو بسازید.

جزییات گیم‌پلی بیشتر

چیزهای کوچک دیگری نیز اضافه شده‌اند. کپ‌کام دوباره مخاطب را مجبور به مدیریت سلاح و منابع محدود کرده است. ریمیک رزیدنت ایول 4 همانند رزیدنت ایول 4 اصلی مبارزات زیادی دارد، حال دشمنان از راه‌های متنوع تری برای آسیب زدن به لیون استفاده می‌کنند. لیون می‌تواند خم شود و از دشمنان عبور کند. کاش Stealth kill هم داشته باشد.

55595be2-re4render_merchant

تاجر معروف

تاجر از عناصر دیگر رزیدنت ایول 4 است که در طی این سال‌ها برای مخاطبان نقش نوستالژیکی دارد، پس در ریمیک هم باید حضور می‌داشت. وظایف او مانند طراحی قبلی است. می‌توانید آیتم‌ها و سلاح‌ها را خریداری و آن‌ها را آپگرید کنید. استقامت چاقوها را می‌توانید افزایش دهید که بسیاری از گیمرها از شنیدنش خوشحال می‌شوند. در این نسخه می‌توانید الماس ها را هم تبادل کنید تا آیتم‌ها و سلاح‌های خاص دریافت کنید.

داستان

طرفدارن می‌خواهند بدانند که داستان ریمیک رزیدنت ایول 4 چه تغییراتی داشته است. باید دید که چقدر تغییرات خواهیم داشت. احتمالا تغییرات بیشتر از ریمیک‌های رزیدنت ایول 2 و 3 نخواهند بود. Luis Sera، Ada Wong، Ashley Graham و لیون همه در این بازی حضور دارند(بر طبق شواهد). احتمالا ریمیک رزیدنت ایول 4 از بازی اصلی زیباتر باشد. از قلعه گرفته تا روستا، همه در این نسخه هستند، البته باید دید که تفاوت‌هایشان با نسخه‌ی اصلی چقدر خواهد بود.  ظاهرا در تریلر جدید Salazar و Saddler هم دیده می‌شوند، اما شکل‌ و شمایل و حرکات دقیقشان مشخص نیست. به عنوان مثال باید بر روی قیافه‌ی سالازار کار شود.

Resident-Evil-4-remake-6

روستا

صحنه‌ی آغازین رزیدنت ایول 4 در روستا، احتمالا از اسطوره‌ای ترین آغازهای سری باشد. نگه داشتن این صحنه از کارهایی از کپ‌کام است که طرفداران این سری می‌پسندند. در این مورد هم کپ‌کام به نسخه‌ی اصلی وفادار مانده است(کپ‌کام در ریمیک‌های رزیدنت ایول اصلا وفادار به نسخه‌ی اصلی نیست). از طراحی درها تا جاده‌ها همه به نسخه‌ی اصلی وفادار مانده‌اند، گرچه ظاهرشان مدرن‌تر شده‌است. مرد اره‌ای دوباره حضور دارد. او دشمنی ترسناک است.

باس‌ها

رزیدنت ایول 4 باس‌فایت‌های فوق‌العاده‌ای داشت که تعدادی از آن‌ها در تریلر جدید هم مشاهده شدند. غولی به نام El Gigante، غول ماهی مانندی به نام Del Lago و شکل دیگر رییس Menendez نیز در این تریلر مشاهده می‌شوند. قیافه‌‌هایشان هم مخوف طراحی شده‌ است. البته در تریلر مبارزه‌ی با باس‌ها به تصویر کشیده نشده است، اما احتمالا سازندگان کارشان را خوب انجام داده‌اند. بگذارید آرزو کنیم که مبارزه‌ی با Krauser تغییر کرده باشد. آیا در مورد Krauserشما هم با ما هم عقیده‌اید؟

منبع: Gaming Bolt

مترجم: بهرام صدیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *