وسایل گیمینگ اتاق کودکان با قیمت ارزان!

حدودا 20 30 سال از آن دوران می‌گذرد! زمانی که اغلب کودکان یکی از کنسول‌های کلاسیک Sega و یا Nintendo را در منزل خود داشتند و  در دوران پس از مدرسه، آخر هفته و به صورت ویژه در تابستان‌ ها مشغول تجربه بازی‌ها یکی پس از دیگری بودند.

همه بچه‌ ها کوهی از دیسک‌ های بازی در منزل داشتند و یکی از بزرگترین دغدغه‌ های آنها تعویض دیسک‌ ها با بچه‌ های محله و فامیل بود. به نسبت آن زمان، حالا صنعت بازی در ایران هم تغییرات زیادی کرده و نیاز است تا متناسب با این تغییرات، محصولاتی که برای کودکان گیمر ایرانی خریداری می‌شود نیز متفاوت باشد.

بهتر است بدانیم که “هر محصولی مناسب کودکان نیست!”

پیش از خریداری هر نوع محصول باید توجه ویژه‌ ای به رده بندی سنی آن داشته باشیم. به توصیه مشاوران و دیگر متخصصان حوزه کودک همیشه باید به رتبه بندی سنی محصولات آموزشی و سرگرمی توجه ویژه‌ ای داشت و بنا بر درجه سنی محصولاتی با ویژگی‌ های مطابق با آن درجه سنی تهیه کرد.

مواردی از قبیل اسباب بازی و لوازم التحریر تا کتاب و غیره از بهترین مثال‌ ها در این زمینه هستند.

کنسول های گیمینگ قدیمی

خاطرات تلخ!

بسیاری از ما به دلیل تجربه برخی بازی‌ های درجه سنی بالا در سنین کودکی و نوجوانی باعث بروز برخی ناهنجاری‌ها در آن زمان شدیم. بسیاری از هم سن و سالان من در آن زمان به دلیل بازی‌های خشنی چون Resident Evil 4 حتی بعضا باعث بروز استرس شدیدی در خود شدند و حالات روحی خود را مختل کردند.

همانطور که پیشتر هم ذکر شد، به دلیل حساسیت و محدودیت در این گروه سنی و البته تاثیر پذیری عمیق بچه‌ها، لازم است تا در تهیه همه وسایل گیمینگ آنها حسابی دقت کنید. بازی‌های ویدیویی و محصولات پیرامونش از آن جهت که جزو محصولات مورد علاقه کودکان هستند، تاثیر دوچندانی بر شخصیت آن‌ها می‌گذارند و تهیه اکسسوری مناسب با سن مربوط می‌تواند کمک شایانی به طول عمر آن کند.

بازی های کودکانه

مورد اول که والدین و بزرگترها باید به آن توجه کنند، خود بازی‌ ها و به طبع پلتفرم بازی است. خوشبختانه امروزه می‌توان بر روی هر کدام از کنسول‌ها و پلتفرم‌های بازی، عنوانی مناسب پیدا کرد، اما متاسفانه به دلیل آن که بازی‌ها در کشور ما رده بندی سنی نمی‌شوند، وظیفه سرپرست کودک است که زمان بگذارد و عنوانی متناسب با روحیه، خلقیات و توانایی فرزندش تهیه کند.

امید است که روزی بازی‌ های ویدیویی نیز در کشور سازماندهی شوند و ما شاهد آن باشیم که فروشندگان بازی‌های نامناسب را در اختیار رده بندی نادرست قرار نمی‌دهند. شما برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به بررسی‌های ما از بازی‌های مختلف در بخش مجله نخل مارکت و یا سایت‌های دیگر مراجعه کنید.

وسایل گیمینگ اتاق

 

لوازم جانبی

شاید اشتباه در این زمینه منجر به بروز مشکل بزرگی نشود، اما فراموش نکنید که وسایل گیمینگ قیمت بالایی دارند و ضروری است که محصولی با مقاومت کافی برای فرزندتان تهیه کنید. به عنوان مثال صرفه جویی در زمینه تهیه یک هدفون گیمینگ علاوه بر آن که کیفیت بازی را تا حد زیادی برای آن کودک کاهش می‌دهد، ممکن است سریعا خراب شود و هزینه‌ای چندین برابری به بار بیاورد.

خوشبختانه وسایل گیمینگ کودکانه امروزه به وفور در بازار یافت می‌شود.

البته که در این زمینه هم باید حسابی مواظب وسایل گیمینگ بی‌کیفیت تقلبی باشید. در مثال همان هدفون، ما شاهد ده‌ ها مورد در بازار هستیم که تنها با یک چراغ RGB و ظاهری رنگی در قالب یک هدفون گیمینگ کودکانه به فروش می‌رسند!

اصل بودن یک محصول همیشه مهم بوده و هست و در زمینه وسایل گیمینگ کودکان از اهمیت دوچندانی برخوردار است. ظاهر، مقاومت و شخصی‌سازی بر اساس درجه سنی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک هدفون گیمینگ کودکانه هستند.

“وسایل گیمینگ اتاق کودکان مهم است زیبا و پر زرق و برق باشد!”

همیشه شاهد این موضوع بوده ایم که کودکان هنگام خرید کیف مدرسه به جای گزینه‌ های مقاوم و محکم به سراغ کیف‌ هایی با طرح شخصیت کارتون و بازی‌ های مورد علاقه خود می‌روند. این موضوع درباره وسایل گیمینگ نیز صدق می‌کند.

حتی جالب اینجاست که بزرگسالان هم از زمان عرضه PS5 مشغول شخصی سازی پنل‌های کناری کنسول خود هستند و لوگو، تصویر و طرح‌های مرتبط با بازی مورد علاقه خود را بر روی این قطعات پلاستیکی پیاده می‌کنند.

در زمینه وسایل گیمینگ اتاق برای کودکان، شما چندین گزینه در اختیار دارید:
  1. تهیه نسخه خاص کنسول: در این گزینه شما به سراغ کنسولی می‌روید که رسما با طرح عنوانی خاص عرضه شده و کل کنسول طرح‌هایی مرتبط به آن بازی و یا فیلم دارد. مقاومت‌ترین نوع شخصی‌سازی کنسول همین مورد است و شما دیگر مشکلی از بابت از بین رفتن شخصی‌سازی خود ندارید. البته فراموش نکنید که این نوع کنسول‌ها معمولا قیمت بالاتری نسبت به نسخه معمولی دارند.

  2. برچسب‌های طرح دار: چه در فروشگاه نخل مارکت و چه در فروشگاه‌ها دیگر شما می‌توانید برچسب‌هایی با طرح‌های مختلف تهیه کنید و به آسانی کنسول خود را شخصی‌سازی کنید. فقط باید مراقب باشید که این برچسب‌ها از بین نرود.
  3. البته که گزینه‌های دیگری نیز برای شخصی‌سازی وجود دارد. یکی از مهم‌ترین آن‌ها کنترلر است که تنها راه ارتباطی با بازی است و هم طراحی ظاهری و هم مقاومتش در زمینه ساخت از اهمیت بالایی برخوردار است.
  4. کیف کنسول: در مهمانی‌ها اغلب همه به کیف بزرگی که کنسول شما در آن قرار دارد نگاه می‌کنند و شما می‌توانید کیفی مناسب کودکان تهیه کنید که هم شامل طرح‌های مربوطه است و هم محافظ‌های بیشتری نسبت به کیف‌های معمولی دارد.
  5. آیکن لایت و اکشن فیگور: این مورد از آن جهت که هم تنوع زیاد و هم قطعات ریزی دارد از اهمیت بالایی برخوردار است.

وسایل گیمینگ اتاق کودکان

وسایل گیمینگ کودکان

پیشنهاد می‌کنم اگر قصد دارید تا برای کودک گیمر خود به عنوان جایزه برای کارنامه و یا انگیزه برای مدرسه وسایل گیمینگ تهیه کنید، با تحقیق و آگاهی کامل دست به این کار بزنید.