مجله بازی, مقالات

10 باس برتر سری بازی‌های Dark Souls

دارک سولز

مجموعه بـازی‌های دارک سولز، قطعاً یکی از مهم‌ترین فرانچایزهای تاریخ بازی‌های ویدئویی در سبک اکشن نقش آفرینی محسوب می‌شود که توانست با ایجاد یک شیوه جدید در گیم پلی بازی‌های این سبک و درجه سختی نسبتاً بالای خود، سبب بروز یک تحول در این ژانر شود. تمام بازی های منتشر شده از این سری، همگی عناوینی سخت و دشوار هستند که تنها با صبر و حوصله‌ی زیاد، می توان در آنها پیشروی کرد و نهایتاً بازی را به اتمام رساند. با توجه به نزدیک بودن تاریخ انتشار بازی فوق‌العاده موردانتظار Elden Ring که هم اکنون توسط استودیوی خالقِ فرانچایز دارک سولز یعنی FromSoftware، در حال توسعه است، در این مقاله شما را با ده مورد از سرسخت‌ترین و دشوارترین باس فایت‌هایی که در عناوین این مجموعه با آنها رو به رو شده‌ایم، آشنا خواهیم کرد. پس با همراه باشید.

blue smelter

10- Blue Smelter Demon- Dark souls 2

در واقع، باس Blue Smelter Demon طراحی شده تا هر پلیری که تصور کند توان پیش بینی حرکات او را دارد، به آسانی از پیش روی خود بردارد. اول از همه اینکه، اکثر حملات او بر پایه‌ی استفاده از جادو هستند و در نتیجه، به یک زره مقاوم در برابر این نوع حملات نیاز خواهید داشت. البته موضوع زمانی دشوارتر می‌شود که پس از بارها شکست در برابر این باس و درست همان موقعی که فکر میدکنید با الگوی حملات او آشنا شدهداید، باس Blue Smelter Demon با اعمال تاخیر در زمان حملات خود، زمان بندی حرکات شما را کاملاً به هم می‌ریزد. همچنین توصیه می‌شود با توجه با قدرت بسیار بالای ضربات او، حتما از سپر Havel’s Shield برای دفع حملاتش استفاده کنید.

enrique-bolatre-sir-alonne-blend-final

9- Sir Alonne- Dark Souls 2

یک موضوع بسیار رایج بین باس فایت‌های دشوارتر مجموعه‌ی دارک سولز، به زمان بندی حملات آنها مربوط می‌شود. باس Sir Alonne نیز با حملات مداوم و سریع خود، ضمن اینکه پیش بینی حرکاتش را سخت می‌کند، اجازه‌ی استفاده از معجون‌های سلامتی برای بازیابی نوار خون را هم به شما نمی‌دهد. همچنین زمانی که شمشیر او به رنگ قرمز درمی‌آید، در صورتی که بتواند به شما ضربه‌ای وارد کند، تقریباً کارتان تمام است. هر چند استفاده از مواردی مانند یک سپر کارآمد و آیتم‌هایی که نوار Stamina کاراکتر شما را سریعتر شارژ کند، می‌تواند در شکست دادن این باس قدرتمند موثر واقع شود اما غلبه بر او، برای پلیرهای تازه وارد به این مجموعه، به هیچ وجه کار آسانی نخواهد بود.

lorian

8- Lorian and Lothric- Dark Souls 3

از همان ابتدای تولد فرانچایز دارک سولز، استودیوی FromSoftware به دنبال درگیرکردن پلیرها با دو بـاسِ همزمان در عناوین مختلف این سری بوده است که باس‌های Lorian and Lothric، یکی از موفق‌ترین نمونه‌های به کارگیری این ایده محسوب می‌شود. Lorian ضمن وارد کردن ضربات مرگ بار، توانایی تلپورت شدن در جریان نبرد را داشته و به طور ناگهانی، جلوی شما ظاهر می‌شود. از طرف دیگر، Lothric نیز علاوه بر داشتن یک نوار سلامتی طولانی‌تر، به منظور بازیابی سلامتی Lorian وارد صحنه می‌شود که همین موضوع، کار شما را برای شکست دادن این دو باس، بسیار مشکل می‌کند. یک نبرد کاملاً فرسایشی که حق هیچگونه اشتباهی در جریان آن ندارید.

nameless

7- The Nameless King- Dark Souls 3

هر گیمری که بازی Dark Souls 3 را تجربه کرده باشد، قطعا برای شکست دادن باسِ The Nameless King، حسابی اذیت شده است. یکی از دلایل اصلی سختی نبرد با این باس، تغییر فاز مبارزه‌اش بود. چرا که ابتدا باید اژدهایی کهThe Nameless King روی آن سوار بود را، شکست داده و سپس به سراغ خودِ The Nameless King، می‌رفتید. نوار سلامتی طولانی، استفاده از لایتنینگ در طول مبارزه و قدرت بسیار بالای ضربات او، همگی در کنار هم سبب شده بود تا این باس، به یک کابوس واقعی برای بازی بازان این عنوان تبدیل شود.

Manus_Father_of_the_Abyss_Ingame

6- Manus, Father of The Abyss- Dark Souls 

Manus، آخرین باس فایتی است که در این بسته‌ی الحاقی با او مواجه خواهید شد که اتفاقاً، توانایی ضربه زدن به شما، تقریباً از هر فاصله‌ای را دارد. حرکات Manus، برخلاف اکثر باس‌های سری دارک سولز، به شدت سریع و پشت سر هم بوده و عملاً به شما، فرصت فکر کردن و تشخیص الگوی حمله‌اش را نمی‌دهد. نکته دیگر این که Manus، عملاً توانایی کشتن شما حتی با یک ضربه را هم داشت و فقط کافی بود برای لحظه‌ای در جریان مبارزه، تمرکزتان را از دست بدهید.

gael

5- Slave Knight Gael- Dark Souls 3

اینکه استودیوی FromSoftware تا چه حد از باس فایت‌های سرسخت و دشواری در طراحی بسته‌ی الحاقیThe Ringed City بـازی Dark Souls 3، استفاده کرده، واقعاً عجیب و جالب توجه است. باسِ Slave Knight Gael هم از این قاعده مستثنی نیست. مبارزه با او در واقع، از سه فاز اصلی تشکیل شده که با پیشروی در آن، سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود. او می‌تواند از طریق کمان فولادی خود از راه دور به شما آسیب وارد کرده، بالای سرِ شما به پرواز درآید و حتی از Lightning، برای شکست دادنتان استفاده کند. جدای از همه‌ی این موارد، فاز آخر نبرد با Slave Knight Gael، از مجموعه‌ای از الگوهای حمله‌ای او در جریان دو فازِ قبلی به همراه تعدادی کمبوی جدید تشکیل شده تا از او به عنوان یکی از سرسخت‌ترین باس فایت‌های سری دارک سولز، یاد شود.

darkeater

4- Darkeater Midir- Dark Souls 3

مبارزه با اژدهای Darkeater Midir از لحاظ دشواری، با فاصله‌ی نه چندان محسوسی بالاتر از باس فایت قبلی یعنیSlave Knight Gael، قرار می‌گیرد. اما خیلی دلتان را به این موضوع خوش نکنید. چرا که این باس، روی یکی از پل‌های جهان بازی برای شما کمین کرده است. در صورتی که برای مدت زمان زیادی پشت سنگ ها مخفی بمانید، او با نفس آتشینش به سراغ شما می‌آید و اگر زیادی به او نزدیک شوید، با یک حرکت شما را به اعماق دره می‌فرستد. تازه این فقط فازِ اول نبرد با اوست و پس از سپری کردن این مرحله، باید برای شروع فاز دوم، به پناهگاه او بروید. نوار سلامتی این باس، از تمام باس‌هایی که در عنوان Dark Souls 3 وجود داشتند، بیشتر بوده و برای شکست دادنش، فقط باید به سر او، ضربه وارد کنید. چالش دیگر این که به دلیل بزرگ بودن جثه‌ی این باس و عملکرد نه چندان مناسب دوربین بازی در برخی لحظات، کنترل کاملی بر نحوه‌ی حرکات او نخواهید داشت.

artorias

3- Knight Artorias- Dark Souls

نبرد با Knight Artorias، یکی از نمادین‌ترین و به یادماندنی ترین باس فایت‌های مجموعه‌ی دارک سولز، به شمار می‌آید که بار دیگر خلاقیت و مهارت توسعه دهندگان بازی در طراحی یک هوش مصنوعی بی‌نظیر را، به همه‌ی بازی بازان این عنوان ثابت کرد. این باس، از سرعت عمل بسیار بالایی برخوردار بود و با شمشیر خود، حرکات بسیار متنوعی را اجرا می‌کرد که سبب می‌شد کوچک‌ترین غفلتی از سوی شما، به معنای شکست در برابر او باشد. برای غلبه بر Knight Artorias، پیشنهاد می‌شود زمانی که سعی دارد تا با استفاده از جادو به شما ضربه بزند، از او فاصله گرفته و با کمان خود، به وی آسیب وارد کنید. همچنین داشتن یک سپر با Block صد درصدی دمیج‌های فیزیکی، می‌تواند در نبرد با این باس بسیار موثر و کارساز باشد.

smough

2- Ornstein and Smough- Dark Souls

هر چند تمام باس‌های سری دارک سولز، از جذابیت و شکوه مخصوص به خودشان برخوردارند اما Ornstein (قاتل اژدها) و Smough (جلاد)، به حدی خوب و دشوار طراحی شده بودند که هیچ گیمری نمی‌تواند مصاف با این دو را فراموش کند. شاید کشتن جداگانه‌ی این دو باس، کار چندان سختی نباشد ولی وقتی این دو کنار یکدیگر قرار بگیرند، کابوس وحشتناک شما شروع می‌شود. Smough با قدرت زیادش به شما حمله کرده و Ornstein با سرعت و چالاکی‌اش، فرصت فکر کردن به شما نمی‌دهد. تازه زمانی عمق فاجعه را درک خواهید کرد که یکی از آن دو را شکست دهید. چرا که بعد از آن، سلامتی باس دیگر به طور کامل بازگشته و قدرتش نیز افزایش می‌یابد. اگر Smough را اول شکست دهید، Ornstein دو برابر اندازه‌ی عادی خود می‌شود و اگر ابتدا Ornstein را از پیش روی بردارید، Smough پتکش را با نیروی لایتنینگ او آغشته کرده و حال شما باید بعد از صدماتی که از شکست دادن یکی از این دو باس متحمل شده‌اید، به سراغ حالت تقویت شده‌ی باس دیگر بروید. ناگفته نماند که عده‌ی کثیری از گیمرها پس از مواجهه با این دو باس، از ادامه دادن بازی صرف نظر کرده و دیگر به سراغ تجربه‌ی مجدد آن، نرفتند.

FumeKnight

1- Fume Knight- Dark Souls 2

انتخاب ما برای سخت‌ترین باس مجموعه‌ی دارک سولز، به باس Fume Knight از بسته‌ی الحاقی Iron King عنوان اول این فرانچایز، تعلق می‌گیرد. اول از همه، در صورتی که بت‌های Ashen Idols را که در خارج از محوطه‌ی Fume Knight’s Arena قرار دارند را از بین نبرید، او به هیچ وجه در برابر شما شکست نخواهد خورد. ثانیاً ضربات قدرتمند پشت سر هم و سرعت بالای او، مدیریت نوار Stamina را به امر بسیار دشواری در جریان نبرد، تبدیل می‌کند. اجرای کمبوهای متعدد، الگوی بسیار مشابه برخی از حملات که پیش بینی نحوه‌ی اجرای آن غیرممکن بـه نظر می‌رسد، مقاومت بالا در برابر جادو و افزایش قدرت ضربات او با گذشت زمان، همگی در کنار هم سبب می‌شود تا Fume Knight، در رتبه‌ی اول لیست ما قرار بگیرد.

شما نیز می‌توانید تجربیات خود از رویارویی با هر یک از این باس‌ها را، در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *