مجله بازی, مقالات

سایبرپانک: مروری بر یک بازی عجیب

سایبرپانک

بازی سایبرپانک 2077، هر چند نتوانست آن تجربه‌ی بی‌نقص و به یادماندنی که اکثر طرفداران در ذهن خود تصور می‌کردند را، ارائه دهد اما این مسئله بدان معنا نیست که شهر Night City، برای آن دسته از افرادی که خواهان غرق کردن خود در جهان بازی هستند، فاقد محتوای کافی باشد. عنوان اکشن نقش آفرینی استودیوی لهستانی CD Project Red، اکنون حدوداً یک سال از زمان انتشارش می‌گذرد و در این مدت، کسانی که به تجربه‌ی این محصول پرداخته‌اند، معمولاً در مقابل انجام برخی کارهای خاص در جهان بازی، نتوانسته‌اند مقاومت کنند. ما امروز در این مقاله می‌خواهیم شما را با ده مورد از این گونه فعالیت‌ها، آشنا کنیم.

Cyberpunk 2077ff

رانندگی کردن مثل دیوانه ها !!!

متاسفانه عنوان سایبرپانک مروری بر یک بازی عجیب، برخلاف تصور خیلی از بازی بازان، مانند یک نسخه‌ی آینده نگرانه از سری بازی‌های GTA عمل نکرد. اما با این حال، بازی به شما اجازه می‌دهد تا یکی از اساسی ترین کارهایی که اکثر پلیرها در عناوین جهان باز انجام می‌دهند را، به آسانی امتحان کنید. یعنی پشت فرمان ماشین دلخواهتان نشسته و مانند یک دیوانه‌ی به تمام معنا، کل شهر را به هم بریزید. با ماشین وارد قسمت پیاده رو خیابان‌ها شده، با سرعت هر چه تمام تر به داخل کوچه ها بپیچید و سایر ماشین‌ها را از جلوی راه خود بردارید. همه‌ی این موارد و صدها اتفاق دیگر در جهان سایبرپانک مروری بر یک بازی عجیب، امکان پذیر بوده و معمولاً یکی از کارهایی است که همه‌ی ما دوست داریم آن را در عناوین جهان باز مختلف، امتحان کنیم.

Cyberpunk 2077 Johnny Silv

وسواس در جمع آوری آیتم‌های مختلف

آیتم‌های بسیار زیادی در سطح شهر Night City، برای جمع آوری و ذخیره کردن آنها در قسمت Inventory وجود دارد که البته، همه‌ی آنها هم چندان مفید و تاثیرگذار نیستند. به طور معمول، در بازی‌های دیگر اگر شما توجه چندانی به جمع آوری آیتم‌های موجود در محیط بازی نداشته باشید، با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد اما در بازی سایبرپانک مروری بر یک بازی عجیب 2077، جمع آوری این آیتم‌ها (از هر نوعی که باشد)، می‌تواند حسابی به شما در جریان گیم پلی بازی کمک کند. مثلا می‌توانید با فروختن آیتم‌های اضافی و به درد نخور، پول به دست آورید یا از طریق مجزا کردن آنها، منابع لازم جهت ساخت سایر وسیله‌های موردنیاز خود را تامین کنید. وارد شدن به یک محیط و وسواس در جمع آوری تک تک آیتم‌های موجود در آن، یکی دیگر از کارهایی است که پلیرهای بازی سایبرپانک مروری بر یک بازی عجیب 2077، نمی‌توانند از انجام مداوم آن دست بکشند.

cyberpunk 2077 image

پنهان کردن اجساد دشمنان

مخفی کاری و پنهان ماندن از دید دشمنان، به ویژه زمانی که با قابلیت‌های هک کردن ادغام شوند، یکی از راه‌های جایگزین و بسیار موثر در مسیر پیشبرد اهدافتان در بازی سایبرپانک مروری بر یک بازی عجیب 2077، خواهد بود. که البته یک جنبه ی بسیار مهم این کار، که همه‌ی بازی‌ بازان نمی‌توانند از انجام ندادن آن خودداری کنند، چیست؟ بله، درست است. مخفی کردن اجساد دشمنان. هر چند هنگامی که خودِ یـک بازی، چنین قابلیتی را در اختیار گیمر قرار می‌دهد، انجام دادن آن عاقلانه به نظر می‌رسد، اما در بازی سایبرپانک مروری بر یک بازی عجیب 2077، پنهان کردن جسد دشمنان حتی در مواقعی که دشمنان زیادی هم، در محیط حضور ندارد، بسیار ضروری است. چرا که به خاطر انجام این کار، از سوی بازی XP دریافت خواهید کرد و چه کسی از دریافت XP بی دردسر، آن هم در یک بازی نقش آفرینی بدش می‌آید.

Cyberpunk 2077 10

پرهیز از استفاده از سیستم مبارزات تن به تن مضخرف بازی

گان پلی بازی سایبرپانک مروری بر یک بازی عجیب 2077 می‌تواند برای مخاطبین بسیار جذاب و داینامیک باشد (البته به شرطی که هوش مصنوعی دشمنان به خوبی عمل کند) اما همه چیز به استفاده از سلاح گرم در مبارزات، ختم نمی‌شود. بلکه این امکان نیز به شما داده شده است که از سیستم مبارزات تن به تن، برای از بین بردن دشمنان خود استفاده کنید. موضوعی که البته هیچ کس تا زمانی که مجبور نشود، به دنبال آن نخواهد رفت. به لطف حرکات کند و مکانیزم بسیار ضعیف تشخیص محل ضربه، سیستم مبارزات تن به تن بازی سایبرپانک مروری بر یک بازی عجیب 2077، به معنای واقعی کلمه فاجعه است. به حدی که همه ی بازی بازان تا جای ممکن از بهره گیری از آن، اجتناب می‌کنند.

cyberpunk 2077 image 5

به کارگیری MONOWIRE

البته که استفاده از سیستم مبارزات تن به تن، در صورتی که از ابزار مناسب آن برخوردار باشید،  سایبرپانک 2077 هم می‌تواند بسیار جالب و لذت بخش باشد. قابلیت MONOWIRE Cyberware را به بازوان شخصیت اصلی خود اضافه کنید تا لذت شرکت در مبارزات از راه نزدیک بازی، برای شما چندین برابر شود. تکه تکه کردن دشمنان با استفاده از این تازیانه متصل به دستان شما، به قدری سرگرم کننده خواهد بود که در اکثر اوقات، از آن به عنوان سلاح اولیه خود در مبارزات استفاده خواهید کرد.

Cyberpunk 207711

قطعه قطعه کردن دشمنان با استفاده از MANTIS Blades

جایگزین دیگر MONOWIRE، شمشیرهای MANTIS Blades هستند که استفاده از آنها نیز، بسیار لذت بخش است. رو در رو شدن با دشمنان و تکه تکه کردن آنها با این سلاح قدرتمند، در حالی که بقیه‌ی آنها سعی در متوقف کردن شما دارند، می‌تواند برای اکثر مخاطبین بسیار جذاب و جالب باشد. البته که ضعف‌های سیستم مبارزات از راه نزدیک بازی، همچنان در این حالت هم وجود دارد اما هنگامی که به سلاح‌هایی مانند MANTIS Blades و MONOWIRE مجهز هستید، راحت‌تر می توانید با سایر مشکلات گیم‌پلی بازی، کنار بیایید.

hVA7QEWTZGS6gLR8orr6bm

هک کردن تمامی Access Point ها

با توجه به فضای بازی و جریان داشتن داستان آن در سال 2077 میلادی، هک کردن و نفوذ به سیستم‌های امنیتی، بخش بزرگی از جهان و گیم پلی بازی را شامل می‌شود. با این حال، هر چند راه‌های جایگزین دیگری هم برای پیشروی در مراحل بازی وجود دارد، ولی باز هم نمی‌توانیم از هک کردن انواع و اقسام وسایل موجود در محیط به آسانی صرف نظر کنیم. البته جدای از سرگرم کننده بودن فرآیند هک کردن و مینی گیم‌های مربوط به آن، با انجام هر عملیات هک موفق، بازی به عنوان پاداش منابع خاصی را در اختیارتان می‌گذارد که همین موضوع، شما را به انجام هر چه بیشتر این فعالیت در بازی تشویق می‌کند.

cyberpunk 2077 image 5 1

بی توجهی به پیام‌های ارسال شده به تلفن همراه

هنگامی که شما در بازی درگیر انجام ماموریت خاصی نباشید، از طریق تماس تلفنی یا ارسال پیامک، مرتباً با سایر کاراکترهای فرعی جهان بازی در ارتباط خواهید بود و آنها اطلاعاتی مانند در دسترس بودن یک ماموریت جدید، بروزرسانی وضعیت ماموریت‌های گذشته و یا حتی اخبار راجع به وسایل نقلیه قابل خرید را در اختیار شما می‌گذارند. هر چند این موضوع روی کاغذ، راهکار خیلی مناسب و کاربردی به نظر می‌رسد اما در عمل مشکلی که وجود دارد، این است که زمانی که آنها شروع به انجام این کار می‌کنند، تقریباً دیگر پایانی ندارد. به عبارت دیگر، آنها به طور مداوم برای شما پیامک می‌فرستند و هر چند برخی از این پیام ها، حاوی اطلاعات مهمی هم هستند اما به دلیل بیشمار بودنشان، اکثر پلیرها به راحتی از کنار آنها گذشته و توجه چندانی به آنها نمی‌کنند.

cyberpunk 2077 image 8

گلوله‌های تعقیب شونده

بازی سایبرپانک مروری بر یک بازی عجیب 2077، از سلاح‌ها و ابزارآلات مبارزه‌ای بسیار متنوعی برخوردار است و هر چند استفاده از یک شاتگان بسیار قدرتمند برای از بین بردن دشمنان، راه حل مناسب و خوبی به نظر می‌رسد، اما بد نیست تا نگاهی هم به سلاح‌های آینده نگرانه موجود در بازی بیاندازید. سیستم ردیابی هدف به شدت دقیق آنها، به شما این امکان را خواهد داد تا با کاورگیری در یک مکان امن، بدون نیاز به هدف گیری دقیق به راحتی کار دشمنان خود را یکسره کنید. بنابراین سعی کنید همیشه یکی از این سلاح‌های پیشرفته را به همراه خود داشته باشید.

cyberpunk 2077 image 4

رانندگی بدون هدف با موتورسیکلت

ما در ابتدای مقاله راجع بـه رانندگی کردن مثل دیوانه ها در شهر Night City و کوبیدن ماشینتان به هر هدف متحرکی صحبت کردیم، اما خلاف این حرکت نیز، متقاضیان خاص خودش را در بین پلیرها دارد. سوار بر موتورسیکلت خود شده و با گشت و گذار در قسمتدهای مختلف جهان بازی، خواه محیطی مثل بیابان‌ها و صحراهای بیرون شهر و خواه خیابان‌های شلوغ و محاصره شده توسط آسمان خراشها، از حس آرامش عجیب و غریب برگرفته از آن لذت ببرید. البته اگر فیزیک مربوط به کنترل وسایل نقلیه بازی، عملکرد مناسبی از خودش نشان داده و با باگ‌های مختلفی مواجه نشوید.

بازی Cyberpunk 2077 هم اکنون برای پلتفرم‌های PS4، PS5، PC، Xbox One و Xbox Series X/S در دسترس قرار دارد. شما نیز می توانید تجربیات خود را از این عنوان، با ما به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *