مجله بازی, مقالات

10 نکته‌ای که باید قبل از تجربه بازی Watch Dogs: Legion بدانید

واچ داگز

به عنوان یک بازی پرهزینه یا به اصطلاح AAA، بازی واچ داگز Legion از محتوای بسیار زیادی جهت غرق کردن شما در جهان خودش، برخوردار است. با توجه به شعار «Play as Anyone» بازی و مکانیزم خاصی که برای تحقق این موضوع پیاده سازی شده، سومین نسخه از سری بازی‌های واچ داگز، بسیار بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید، پیچیده است. در این بازی، شما در نقش یکی از اعضای گروه Deadsec قرار خواهید گرفت. دسته‌ای از هکرهای حرفه‌ای که به دنبال آزادسازی شهر لندن بوده و برای این منظور، باید به مقابله با کمپانی بزرگ Albion و گروهک تروریستی Zero Day، بپردازند. در نتیجه اگر تصمیم دارید تا به زودی این محصول جهان باز استودیوی Ubisoft Toronto را تجربه کنید، با ما همراه باشید تا در این مقاله شما را با 13 نکته و ترفندی که به بهبود وضعیت شما در این عنوان، کمک شایانی خواهد کرد، آشنا کنیم.

watch dogs legion image 12

اسکن کردن مداوم محیط

این نکته، همان قاعده‌ای است که باید در سرتاسر مدت زمان گیم‌پلی بازی، آن را مدنظر خود داشته باشید. همانطور که می‌دانید تک تک افرادی که در جهان بازی واچ داگز Legion حضور دارند را می‌توانید به استخدام گروه خود درآورده و کنترل آن شخص را به دست بگیرید. بنابراین بهتر است مرتباً، سایر مردمی که داخل شهر در حال رفت و آمد هستند را، اسکن و بررسی کرده تا در صورت یافتن یک اپراتور متخصص و توانمند، هر چه سریع تر او را به گروه خود اضافه نمایید.

watch dogs legion image 8

فعالسازی قابلیت «Deep Profiler»

در بازی واچ داگز Legion، فرآیند اصلی شناسایی و استخدام اعضای جدید برای گروه Deadsec، از طریق قابلیتی تحت عنوان «Deep Profiler» انجام می‌شود. وابسته به نحوه‌ی عملکرد شما در بازی، احتمالاً با افرادی مواجه خواهید شد که علی رغم داشتن مهارت‌های ویژه، تمایل چندانی برای پیوستن به گروه مقاومت یا همان «Resistance» از خود نشان نمی‌دهند. و این، همان جایی است که ویژگی Deep Profiler، وارد صحنه می‌شود. چرا که با استفاده از این قابلیت، نه تنها برنامه‌ی روزانه و دقیق هر یک از افراد برای شما قابل بررسی و مشاهده خواهد بود، بلکه این قابلیت فرصت‌های احتمالی برای تغییر فکر و عقیده کاراکتر موردنظر را نیز، به شما نشان می‌دهد. تا از این راه بتوانید او را برای پیوستن به گروه خود، قانع کنید. پس اول از هر چیزی، در سریعترین زمان ممکن، قابلیت Deep Profiler را فعال کرده و سعی کنید در طول بازی، به بهترین شکل ممکن از امکانات آن بهره ببرید.

watch dogs

جمع آوری Tech Point ها

هر چند بازی واچ داگز Legion، یک پروتاگونیست مشخص و واحد ندارد، اما مهارت‌هایی که در جریان بازی به دست می‌آورید، بر روی تمامی اعضای گروه شما اعمال خواهد شد. برای دستیابی به مهارت‌های بیشتر نیز، نیاز به واحدی تحت عنوان «Tech Point» خواهید داشت که در سرتاسر نقشه ی بازی، پراکنده شده‌اند. بنابراین سعی کنید هنگام گشت و گذار در سطح شهر، همیشه حواستان به جمع آوری این Tech Point ها که اتفاقاً در مکان‌های مختلفی مانند زیر راه پله‌ها یا حتی داخل دریچه هواکش‌ ها نیز قرار دارند، باشد. همچنین توجه داشته باشید که پس از آزاد کردن هر منطقه از شهر لندن، محل امتیازهای Tech Point موجود در آن منطقه، روی نقشه بازی نمایان خواهد شد.

watch dogs legion image 5

ربات عنکبوتی

بسیار خب این امتیازهای Tech Point را، دقیقاً باید صرف چه مواردی کنید؟ تا این جا در مورد قابلیت Deep Profiler صحبت کردیم، اما سلاح‌ها و قابلیت‌های هک کردن بسیار مهم دیگری نیز وجود دارند که نباید به راحتی از کنار آنها بگذرید. از جمله یک ربات عنکبوتی همه کاره که باید در صدر اولویتدهای شما قرار بگیرد. همچنین سعی کنید آپگریدهای مربوط به این ربات مانند ویژگی Double Jump و Sprint را هر چه سریعتر فعال کنید تا در انجام ماموریت‌های مختلف، گزینه‌های بیشتری رو به روی شما قرار داشته باشد.

coop0

قابلیت «Shroud»

این مورد هم، یکی دیگر از قابلیت‌های بسیار مفیدی است که دسترسی به آن، می‌تواند حسابی به شما کمک کند. چرا که این قابلیت سبب خواهد شد تا اجساد دشمنان شما روی زمین برای سایر نیروهای دشمن، غیرقابل رویت شود و در نتیجه ریسک اطلاع یافتن آنها از حضور شما در محیط، بسیار کاهش خواهد یافت و می توانید با خیال راحت‌تری به انجام ماموریت خود بپردازید.

watch dogs legion image 5 1

پهبادهای مخصوص حمل و نقل

یکی از مواردی که احتمالاً خودتان نیز در ساعات ابتدایی گیم پلی بازی، متوجه آن خواهید شد این است که پهبادهای ویژه حمل و نقل موجود در بازی، تا چه اندازه می‌توانند مفید و سودمند باشند. شما می‌توانید سوار یکی از آنها شده و به سادگی تمام نقشه‌ی بازی را بگردید. و این بدان معنی است که یک روش عالی برای ارزیابی پایگاه‌های دشمن قبل از نفوذ به آنها، از این طریق در اختیار شما قرار گرفته است. به علاوه بسیاری از امتیازهای Tech Point، روی پشت بام ساختمان‌ها قرار گرفته که دسترسی به آنها با استفاده از پهبادهای ویژه حمل و نقل، کار بسیار راحت‌تری خواهد بود. همچنین بـه استخدام درآوردن کارگرهای ساختمانی، امکان فراخواندن یکی از این پهبادها را برای شما فراهم خواهد کرد.

watch dogs legion image 4

انتخاب اولین اپراتور

پس از به اتمام رساندن بخش مقدمه‌ی بازی، به شما این فرصت داده خواهد شد تا اولین اپراتور مدنظر خود را انتخاب کنید. جرقه‌ای که در نهایت منجر به شعله ور شدن آتش گروه مقاومت یا همان Resistance، در بازی خواهد شد. البته باید به این نکته نیز توجه شود که نیازی نیست تا در مورد این انتخاب، زیاد دچار شک و تردید شوید. چرا که پس از مدتی، مرتباً اپراتورهای جدیدی را به گروه خود اضافه کرده و با توجه به مهارت‌های اختصاصی هر یک، به طور مداوم بین آنها سوئیچ خواهد کرد.

watch dogs legion image 2

استخدام اپراتورهای یونیفرم پوش

هر چه قدر بیشتر در جریان بازی واچ داگز Legion پیشروی کنید، متوجه خواهید شد که توانایی‌های برخی از اپراتورها نسبت به سایرین، بسیار کارآمدتر بوده و این، یعنی که باید هر چه زودتر به فکر استخدام یکی از آنها باشید. برای مثال، اپراتورهای یونیفرم پوش به شما اجازه خواهند داد تا بدون هیچ مشکلی، وارد مناطق ممنوعه برای سایر افراد عادی شوید. از افسران پلیس و فرماندهای نظامی کمپانی Albion گرفته تا اعضای گروه تبهکاری Clan Kelly و کارگران ساختمانی، همگی جزء همین دسته از اپراتورها قرار می‌گیرند.

watch dogs legion image 3

استخدام یک نیروی پلیس و یک پزشک

داشتن یک نیروی پلیس در بین اعضای گروهتان سبب می‌شود تا در صورت دستگیری شما، نوار Cooldown کوتاه‌تر شده و پس از گذشت مدت زمان کمتری بتوانید از این اپراتور، مجدداً استفاده کنید. همچنین استخدام یک پزشک باعث بهبودی هر چه سریعتر اپراتورهای آسیب دیده شما در بازی خواهد شد.

watch dogs legion image 9

یافتن ایستگاه‌های زیرزمینی

ماموریت‌های بازی واچ داگز به گونه‌ای طراحی شده که برای دسترسی به آنها، باید مسافت زیادی را در نقشه‌ی بازی طی کنید. هر چند این موضوع در ساعات ابتدایی بازی، جذاب به نظر می‌رسد اما پس از مدتی تبدیل به یک امر سخت و طاقت فرسا خواهد شد. در نتیجه، یکی از راه حل‌هایی که برای صرفه جویی در زمان پیش روی خود دارید، یافتن ایستگاه‌های زیززمینی یا همان Underground هاست. این ایستگاه ها در واقع، نقش Fast Travel را در جهان بازی ایفا کرده و با استفاده از آنها می‌توانید، خیلی سریع بین دو نقطه شهر جا به جا شوید.

بازی Watch Dogs: Legion در حال حاضر برای پلتفرم‌های PC، PS4، PS5، Xbox One و Xbox Series X/S در دسترس علاقه مندان قرار دارد. امیدوارم از خواندن این مقاله، لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *