اخبار, بازی های آینده, مجله بازی, ویدیو

نگاهی عمیق به تریلر Hogwarts Legacy

تریلر Hogwarts Legacy

تریلر Hogwarts Legacy

از زمان معرفی رسمی بازی Hogwarts Legacy در سال ۲۰۲۰ تاکنون اطلاعات زیادی از این بازی منتشر نشده بود. اما دیشب کمپانی‌های Warner Bros Games و Sony در طی جدیدترین رویداد زنده‌ی State of Play، بالاخره تریلر Hogwarts Legacy را به نمایش درآورده و ضمن ارائه‌ی نگاهی کلی به جزئیات و ساختار گیمپلی، اطلاعات بسیار زیادی را از این بازی به اشتراک گذاشتند.

همچنین رسما اعلام شد که بازی Hogwarts Legacy در اواخر سال ۲۰۲۲ (پاییز ۱۴۰۱) برای پلتفرم‌های PS5، PS4، Xbox One، Xbox Series X/S و PC عرضه خواهد شد. در این مقاله قصد داریم نگاهی عمیق و تحلیلی به تریلر Hogwarts Legacy داشته باشیم و اطلاعاتی که از این بازی منتشر شده را با همدیگر بررسی کنیم. با ما همراه باشید!

داستان

داستان بازی Hogwarts Legacy کاملا اورجینال بوده و در اواخر قرن نوزدهم روایت می‌شود؛ یعنی قبل از رویدادهای گریندل‌والد. داستان این بازی حول محور تعدادی از نیروهای شورشی است که متشکل از ارتش گابلین‌ها و جادوگران تاریک بوده و ظاهرا قصد دارند تا دنیای جادوگران را نابود کنند. حال بازیکن باید با تمرین و فراگیری قابلیت‌های جادویی جدید، با این نیروهای شر مقابله کند. جادوی اسرارآمیز و باستانی نیز نقشی کلیدی در این بازی خواهد داشت.

شخصیت اصلی

Hogwarts Legacy به شما این امکان را می‌دهد تا قبل از شروع بازی، جادوگر خود را خلق کنید. در هر صورت به نظر می‌رسد که پروتاگونیست بازی شخصیت‌پردازی جالبی دارد. در این بازی به جای اینکه به عنوان یک شاگرد سال اولی وارد Hogwarts شوید، در واقع نقش یک شاگرد سال پنجمی را بر عهده می‌گیرید. به این معنا که ادامه‌ی تحصیلات و تعامل با دیگر شاگردها، یکی از عنصرهای کلیدی خواهد بود. دلیل اینکه چرا شخصیت اصلی مستقیما وارد سطح پنجم هاگوارتز می‌شود هنوز توضیح داده نشده، اما سازندگان گفته‌اند که این شخصیت قبلا از یک رویداد خاص جان سالم به در برده است و همین موضوع باعث خاص شدن این شخصیت شده است.

شخصیت‌های فرعی

در داستان بازی Hogwarts Legacy شخصیت‌های کلیدی مختلفی حضور خواهند داشت و با توجه به اینکه بازه‌ی زمانی داستان به قرن نوزدهم میلادی برمی‌گردد، اکثر آن‌ها چهره‌هایی کاملا جدید خواهند بود. به عنوان مثال «پروفسور الیزار فیگ» یکی از شخصیت‌های مهم بازی است که نقش مربی شما را خواهد داشت و تحقیقات او پیرامون شورش گابلین‌ها، باعث شده است که دشمنان زیادی در انجمن جادوگران پیدا کند.

hogwarts-legacy-screenshot

«رانروک» یکی دیگر از شخصیت‌های مهم بازی است که رهبر گابلین‌های شورشی بوده و همانند پروتاگونیست بازی، پیوندی اسرارآمیز با جادوی باستانی دارد. «ویکتور راک‌وود»، جادوگر تاریکی که با «رانروک» متحد است نیز نقشی کلیدی خواهد داشت. در همین حال تایید شده است که برخی از چهره‌های آشنا نیز بازخواهند گشت. به عنوان مثال در تریلر اشاره‌ای کوتاه به شخصیت Headless Nick شد.

دنیای آزاد

قبلا در این مورد شک و تردید وجود داشت، اما دیشب استودیو Avalanche رسما تایید کرد که Hogwarts Legacy یک بازی اکشن نقش‌آفرینی جهان‌باز است. بدیهی است که چنین ساختاری برای بازی می‌تواند چشم‌انداز هیجان‌انگیزی را به دنبال داشته باشد؛ زیرا پس از مدت‌ها قادر خواهیم بود که جزئیات دقیق Hogwarts و اسرار پنهان دنیای فراتر از آن را کشف کنیم. همچنین Avalanche تایید کرده است که بازی ترکیبی از مکان‌های قدیمی و جدید خواهد بود. یعنی علاوه بر به تصویر کشیدن مکان‌های نمادین و به یادماندنی Hogwarts، مناطق گسترده‌ی جدیدی نیز به بازیکنان نشان داده خواهد شد.

گشت و گذار

با توجه به تریلر گیمپلی، سیستم گشت و گذار در بازی Hogwarts Legacy باید بسیار جالب باشد. به عنوان مثال، برای اینکه بتوانید از مناطق خاصی عبور کنید یا قفل‌های بخصوصی را باز کنید، باید طلسم ویژه‌ای را یاد بگیرید. همانطور که در تریلر نشان داده شد، ساختمان Hogwarts نیز دارای گذرگاه‌ها و دانجن‌های مخفی زیادی است و مناطق مختلف این ساختمان به شکلی جالب و خلاقانه به هم مرتبط می‌شوند. هنوز مشخص نیست که طراحی Hogwarts از چندلایه برخوردار است و تا چه حد پیچیده است، اما می‌توانیم انتظارات بالایی در این زمینه داشته باشیم.

فراتر از Hogwarts

بازیکنان قادر هستند که نه تنها در ساختمان Hogwarts، بلکه در محوطه‌ی قلعه، جنگل ممنوعه، هاگزمید و مناطق گسترده‌ی دیگر نیز به کاوش بپردازند. به این معنا که گستره‌ی بازی فراتر از ساختمان Hogwarts است و شامل دهکده‌ها، سکونت‌گاه‌ها و دانجن‌های متنوع دیگری نیز می‌شود. کارگردان بازی یعنی «آلن تیو» در این باره گفت: «هدف ما این است که مکان‌های جدیدی را برای کشف کردن ارائه دهیم. برای دیدن مناطقی که در اطراف مدرسه جادوگری و آن سوی دریاچه هستند، برای ملاقات با دیگر جادوگرانی که در هاگزمید حضور دارند و همچنین برای کشف دیگر دانجن‌های مخفی، بازیکنان می‌توانند در ارتفاعات اسکاتلند به گشت و گذار بپردازند.

legacy
محفل‌ها

یکی از فانتزی‌های دوران کودکی و نوجوانی طرفداران هری‌پاتر این بوده است که در یکی از محفل‌های چهارگانه‌ی دنیای Hogwarts زندگی کنند. حتی اگر به عنوان یک شاگرد سال پنجمی وارد هاگوارتز می‌شوید، در روز اول کلاه Sorting را روی سر می‌گذارید و وارد یکی از محافل می‌شوید. اینکه دقیقا محفل‌ها از لحاظ گیمپلی چه سیستمی دارند هنوز مشخص نیست، اما می‌دانیم که هر کدام از محفل‌ها دارای اتاقی مشترک و خوابگاه‌های منحصربفردی خواهند بود.

شما همچنین با همکلاسی‌ها و شاگردان مختلفی از این محافل ملاقات خواهید کرد و می‌توانید وقت خود را با آن‌ها سپری کنید. تعامل بیشتر با این شخصیت‌ها می‌تواند پیوند و ارتباط شما را با آن‌ها قوی‌تر کرده و فرصت‌های تازه‌ای را برایتان به ارمغان بیاورد. استودیو Avalanche گفته است که تا چند ماه آینده اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری از هر کدام از این چهار محفل به اشتراک خواهد گذاشت.

کلاس‌ها

به عنوان یکی از شاگردان Hogwarts، شرکت در جلسات تمرینی بخش مهمی از زندگی روزمره شما خواهد بود. هنوز به طور دقیق نمی‌دانیم که آیا بازی Hogwarts Legacy ساختاری شبیه به Persona خواهد داشت یا اینکه رویکرد متفاوتی را اتخاذ خواهد کرد؟ اما بهرحال شرکت در کلاس‌ها جزوی از بازی است؛ از جمله کلاس‌های نحوه استفاده از معجون‌ها، دفاع در برابر جادوهای تاریک، گیاه‌شناسی، طلسم‌ها و مواردی دیگر. از طریق این کلاس‌ها می‌توانید طلسم‌های جدیدی را فرا بگیرید و نسبت به قبل قوی‌تر شوید. اگرچه راه‌های مختلف دیگری نیز برای انجام این کار وجود خواهد داشت.

سیستم پیشرفت

در مورد سیستم پیشرفت و ارتقای شخصیت اصلی در بازی Hogwarts Legacy اطلاعات مختلفی به اشتراک گذاشته شده است؛ بهرحال ژانر این بازی نقش‌آفرینی است و پیشرفت کاراکتر عضوی جدانشدنی از این ژانر است. پیشرفت در بازی، شامل قابلیت‌ها و توانایی‌های مختلفی می‌شود که مجموعه‌ای از ارتقاهای متنوع را در برمی‌گیرد؛ مانند جادوهای جدید، عناصر مخفی‌کاری، معجون‌ها و مواردی دیگر. بازیکنان می‌توانند چالش‌های پراکنده در سرتاسر دنیای بازی را تکمیل کنند تا XP بیشتری کسب کرده و مهارت‌های خود را آپگرید کنند. همچنین تجهیزاتی که با خود حمل می‌کنید نیز تاثیر بسزایی خواهند داشت و همانطور که انتظار می‌رود، می‌توانید تجهیزات جدید را لوت کرده و سپس به ارتقای آن‌ها بپردازید.

-Hogwarts-Legacy-Next-PlayStation
Room of Requirement

برای اکثر هواداران هری‌پاتر، Room of Requirement یکی از نمادین‌ترین مکان‌های Hogwarts است، بنابراین جای تعجبی ندارد که در بازی Hogwarts Legacy نیز از این مکان بازدید کنیم. در واقع این بازی از پتانسیل‌های Room of Requirement به شیوه جالبی استفاده خواهد کرد. این مکان را می‌توانید مطابق با نیازهای خود شخصی‌سازی کنید، دستگاهی را برای ساخت معجون‌های مورد نظر خود اضافه کنید، گیاهان مختلفی را پرورش دهید، ابزارهای خود را ارتقا دهید و …

موجودات

دنیای هری‌پاتر مملو از موجودات شگفت‌انگیز است و قطعا تعداد بسیار زیادی از آن‌ها را در بازی Hogwarts Legacy خواهید دید. از جمله اژدهایان، ترول‌ها، هیپوگریف‌ها و حتی نیفلرها. بسیار کنجکاو هستیم که ببینیم این موجودات چگونه بر جنبه‌های مختلف گیمپلی بازی تاثیر می‌گذارند. نکته جالب این است که در بازی می‌توانید از موجودات جادویی خود نیز نگهداری کرده و آن‌ها را به شیوه‌ای آزادانه شخصی‌سازی کنید. هدف کلی این است که مکانی داشته باشید تا موجودات شگفت‌انگیز را در دنیای بزرگ بازی پیدا کرده و آن‌ها را زیر بال و پر خود بگیرید.

پرواز کردن

همانطور که انتظار می‌رفت، یکی از مکانیک‌های مهم جابجایی در دنیای بزرگ بازی «پرواز کردن» خواهد بود. شیوه‌ی پرواز کردن با هیپوگریف به طور اجمالی در تریلر نشان داده شد، اما به نظر می‌رسد برای جابجایی‌ در مسیرهای طولانی باید از بروم‌استیک (چوب جارو) استفاده کنید. امید ما این است که بتوانیم چوب جارو را شخصی‌سازی کرده و ارتقا دهیم. حتی انجام یک فعالیت جانبی Quidditch نیز بسیار فوق‌العاده خواهد بود. اما هنوز تایید نشده است که آیا مکانیک‌های پیشمایش هوایی صرفا برای جابجایی است یا قابلیت‌های دیگری نیز خواهند داشت.

Hogwarts-Legacy
مبارزات و جادوها

تا قبل از انتشار تریلر Hogwarts Legacy یکی از سوالات اصلی ما این بوده است که سیستم مبارزات بازی به چه شکل پیاده‌سازی شده است؟ خب، بدیهی است که استفاده از جادو و طلسم هسته‌ی اصلی مبارزات بازی می‌باشد و من فکر می‌کنم که این موضوع یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد تنوع در بازی است. به نظر می‌رسد که Avalanche توانسته است جادوهای مختلفی را همراه با جلوه‌های بصری زیبا در مکانیک‌های مبارزاتی بازی ادغام کند و استفاده‌ی ترکیبی از این جادوها سیستم اصلی مبارزات را تشکیل خواهد داد.

برخی از جادوهایی که تا کنون معرفی شده‌اند عبارت اند از:

Accio : برای کشاندن دشمنان یا اشیا محیطی به سمت خودتان

Incedio : برای سوزاندن دشمنان یا اشیا

Petrificus Totalus : برای کشتن دشمنان به شکلی بی‌صدا

Disillusionment Charm : برای مخفی کاری

و جادوهای مختلف دیگر که برای مبارزات، جابجایی و حل پازل‌ها به کار می‌رود.

همچنین در آخرین لحظات تریلر گیمپلی بازی نشان داده شد که بازیکنان می‌توانند از جادوی Killing Curse نیز استفاده کنند؛ امکان استفاده از این جادو نشانگر این است که بازی تا حد مشخصی امکان بهره‌گیری از جادوهای تاریک در مبارزات را نیز فراهم می‌کند.

گیاهان و معجون‌ها

گرچه استفاده از جادو مهم‌ترین مکانیک گیمپلی Hogwarts Legacy است، اما عناصر دیگری نیز در این بازی دخیل هستند. به عنوان مثال، می‌توانید معجون‌های مختلفی را برای اثربخشی بهتر در مبارزات و بهبود قابلیت‌ها خریداری کنید یا حتی خودتان آن‌ها را بسازید. گیاهان جادویی نیز برای استفاده در مبارزات و دور نگه داشتن دشمنان و ناتوان کردن آن‌ها کارایی خوبی خواهند داشت.

سطح دشواری

استودیو Avalanche تایید کرده است که بازی Hogwarts Legacy از سطوح دشواری مختلفی بهره‌مند خواهد بود. گرچه هنوز جزئیات سطوح دشواری مشخص نشده، اما گفته شده است که این بازی برای بازیکنانی که خواهان سطح دشواری بالاتری هستند، از چالش و عمق کافی برخوردار می‌باشد. سازندگان گفته‌اند چه بخواهید فقط داستان بازی را تجربه کنید و چه بخواهید چالشی واقعی داشته باشید، بازی بگونه‌ای طراحی شده است که در هر صورت از آن لذت ببرید.

امیدواریم که این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. در زیر می‌توانید تریلر Hogwarts Legacy که دیشب در رویداد State of Play به نمایش درآمد را تماشا بفرمایید.

منبع: Gaming Bolt

تریلر Hogwarts Legacy

 

محصولات مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *