مجله بازی, مقالات

7 ارتقاء ضروری که امیدواریم در نینتندو سوئیچ پرو ببینیم

روزی دیگر آغاز شد و مجددا شاهد انتشار شایعاتی جدید در رابطه با کنسول نینتندو سوئیچ پرو هستیم. اخیرا خبرگزاری بلومبرگ خبری مبنی بر عرضه‌ی کنسول هیبریدی جدید نینتندو با صفحه نمایش 7 اینچی و رزولوشن 720p با امکان نمایش خروجی با رزولوشن 4K در تعطیلات سال‌نوی میلادی 2021 عرضه می‌شود را منتشر کرد. باتوجه به این خبر و همچنین خروجی رزولوشن یاد شده انتظار سخت‌افزاری به مراتب قدرتمندتر را داریم. تا به امروز هیچکدام از این شایعات تایید نشدند اما باتوجه به موارد نقل شده، فعلا این کنسول سوئیچ پرو نام دارد.

در ادامه قصد داریم مواردی که به نظر می‌رسد باید در نینتندو سوئیچ پرو ببینیم را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

7 ارتقاء ضروری که امیدواریم در نینتندو سوئیچ پرو ببینیم

  1. ارتقاء قدرت و عملکرد

همان‌طور که بالاتر هم اشاره داشتیم و براساس شایعه منتشر شده توسط بلومبرگ، نسخه‌ی پرو امکان پخش بازی با رزولوشن 4K را دارد. قطعا تجربه‌ی بازی‌ها با این کیفیت و وضوح تصویر شگفت‌انگیز خواهد بود اما چه تغییراتی در سخت‌افزار این دستگاه دیده می‌شود؟

سوئیچ در نسل هشتم ضعیف‌ترین سخت‌افزار را در میان رقیبانش دارا بود و همین امر مشکلات بسیاری را برای اجرای عناوین ترد پارتی برروی این کنسول به دنبال داشت. مشکلاتی در زمینه‌ی گرافیکی و عملکرد دیده شده که تجربه‌ی آن دسته از بازی‌هایی هم که به سختی برای این کنسول منتشر شده بودند را هم دشوار می‌نمود. بنابراین اولین موردی که همه‌ی ما انتظار داریم در مدل بعدی ارتقاء چشم‌گیری داشته باشد، سخت‌افزار و گرافیک این کنسول است به‌طوری که بسیار بهینه شود و مشکلاتی را که به عنوان نمونه در The Witcher 3 دیدیم دیگر در نسل بعدی نماینده نینتندو نبینیم.

  1. بازگشت دوربین واقعیت افزوده

یکی از امکانات جذاب نینتندو 3DS وجود دوربینی ویژه بود که امکان عکسبرداری و انتشار این عکس‌ها را برای کاربران فراهم می‌کرد. اما دوربین 3DS در کنار قابلیت عکسبرداری و اشتراک گذاری آن‌ها امکان تصویربرداری و مدل سازی سه بعدی را هم داشت که درنهایت می‌توانستید از آن به صورت واقعیت افزوده استفاده کنید. به کارگیری این قابلیت در Pokemon Go را می‌توان یکی از محبوب‌ترین استفاده‌های آن در دنیای بازی‌های ویدئویی دانست. باتوجه به جذابیت و کاربردی بودن واقعیت افزوده امیدواریم نینتندو آن را مجددا به سوئیچ پرو بازگرداند.

  1. برطرف کردن انحراف جوی‌کان

یکی از مواردی که از زمان عرضه‌ی نینتندو سوئیچ تا به امروز بسیار برای بازی‌بازان مشکل ساز شده، کنترلر نیتندو سوئیچ یا همان جوی‌کان بوده است. نسخه‌ی دیگری از این کنترلر با هدف برطرف کردن مشکلات اولیه در سال 2019 عرضه شد اما همچنان و پس از گذشت تقریبا دو سال از در دسترس قرار گرفتن آن همچنان مشکل انحراف و مواردی دیگر دردسرهایی را برای بازی‌بازان به دنبال داشته که در نهایت موجب نارضایتی آن‌ها از جوی‌کان شده است.

به هرصورت نینتندو قطعا از این مشکل به خوبی آگاهی دارد و ما هم امیدواریم که درصورت عرضه‌ی مدل پرو نینتندو سوئیچ دیگر شاهد مشکلاتی چنینی نباشیم.

  1. قابلیت‌ها و امکانات جدید جوی‌کان

جوی‌کان به تغییر نیاز دارد. درحال حاضر به عنوان یک کنترلر حرکتی، جوی‌کان توانسته بیشتر وظایفش را نه تمام آن‌ها را به درستی انجام دهد اما مشکلاتی همانند انحراف جوی‌کان که پیش‌تر هم به آن اشاره داشتیم همچنان وجود دارند. از طرفی طراحی کلی و برخی امکانات این کنترلر قدیمی و به همان حالت کلاسیک باقیمانده است. مشکلات کنسول سوئیچ زمانی بیشتر خودش را نشان می‌دهد که قرار باشد عنوانی ترد پارتی را تجربه کنیم. بنابراین انتظار داریم کنترلری جدیدتر با امکانات بیشتر و همچنین مشکلات کمتر را برای مدل پرو شاهد باشیم.

آنالوگ‌های دسته مناسب مکانیک و المان‌های به کارگرفته شده عناوین شوتر نیستند و همین امر نشانه گیری و تیراندازی را برای بازی‌بازان بسیار دشوار می‌کند. مشکل دیگر در دی‌پدهای کنترلر دیده می‌شود. اگر بخواهید استفاده از آنالوگ‌ها را کنار بگذارید و دی‌پدها را به کار بگیرید به دلیل وجود محدودیت در جهت‌های اصلی نمی‌توانید از جهت‌های مورب استفاده کنید. شاید بهتر باشد نینتندو هم همانند مایکروسافت دی‌پد جدیدی را با امکان استفاده از جهت‌های مورب هم برای بازی‌بازان فراهم سازد.

مشکل دیگری که در جوی‌کان به وضوح می‌توان دید، طراحی و ارگونومی آن است. دسته‌ها به خوبی می‌توانند در دست جای بگیرند اما مدتی‌ پس از استفاده از آن‌ احساس خستگی خواهید کرد. بنابراین امیدواریم در سوئیچ پرو کنترلی با وزن و ابعادی مناسب همراه با ارگونومی و بروز ببینیم.

  1. طول عمر بیشتر باتری

زمانی که قرار است از کنسول به صورت پرتابل استفاده کنید طول عمر و ظرفیت باتری نقش مهم و موثری ایفا می‌کند. در سال 2019 و زمانی که مدل جدیدی از جوی‌کان‌ها عرضه شد، ظرفیت باتری مربوطه نیز کمی بیشتر و بهتر از قبل شد اما هنوز طول عمر و ظرفیت آن ایده‌آل نیست. باتوجه به اینکه انتظار سخت‌افزاری قدرتمندتر از قبل برای نسخه‌ی پرو داریم منطقی است که انتظار باتری بسیار بسیار قدرتمندتر و بهینه‌تر از نینتندو سوئیچ برای سوئیچ پرو قرار بگیرد تا بتوانیم تجربه بهتر و بیشتری را در حالت پرتابل داشته باشیم.

  1. اضافه شدن پورت اترنت

نینتندو سوئیچ همچنان از کابل اترنت برخوردار نیست و برای اتصال آن به اینترنت به صورت فیزیکی و یا با کابل باید از تبدیلی مخصوص استفاده کنید که جدای از مشکل وجود نویز یا نویزهایی احتمالی که به دلیل واسط یا تبدیل می‌تواند ایجاد شوند باید هزینه‌ای هم بابت خرید آن بپردازید.

عناوین ترد پارتی بسیار زیادی هستند که امکان تجربه‌ی بازی‌ها را به صورت چند نفره یا به صورت کراس‌اور یا کاربران نینتندو فراهم کرده‌اند. منطقی است که اتصال به اینترنت پایدار، بدون نویز و پایدار برای تجربه‌ی لذت بخش این عناوین نقش موثری دارد بخصوص زمانی که قرار است با کسانی که از سایر پلتفرم‌ها استفاده می‌کنند همبازی شوید. امیدواریم نینتندو با اضافه کردن پورت اترنت به کنسول بعدیش این مشکل را هم برطرف نماید.

  1. قرار دادن میکروفون برای ویس چت

ویس چت و عموما چت کردن در جهان امروز به یکی از امکانات ضروری کنسول‌ها تبدیل شده اما درحال حاضر چت کردن با دوستان چه با ویس و چه به صورت متنی در کنسول یاد شده امری بسیار دشوار است. باتوجه به ضرورت این مسئله امیدواریم سازندگان میکروفونی را برای ویس چت برروی نینتندو سوئیچ پرو قرار دهند و سیستم چت کردن را برای بازی‌بازان به مراتب ساده‌تر از آنچه که تا به امروز در نینتندو سوئیچ دیدیم نماید. شاید بازگردندان آنچه که در نینتندو DS دیدیم بتواند کمکی بزرگ و در عین حال ساده برای بازی‌بازان و کمپانی سازنده باشد.

این‌ها مواردی بودند که به نظر ما اضافه شدن آن‌ها به نماینده‌ی بعدی نینتندو در دنیای بازی‌های ویدئویی می‌تواند نظر همه‌گان را جلب کند. نینتندو آی‌پی‌های دوست داشتنی و قدیمی بسیار زیادی دارد که قطعا تجربه‌ی دنباله‌ی آن‌ها برای تمامی بازی‌بازان دلنشین خواهد بود اما به شرطی که این کمپانی تصمیم به ارتقاء سخت‌افزار و همچنین تکنولوژی‌های به کار گرفته شده در کنسولش بگیرد و از طرفی مشکلات موجود هم برطرف سازد. نظر شما در این رابطه چیست؟ به نظر شما نینتندو سوئیچ با اضافه یا حذف شدن چه مواردی بهتر می‌شود؟

خرید نینتندو سوییچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *