آموزش, مجله بازی, مقالات

راهنمای بازی Horizon Forbidden West

راهنمای بازی Horizon Forbidden West

بازی Horizon Forbidden West

در بازی Horizon Forbidden West شاهد آخرین ماجراجویی «الوی» هستیم که سخت‌ترین سفر اوست و اگر بازی اول را به یاد بیاورید، متوجه سختی‌های این سفر می‌شوید. «الوی» در ماجراجویی قبلی نتوانست سیاره را نجات دهد، بلکه فقط توانست نابودی‌اش را به تعویق بیندازد. او باید در این سفر جدید قوی‌تر، باهوش‌تر و شجاع‌تر باشد و موازی با «الوی» بازیکن هم باید در این مسیر پیشرفت کند. در ادامه به نکاتی اشاره می‌کنیم که به شما در بازی Horizon Forbidden West کمک شایانی می‌کند.

راهنمای بازی Horizon Forbidden West
از سلاح‌های متنوع استفاده کنید

با پیشروی چند ساعته در بازی Horizon Forbidden West، تعداد اسلحه‌های «الوی» در نبرد‌ها خیلی زیاد می‌شود و حتی از تعداد سلاح‌های قابل حمل او بیشتر می‌شود. مهم است که به سلاح‌های خود تنوع ببخشید تا در مواقع مختلف دسترسی راحتی داشته باشید. بهتر است که حداقل یکی از سلاح‌های خود را به تمام حالت‌ها مجهز کنید، برای مثال تیر آتشین، تیغه الکتریکی و تیر پلاسمایی. این قابلیت‌ها به شما ان مکان را می‌دهدکه با تهدیدات مواجه شوید (و با آن‌ها مقابله کنید). شما می‌توانید اسلحه‌های خود را شخصی‌سازی کنید و نبرد‌ها تنوع تزریق کنید.

Horizon-Forbidden-West-Slitherfang-Combat
با سلاح‌های تخریبی به ماشین‌ها آسیب بزنید و قطعات کمیاب را به دست آورید

مسلما بهترین سلاح بازی Horizon Forbidden West کمان شکار است که با ظاهری استاندارد، در تکه تکه کردن ماشین‌ها به «الوی» کمک می‌کند و می‌توان آن را حمله شکافی نامید. این حمله در واقع ماشین‌ها را از هم باز می‌کند و قطعات مفید را نجات می‌دهد. به جای خالی کردن نوار سلامتی ماشین، بر روی حمله شکافی تمرکز کنید تا بتوانید با اقلام به دست آمده چیزی برای خود بسازید، آیتم‌های مهم را بفروشید و یا حتی با سلاح‌های بدست آمده موقتا از دشمنان فاصله بگیرید.

Horizon-Forbidden-West-2 copy-min
مراقب باشید چه کالایی با تجار معامله می‌کنید

مانند دیگر عناوین نقش‌آفرینی، شما در بازی Horizon Forbidden West در طول سفر خود وسایل زیادی می‌یابید. ممکن است تمایل داشته باشید که آن‌ها را به تاجران بازی بفروشید که بهتر است در این مورد کمی احتیاط کنید. «الوی» تعداد زیادی قلب ماشین در طول نبرد‌ها به دست می‌آورد و همه را وسوسه می‌کند که با تجار بر سر این اقلام معامله کنند، اما این آیتم در ساخت وسایل مورد نیاز خیلی کاربرد دارد و ما توصیه می‌کنیم که در فروش آن کمی درنگ کنید. به نظر می‌رسد این اشتباه از سوی توسعه دهندگان رخ داده و امیدواریم با گذر زمان و ارزش گذاری مناسب، بازیکنان این قدر این آیتم‌ها را بدانند.

HFW-Arena-Trade-In-Medals-Custom
توضیحات دشمنان را مطالعه کنید، هم انسان و هم ماشین

همه ما نقاط ضعفی داریم و این مسئله در بازی Horizon Forbidden West به خوبی به تصویر کشیده می‌شود. قابلیت تمرکز «الوی» (با فشردن و نگه داشتن آنالوگ سمت راست) به او این امکان را می‌دهد تا هر دشمنی که به سمت او می‌آید، اعم از ماشین و موجودات زنده را کاملا بررسی و تحلیل کند. اسکن دشمن‌ها با این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا نقطه‌ضعف آن‌ها را بیابید و قبل از منفجر کردن آن‌ها سلاح‌ها و اقلام باارزش را از آن‌ها جدا کنید. اگر از قابلیت اشتباهی برای سلاح خود استفاده کنید و قبل از غارت دشمنان را منفجر کنید، به پیشرفت خود در بازی صدمه‌هایی جدی وارد می‌کنید.

Horizon-Forbidden-WEs-min
به کمک بمب‌های دودزا در زیر آب از دست دشمنان فرار کنید

بازی Horizon Forbidden West قابلیت‌های زیادی به گیم‌پلی سری Horizon در زیرآب اضافه کرد. با اینکه اغلب آن‌ها فعالیت‌هایی اختیاری محسوب می‌شوند اما موارد اجباری هم یافت می‌شود. برخی از این ماموریت‌ها شما را در مقابل ماشین‌های اقیانوسی قرار می‌دهند که به مراتب بهتر از «الوی»  شنا می‌کنند، پس بهتر است که با بمب‌های دودزا از محل نبرد (و یا گودالی که ماموریت شما را به آن جا کشانده) فرار کنید چون «الوی» نمی‌تواند زیر آب بجنگد و تنها می‌تواند فرار کند و یا مخفی شود و این بمب‌ها مطمئن‌ترین روش برای پایان این تعقیب و گریز هستند.

Horizon-Forbidden-WEshhh-min
تله‌ها واقعا کاربردی هستند، از آن‌ها استفاده کنید

در اوایل بازی Horizon Forbidden West بازی دستورالعمل تله‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد که در نبرد می‌توانید دشمن‌ها زیادی را سرنگون کنید. بهترین استفاده این تله‌ها، کارگزاری آن‌ها پیش از نبردهای شلوغ و هرج و مرج است. مانند «کوین مک‌کالیستر» در فیلم تنها در خانه می‌توانید با هوشمندی از این تله‌ها استفاده کنید و دشمنان را از پای دربیاورید (به طور کلی در Horizon تله‌ها واقعا قدرتمند طراحی شده اند). همانطور که در بالا ذکر شد، ترکیب این تله‌ها با قابلیت Focus، به شما کمک می‌کند تا دشمن‌ها را سریع نابود کنید.

Headline-min
Valor Surge مناسب خود را پیدا کنید

Valor Surge، قابلیت جدید و ویژه «الوی» است که از بهترین قابلیت‌های بازی Horizon Forbidden West محسوب می‌شود و تنوع زیادی به بازی تزریق می‌کند. با گونه‌های مختلف Valor Surge در هر دسته از مهارت‌ها، می‌توانید به سرعت «الوی» را به قدرت لازم برسانید. شما می‌توانید او را نامرئی کنید، آسیب تیر‌ها را بیشتر کنید و مانند اسفنج در مقابل سخت‌ترین ضربات مقاومت کنید و بسیاری قابلیت دیگر. این عنصر جدید سری Horizon، می‌تواند هر گیمری را به وجد بیاورد.

Horizon_Forbidden_West_20220210162-min
درخت مهارت را کامل واکاوی کنید

درباره مهارت‌ها، حتی اگر Valor Surge بازی را نادیده بگیریم، توجه‌ها جذب درخت مهارت عظیم بازی می‌شود که ارزش زیادی در بازی دارد و برخی ارتقاها 5 امتیاز مهارت برای بازگشایی هر شاخه می‌طلبد، پس دقت کنید که به درستی مهارت مورد نیاز خود را باز کنید. بسیاری از از مهارت‌های اولیه عالی و ارزان هستند پس بهترین مهارت‌های ابتدایی بازی Horizon Forbidden West را از دست ندهید.

Horizon-Forbidden-West_20220203205247-min
برخی فعالیت‌ها را تکمیل کنید تا سلاح افسانه‌ای دریافت کنید

مانند دیگر عناوین با ماهیت مشابه، سلاح‌ها در بازی Horizon Forbidden West با رنگ‌هایی مانند آبی، سبز، بنفش و موارد دیگر از هم تفکیک می‌شوند. بهترین سلاح‌ها، سلاح‌های افسانه‌ای، نارنجی هستند و علیرغم سختی بدست آوردن آن‌ها، یک راه قابل اعتماد به شما این امکان را می‌دهد تا صاحب آن‌ها شوید: تمام فعالیت‌های یک دسته را به پایان برسانید. مواردی مانند حل Relic Ruins، یافتن ضبط‌کننده جعبه سیاه، اتمام فعالیت‌های میدان مبارزه و غیره به شما آیتم افسانه‌ای جایزه می‌دهد. این کارها را انجام دهید و از جایزه خود لذت ببرید.

669bbccfc0c4f4c77b67869ac4608cbd

منبع: GameSpot

محصولات مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *