آموزش, مجله بازی, مقالات

آموزش اتصال کنترلر بی‌سیم به کنسول نینتندو سوییچ

آموزش اتصال کنترلر

آموزش اتصال کنترلر به نینتندو سوییچ

اگر به تازگی یک گیم پد جدید برای نینتندو سوییچ خود خریداری کرده‌اید، ولی نحوه اتصال صحیح آن به کنسول را نمی‌دانید، در این مقاله آموزش اتصال کنترلر بی‌سیم و جوی‌کان‌ها را به طور گام به گام برایتان توضیح خواهیم داد. گرچه خود کنسول‌های Nintendo Switch دارای یک جفت جوی‌کان هستند، اما وقتی در مورد کنترلرهای نینتندو سوییچ صحبت می‌کنیم، جوی‌کان‌ها تنها گزینه‌های شما نیستند. کنسول نینتندو سوییچ از کنترلرهای متنوعی پشتیبانی می‌کند؛ از جمله Switch Pro Controller و تعداد بسیار زیادی از کنترلرهای تردپارتی که مشهورترین آن‌ها برندهای 8BitDo و PowerA هستند. در ادامه، نحوه اتصال این کنترلرها را با همدیگر بررسی می‌کنیم.

چگونه یک پرو کنترلر را به نینتندو سوییچ وصل کنیم؟

روش اول: اتصال از طریق کابل USB

آسان‌ترین روش برای اتصال یک پرو کنترلر (یا هر کنترلر بی‌سیم دیگر) به کنسول نینتندو سوییچ این است که از یک کابل شارژ USB-C استفاده کنید.

۱- ابتدا کابل USB-C را به داک کنسول متصل کنید.

۲- در حالی که کنسول را در داک خود قرار داده‌اید، سر دیگر کابل USB-C را به پرو کنترلر متصل کنید. با این کار، کنترلر به طور خودکار به کنسول وصل خواهد شد.

روش دوم: اتصال بی‌سیم

در روش دوم اتصال پرو کنترلر به کنسول، باید از دکمه Sync (همگام سازی) استفاده کنید که در بالای کنترلر و در کنار پورت USB قرار دارد. از این روش برای اتصال کنترلر به کنسول نینتندو سوییچ لایت نیز استفاده می‌شود.

۱- در تنظیمات کنسول گزینه Controllers را انتخاب کنید.

۲- گزینه Change Grip/Order را از سایدبار (نوار) سمت راستی انتخاب کنید.

۳- سپس دکمه Sync که روی Pro Controller قرار دارد را به مدت یک ثانیه نگه دارید تا با کنسول همگام شود.

joycon

چگونه جوی‌کان‌های دیگری را به نینتندو سوییچ وصل کنیم؟

گرچه خود کنسول دارای یک جفت جوی‌کان می‌باشد، اما می‌توانید علاوه بر آن‌ها، از جوی‌کان‌های دیگری نیز استفاده کنید. همانند پرو کنترلرها، برای اتصال جوی‌کان‌ها به کنسول نیز دو روش وجود دارد.

روش اول: اتصال مستقیم به کنسول

اولین و ساده‌ترین روش برای همگام کردن جوی‌کان‌های جدید با نینتندو سوییچ، این است که جوی‌کان‌ها را مستقیما به خود کنسول متصل کنید. برای این کار، هر کدام از جوی‌کان‌ها را در جای مخصوص خود (طرفین کنسول) قرار دهید تا به طور خودکار با کنسول نینتندو سوییچ همگام شوند.

روش دوم: بی‌سیم

علاوه بر روش مستقیم، می‌توانید جوی‌کان‌ها را از طریق دکمه Sync به طور بی‌سیم با کنسول همگام کنید. همانند پرو کنترلر، از این روش برای اتصال جوی‌کان‌های جدید به نینتندو سوییچ لایت نیز استفاده می‌شود.

۱- در تنظیمات کنسول گزینه Controllers را انتخاب کنید.

۲- گزینه Change Grip/Order را از سایدبار (نوار) سمت راستی انتخاب کنید.

۳- سپس دکمه Sync که روی جوی‌کان‌ها قرار دارد را به مدت یک ثانیه نگه دارید تا با کنسول همگام شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *