آموزش, مجله بازی, مقالات

15 نکته کمک‌ کننده در بازی Resident Evil Village

Resident Evil Village

نکات بازی Resident Evil Village

عنوان Resident Evil Village چند ماه پیش عرضه شد و توانست به یکی از بازی‌های موفق Capcom در سال‌های اخیر تبدیل شود. چه از لحاظ دیدگاه‌های منتقدین و چه از لحاظ میزان فروش و محبوبیت میان مردم، عنوان Resident Evil Village توانست در همان سطحی که انتظار می‌رفت ظاهر شود. اما با گذشت چند ماه از عرضه بازی Resident Evil Village،‌ هنوز تعداد زیادی از بازیکنان فرصت تجربه آن را پیدا نکرده‌اند.

اگر شما نیز جزو کسانی هستید که هنوز Resident Evil Village را بازی نکرده‌اید و قصد دارید به زودی آن را تجربه کنید، باید بدانید که این بازی دارای مکانیک‌های عمیق و پرجزئیاتی است. مکانیک‌هایی که می‌توان گفت از نسخه‌های قدیمی این فرنچایز الهام‌گیری شده‌اند. Resident Evil Village چالش‌های مختلف و سرگرم‌کننده‌ای را پیش روی شما قرار می‌دهد که باید راه درست غلبه بر آن‌ها را بدانید. اگر قصد دارید به زودی وارد ماجراجویی جدید «ایتن وینترز» و دنیای تاریک Resident Evil Village شوید، به شما پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله، ۱۵ نکته کمک کننده و راهگشا در بازی Resident Evil Village را خدمت شما عزیزان ارائه می‌دهیم. با ما همراه باشید!

۱- به رنگ بندی نقشه توجه کنید

همانند نسخه‌های قبلی سری Resident Evil، بررسی مداوم نقشه‌ بازی، یکی از بخش‌های اساسی گیمپلی Resident Evil Village می‌باشد. گرچه طرفداران قدیمی و کسانی که نسخه‌های قبلی فرنچایز را بازی کرده‌اند با این موضوع آشنا هستند، اما اگر Resident Evil Village اولین نسخه از فرنچایز است که تجربه می‌کنید، این نکته را همیشه مدنظر داشته باشید که معنای قسمت‌های آبی رنگ نقشه این است که تمام فعالیت‌های آن بخش را انجام داده‌اید و تمامی آیتم‌ها را به دست آورده‌اید.

مثلا اگر اتاقی به رنگ آبی نشان داده شده است، یعنی همه‌ی آیتم‌های آن اتاق جمع‌آوری شده است و دیگر نیازی نیست که آنجا بمانید. اگر منطقه‌ای از نقشه قرمز رنگ است، به این معناست که هنوز آیتم‌هایی در آن منطقه وجود دارد که آن‌ها را پیدا نکرده‌اید و یا فعالیت‌هایی وجود دارد که آن‌ها را انجام نداده‌اید.

Village Map

۲- گنجینه‌ها و جواهرات را پیدا کنید

صحبت از گنجینه‌ها و جواهرات که می‌شود، ذهنمان ناخودآگاه به سمت بازی Resident Evil 4 می‌رود و همانند این بازی، در Resident Evil Village نیز گنجینه‌های زیادی وجود دارد که شاید از نگاه پنهان باشند، اما با کمی تلاش می‌توان آن‌ها را پیدا کرد. این گنجینه‌ها ممکن است در لای درز یک دیوار، زیر سقف یک خانه و بخش‌های غیرقابل پیش‌بینی دیگر پنهان شده باشند.

همیشه اطراف خود را با دقت بررسی کنید و اگر چشمتان به چیز درخشانی خورد که دستتان به آن نمی‌رسد، حتما به آن شلیک کنید. پولی که در ازای جواهرات به دست می‌آورید بسیار ارزشمند است و می‌توانید از آن برای ارتقای تجهیزات و یا خرید اسلحه و مهمات استفاده کنید.

Treasures

۳- گنجینه‌ها را با همدیگر ترکیب کنید

مجددا همانند بازی Resident Evil 4، در Resident Evil Village نیز می‌توان برخی از گنجینه‌ها و جواهرات را با هم ترکیب کرد تا ارزش بیشتری پیدا کنند. پس توجه داشته باشید که هر گنجینه‌ای را که به دست آوردید، بلافاصله آن را نفروشید.

به لیست گنجینه‌ها در منوی بازی وارد شوید و اطلاعات گنجینه را چک کنید؛ در صورتی یک گنجینه قابلیت ترکیب شدن داشته باشد، در اطلاعات مربوط به آن ذکر شده است. اگر بتوانید ست‌های گنجینه‌ها را به طور صد در صد کامل کنید، با فروختن این گنجینه‌ها به Duke، پول خیلی زیادی نصیبتان خواهد شد.

Combinable Treasures

۴- همه‌ جا را به طور کامل کاوش کنید

گرچه این نکته نیازی به توضیح ندارد و یک نکته بدیهی است؛ به خصوص در یک بازی Resident Evil. اما به هر حال روی این نکته تاکید زیادی داریم، چون کاوش کردن در Resident Evil Village از اهمیت زیادی برخوردار است. این بازی دارای محتوای آپشنال بسیار زیادی است که ممکن است در صورت عدم کاوش و جست و جو، به راحتی آن‌ها را از دست بدهید.

آیتم‌ها، گنجینه‌ها، حیوانات، اسلحه‌های جدید، یادداشت‌ها و باس فایت‌های مخفی مختلفی در Resident Evil Village وجود دارد که حیف است از کنار آن‌ها بگذرید. پس دقت کنید که به شکل شتاب‌زده مراحل بازی را پشت سر نگذارید و هر زمان که وارد مرحله جدیدی شدید، اطمینان حاصل کنید که قبل از اتمام مرحله، تمامی بخش‌های مختلف آن را جست و جو کرده‌اید.

۵- هنگام بازگشت به روستا، مجددا به جست و جو بپردازید

در بازی Resident Evil Village نه تنها باید مراحل و مناطق جدید بازی را مکاشفه کنید، بلکه هنگام بازگشت به مراحل قبلی، مجددا به جست و جو بپردازید. در طول بازی، چندین بار به «روستا» بازمی‌گردید که به عنوان منطقه مرکزی و هاب اصلی دنیای بازی تلقی می‌شود. هر بار که به روستا بازمی‌گردید، به بخش‌های جدیدی که قبلا نمی‌توانستید وارد شوید، دسترسی پیدا خواهید کرد.

به عنوان مثال ممکن است نتوانید یک در به خصوص را باز کنید، اما با پیدا کردن کلید آن در مراحل بعدی، می‌توانید مجددا به این مکان بازگردید و در را باز کنید. یا مثلا مناطق دوردست دیگری از روستا وجود دارد که با پیشبرد مراحل بیشتر، به آن‌ها دسترسی پیدا خواهید کرد. در نتیجه بخش‌های قابل مکاشفه روستا، به مرور گسترش پیدا می‌کند. پس هر بار که به روستا بازگشتید، قبل از اینکه وارد مرحله جدید شوید، زمانی را به مکاشفه بخش‌های جدید آن اختصاص دهید. به شما قول می‌دهیم که ارزشش را دارد!

Village

۶- همه حیوانات را شکار کنید

شکار حیوانات یک مکانیک کاملا جدید در گیمپلی بازی Resident Evil Village محسوب می‌شود که در نوع خود حائز اهمیت است. با دادن گوشت حیوانات شکار شده به Duke، می‌توانید از او بخواهید تا موادی را برای شما تهیه کند که بوسیله‌ی آن مواد، حداکثر سلامتی، قدرت گارد و یا سرعت حرکت خود را افزایش دهید؛ ارتقای این عناصر در طول بازی اهمیت زیادی دارد.

چه در روستا و چه در دانجن‌ها، حیوانات در مکان‌هایی مخفی و معمولا خارج از مسیر مراحل اصلی بازی هستند که باید با گشت و گذار آن‌ها را پیدا کنید. برای پیدا کردن حیوانات و شکار آن‌ها، می‌توانید به طور مرتب نقشه بازی را چک کنید. اما به یاد داشته باشید که اگر نقشه را بیش از حد در حالت Zoom Out (کوچک‌ نمایی) قرار دهید، مناطقی که حیوانات در آنجا حضور دارند، روی نقشه نشان داده نمی‌شود. علاوه بر این، برای شکار حیوانات نیازی به شلیک کردن نیست؛ می‌توانید با چاقوی خود آن‌ها را بکشید.

Hunting

۷- پول خود را صرف ارتقای اولین اسلحه کمری نکنید

همانند بازی Resident Evil 4، در طول بازی Resident Evil Village نیز می‌توانید پول خود را صرف ارتقای اسلحه‌ها و تجهیزات خود کنید. پیشنهاد ما این است که برای ارتقای اسلحه‌های خود زیاد عجله نکنید و لازم نیست که از همان ابتدای بازی پول خود را برای ارتقای اسلحه صرف کنید. به طور دقیق‌تر، نیاز نیست که برای ارتقای اولین اسلحه کمری که در بازی به دست می‌آورید، پول خود را هدر دهید. پس از گذشت مدتی از بازی، به اسلحه‌های جدیدتری دسترسی پیدا خواهید کرد که ارتقا دادن آن‌ها معقول‌تر از ارتقا دادن اسلحه آغازین است.

Pistol

۸- ساختن مهمات شات‌گان و اسنایپر، بهتر از مهمات اسلحه کمری است

در بازی Resident Evil Village می‌توانید منابع خاصی را جمع‌آوری کنید و به وسیله آن‌ها مهمات اسلحه‌های خود را به صورت دست‌ساز تامین کنید. اما اگر حق انتخاب داشته باشید، بهتر است که از این منابع برای ساخت مهمات شات‌گان و اسنایپر استفاده کنید و آن‌ها را برای ساخت مهمات اسلحه کمری هدر ندهید.

مهمات اسلحه کمری به اندازه کافی در محیط بازی پیدا می‌شود. علاوه بر این، Duke مهمات اسلحه کمری را با قیمتی ارزان به شما می‌فروشد. پس منطقی است که منابعتان را برای ساخت آن‌ها هدر ندهید. اما خب، گاهی اوقات هیچ چاره‌ای ندارید و شاید در شرایطی قرار بگیرید که تنها راه نجاتتان ساخت مهمات اسلحه کمری باشد. اما به طور کلی سعی کنید که در طول بازی، منابع را برای ساخت مهمات قوی‌تر مصرف کنید.

Ammo

۹- به کلاغ‌ها شلیک کنید

اگر در مقطعی از بازی احساس کردید که فقیر و بی‌پول شده‌اید، یکی از راه‌های ساده کسب درآمد، شلیک به کلاغ‌هاست! همانند بازی Resident Evil 4، در Resident Evil Village نیز می‌توانید در مسیر خود کلاغ‌هایی را پیدا کنید و به آن‌ها شلیک کنید و باز هم مثل Resident Evil 4 کلاغ‌های کشته شده در اغلب اوقات به شما پول می‌دهند.

البته پولی که از کشتن کلاغ‌ها به دست می‌آید آنچنان زیاد نیست و در کنار آن باید حواستان به میزان مهماتتان نیز باشد و آن‌ها را برای کشتن کلاغ‌ها در حد افراطی هدر ندهید. اما اگر به شدت به پول نیازمندید، کشتن کلاغ‌ها یکی از آخرین و ساده‌ترین راه‌حل‌هاست.

Crows

۱۰- به قفس‌ها شلیک کنید

شاید کشتن کلاغ‌ها همیشه ارزشش را نداشته باشد، اما شلیک به قفس‌ها همیشه پاداش خوبی به بازیکن می‌دهد. در بازی Resident Evil Village، گاهی اوقات قفس‌های کوچک زرد رنگی را می‌بینید که از درخت یا سقف آویزان هستند. هر بار که یکی از این قفس‌ها را دیدید، حتما به آن‌ها شلیک کنید. این قفس‌ها همیشه به شما مهمات و یا منابع ساخت و ساز می‌دهد که بسیار کاربردی هستند.

Cages

۱۱- میزان فضای Inventory را گسترش دهید

Resident Evil Village از همان سیستم مدیریت و نگهداری آیتم‌های «تتریس مانند» بازی Resident Evil 4 استفاده می‌کند؛ می‌توانید با خرید Briefcase Expansion از Duke، میزان فضای نگهداری آیتم‌ها را گسترش دهید. توصیه می‌کنیم که Briefcase Expansion را در اسرع وقت و هر موقع که در دسترس قرار گرفت، حتما خریداری کنید.

گسترش دادن میزان فضای Inventory باعث می‌شود که بتوانید اسلحه‌ها، مهمات و آیتم‌های سلامتی بیشتری را با خیال راحت به دست بیاورید و محل قرارگیری آن‌ها را بدون دردسر خاصی مدیریت کنید. پس خرید آیتم‌های Briefcase Expansion را اولویت نخست خود قرار دهید.

Inventory

۱۲- گارد گرفتن بسیار مهم است

گرچه گارد گرفتن در Resident Evil Village یک مکانیک جدید محسوب نمی‌شود و قبلا در بازی Resident Evil 7 نیز از آن استفاده شده است، اما به نظر می‌رسد که این بار اهمیت گارد گرفتن خیلی بیشتر شده است. در این بازی، در اغلب اوقات توسط دشمنان زیادی مورد حمله قرار می‌گیرید و شاید آن‌ها بتوانند شما را در یک گوشه به دام بیندازند و محاصره کنند.

در این شرایط، بهترین کاری که می‌توانید بکنید این است که برای جلوگیری از صدمه دیدن، تا جایی که می‌توانید گارد خود را بالا نگه دارید. اگر بتوانید گارد خود را به موقع و با زمان بندی دقیق بالا بیاورید، می‌توانید دشمن را عقب برانید و فضای بیشتری برای فرار یا شلیک به دشمنان به دست بیاورید. همچنین می‌توانید برای تقویت قدرت دفاعی گارد خود، مواد ویژه‌ای را از Duke خریداری کنید.

Guard

۱۳- Aim Acceleration را غیرفعال کنید

به دلایل نامعلومی، گزینه‌ی Aim Acceleration در بازی Resident Evil Village به طور پیشفرض فعال است. اگر نمی‌دانید که این گزینه چه کاری انجام می‌دهد، باید خدمتتان عرض کنیم که با فعال بودن گزینه‌ی Aim Acceleration، هنگام هدف‌گیری، هر چقدر که زاویه دوربین نسبت به حالت اولیه بیشتر تغییر کند، سرعت چرخش آن نیز بیشتر ‌می‌شود.

فعال بودن این گزینه به شدت آزاردهنده است و باعث می‌شود که هدف‌گیری دشوارتر و اعصاب خورد کن شود و مبارزات بازی به شکل نامعقولی چالش‌برانگیز شوند. به محض اینکه بازی Resident Evil Village را شروع کردید، وارد بخش تنظیمات بازی شوید و گزینه‌‌ی Aim Acceleration را غیرفعال کنید.

Aim

۱۴- تریگرهای تطبیقی را غیرفعال کنید

گرچه این مورد کمی سلیقه‌ای است، اما اگر بازی Resident Evil Village را روی کنسول PS5 تجربه می‌کنید، احتمالا ترجیح خواهید داد که تریگرهای تطبیقی دسته Dualsense را غیرفعال کنید. چون شیوه استفاده از تریگرهای تطبیقی در بازی Resident Evil Village آن طور که انتظار می‌رود، مثل بقیه بازی‌ها جالب از آب در نیامده است.

با فعال بودن تریگر‌های تطبیقی، گاهی اوقات در وسط مبارزه، تریگر R2 قفل می‌کند و باعث می‌شود که نتوانید دشمنان خود را هدف قرار دهید و شاید حتی نتوانید به طور کلی شلیک کنید. این موضوع کمی اذیت کننده است و ممکن است لذت مبارزات را کاهش دهد. به هر حال، خودتان این قابلیت را در بازی امتحان کنید؛ شاید از آن راضی باشید، شاید هم مثل ما ترجیح دهید که آن را غیرفعال کنید.

Adaptive Trigger

۱۵- نکته‌ای در مورد خرید آیتم‌ها

پس از درخواست‌های بیشمار طرفداران و بعد از سال‌ها انتظار، بالاخره در بازی Resident Evil Village شاهد بازگشت مکانیک‌های خرید و فروش هستیم. نکته مهمی در مورد خرید و ارتقای آیتم‌ها وجود دارد که بهتر است آن‌ را بدانید. همانطور که مستحضر هستید، پولتان در بازی محدود است؛ پس بهتر است که دو سلاح در Inventory خود داشته باشید و به جای خریدن تمامی اسلحه‌های جدید، پولتان را برای ارتقای همان دو سلاح هزینه کنید.

نکته مثبت دیگر این استراتژی، این است که می‌توانید مهمات اسلحه‌هایی را که ندارید بفروشید و پول آن را به دست بیاورید. برای مثال اگر در Inventory خود یک شات‌گان و یک اسلحه کمری داشته باشید و تصمیم داشته باشید که تا مدت زیادی از آن‌ها استفاده کنید، می‌توانید تمامی مهمات اسلحه اسنایپر را که در طول بازی به دست آورده‌اید بفروشید و با پول آن اسلحه‌های خود را ارتقا دهید و یا آیتم‌های جدید خریداری کنید.

Item Shopping

امیدواریم که این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. در صورت رضایت از این مقاله، خوشحال می‌شویم که آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *