اخبار, مجله بازی

کوجیما قصد دارد بازی‌هایی را بسازد که از دنیای واقعی تاثیر بپذیرند

کوجیما

اخیرا هیدیو کوجیما، خالق فرنچایزهای Metal Gear و Death Stranding در مصاحبه‌ای با وبسایت ژاپنی Anan، اشاره کرده است که قصد دارد در آینده بازی‌هایی را خلق کند که شرایط دنیای واقعی به صورت Real Time بر آن اثر بگذارد. در این مصاحبه، هیدیو کوجیما اشاره کرد که شرایط اطراف محل زندگی بازیکن، مثل موقعیت مکانی، زمان، آب و هوا و موارد مشابه می‌تواند بر بازی به صورت Real Time اثرگذار باشد.

هیدیو کوجیما قبلا هم روی یک بازی به نام Boktai: The Sun Is In Your Hand که برای کنسول Game Boy Advanced منتشر شده بود، کار کرده بود. این بازی از ویژگی‌های یک سنسور نوری و ساعت استفاده می‌کرد. هر دو گجت در کارتریج بازی وجود داشتند. در بازی می‌توانستید به وسیله‌ی این سنسور نوری، خوناشام‌ها را با نور موجود در دنیای واقعی بکشید. کوجیما می‌خواهد بازی‌هایی را بسازد که چنین ایده‌هایی را به شکل پیشرفته‌تر پیاده‌ سازی کند.

کوجیما: «کاری که می‌‌خواهم انجام دهم این است که بازی‌هایی را خلق کنم که به صورت Real Time تغییر کنند. مردم، در هر سنی و با هر مهارتی یک بازی را تجربه می‌کنند، اما به طور کلی آن‌ها از یک روش برای پیشبرد بازی استفاده می‌کنند. به جای این، بازی باید به گونه‌ای باشد که بسته به محل زندگی و شرایطتان تغییر کند.»

«من قبلا یک بازی به نام Boktai: The Sun Is In Your Hand ساخته‌ام. این بازی برای کنسول قابل حمل Game Boy Advanced عرضه شد و دارای یک سنسور نوری و یک ساعت بود. وقتی نور خورشید وارد این سنسور می‌شد، می‌توانست خوناشام‌ها را در بازی بکشد. پس بسته به اینکه در کدام محل و یا در چه زمانی بازی را تجربه می‌کردید، بازی دچار تغییراتی می‌شد. این مکانیزم، می‌توانست بین سیستم و دنیای واقعی ارتباط برقرار کند.»

هیدیو کوجیما به خاطر ساخت بازی‌هایی مشهور است که روندی ساختارشکن، متفاوت و غیرکلیشه‌ای را در پیش می‌گیرند. مثلا همین بازی Death Stranding، گرچه به مذاق عده‌ای خوش نیامد، اما یکی از خلاقانه‌ترین و متفاوت‌ترین بازی‌های نسل هشتم بود. به هر کوجیما از دهه هشتاد میلادی تا کنون اشتیاق خود را برای ساخت بازی‌های متفاوت و پیشگامانه نشان داده است.

در حال حاضر استودیوی Kojima Productions مشغول ساخت یک بازی جدید است که هنوز معرفی نشده است. حدس و گمان‌های زیادی پیرامون این بازی وجود دارد. عده‌ای می‌گویند این بازی یک نسخه جدید از Silent Hill است، عده‌ای معتقدند او در حال ساخت نسخه جدید Metal Gear Solid است، و عده دیگری نیز (به نقل از نورمن ریداس) باور دارند این استودیو قصد دارد دنباله‌ی Death Stranding را بسازد. در هر حال، شک نداریم که کوجیما مجددا مکانیزم‌های نوآورانه‌ای در بازی خود پیاده‌ خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *