مجله بازی, مقالات

هرآنچه از بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ میدانیم

5641562

 

پنج سال از انتشار اولین پیش نمایش رسمی بازی CyberPunk2077 می‌گذرد.
سال 2018 در مراسم E3 استودیو CD Project Red بازی CyberPunk2077 را به طور رسمی معرفی کرد.
استودیو سی دی پراجکت رد مدت زیادی است که بر روی این بازی جذاب یعنی چه سایبرپانک کار میکند
این بازی از زاویه اول شخص خواهد بود.
سایبرپانک سبک بازی نقش آفرینی توسعه یافته که داستانی در آینده بسیار دور را دنبال می کند جالب است بدانید ایده تولید این بازی ویدیویی از یک بازی رومیزی به همین اسم ساخته شده است که توسط شخصی بنام مایک پانداسمیت طراحی شده است.
همچنین در نسخه ویدیویی این بازی مایک در نقش یک مشاور حضور دارد.
داستان حول محور شخصی بنام وی میچرخد در شهری به اس

م نایت سیتی روایت میشود که بیت سانفرانسیسکو و لس آنجلس قرار دارد.
استودیو سازنده بازی
استودیوی خوش آوازه ی سی دی پراجکت رد در چندین سال گذشته با توسعه و انتشار بازی the witcher 3 توانسته توجه رسانه ها را به خود جلب کند.
بازی سایبرپانک جزء اولین بازی شرکت سی دی پراجکت رد است که از تکنولوژی نسل بعدی انجین RED بهره میبرد.
این تکنولوژی باعت

میشود تا این بازی ویدیویی از گرافیک و جلوه بصری تا حد شگفت انگیزی استفاده کند.

 cyberpunk

داستان بازی

جالب است بدانید کاربران و گیمر های زیادی به طولانی بودن گیم پلی بازی ویچر معترض بودند زیرا نمیتوانستند بازی را به اتمام برسانند و این باعث آزرده شدن مخاطبان زیادی شده بود
اما این بار استودیو سی دی پراجکت اعلام کرده که گیم پلی بازی سایبر پانک کوتاه تر از بازی ویچر است هرچند پاتریک ملیس طراح ارشد مراحل بازی در این باره گفته است که قرار است در بازی سایبر پانک از قسمت داستانی بازی کم شود و کاربران با یک بازی ۵ الی ۶ ساعته طرف نیستند.
پاتریک ملیس توضیح داد :
داستان اصلی بازی Cyberpunk 2077 در مقایسه با ویچر ۳ کمی کوتاه‌تر است. ما درباره‌ی بازی ویچر ۳ شکایات زیادی داشته‌ایم که گیمرها از طولانی بودن بیش از حد بازی معترض بودند! بر اساس داده‌هایمان نیز مشخص بود گیمرهای زیادی نتوانسته‌اند تا انتهای داستان پیش بروند.

داستان بازی سایبرپانک 2077 درباره شخصیت مزدوری بنام وی است که در نقش یک تبهکار قصد دارد به کلیدی برای جاودانگی دست پیدا کند.
در بازی سایبرپانک شما میتوانید شخصیت وی را کاملا شخصی سازی کنید از شکل و فرم هیکل تا صدا و حتی داستان پیش زمینه ای وی را میتوانید بر طبق سلیقه خود شخصی سازی کنید.
در طول داستان اصلی بازی شما میتوانید انتخاب کنید که فرقه ها و گروهای گنگستری که درون بازی وجود دارند دوست شما باشند یا از طرف دشمنان شما باشند.

هرآنچه از بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ میدانیم

کیانو ریورز در بازی سایبرپانک نقش چه کسی را
دارد؟؟

ریوز در نقش جانی سیلورهند در این بازی ویدیویی حضور دارد
نام این کاراکتر یکی از شناخته شده ترین شخصیت های بازی رو میزی سایبرپانک است
جانی به عنوان یک روح دیجیتالی در ذهنِ کاراکتر اصلی داستان پرسه می‌زند و به همین دلیل با کاراکتر بازی به کرات صحبت می‌کند.

گرافیک بازی سایبر پانک

از آنچه تصور میکنید شکل و شهر نایت سیتی زیبا تر است و همانطور که از نام بازی پیداست بازی سایبر پانک در سال ۲۰۷۷ میلادی است با محیطی کاملا مدرن ، با توجه به گرافیک و کدنویسی بسیار خوب این بازی مردم نایت سیتی را میتوان در کوچه و پس کوچه های شهر یافت که هر کدام مشغول به انجام دادن کاری هستند .
محیط شهری بازی به شش منطقه تقسیم شده و خوشبختانه گیمر قرار نیست هیچ صفحه‌ی لودینگی را در طول بازی مشاهده کند
هرچند هنوز مشخص نیست که در هر قسمت از منطقه نایت سیتی چه اتفاقی رخ میدهد و به بعنوان یک گیمر قرار است چه چیزهایی را تجربه کنیم اما میتوان به یقین گفت پرسه زدن در هر منطقه از شهر نایت سیتی تجارب هیجان انگیزی را برای رقم میزند
خبر خوب این است که در بازی سایبر پانک اگر ماشین خود را در منطقه ای پارک کردید دیگر نیازی نیست مسافت زیادی را طی کنید و فقط با زدن یک گزینه میتوانید در کمترین فاصله به وسیله نقلیه خود دسترسی داشته باشید .
پاوِل ساسکو، سرپرست طراحان مراحل در طی مصاحبه‌ای با رسانه VG24/7 در این رابطه توضیح می‌دهد:

بازیکن‌ها می‌توانند از نایت‌ سیتی خارج شده و در مناطق خارج شهری به ماجراجویی‌های جدید بپردازند؛ مناطقی که در آن سازه‌هایی مخروبه وجود دارد که به علت جنگی است که در پنجاه سال پیش در دنیای بازی در سال‌های بین ۲۰۲۰ تا ۲۰۷۷ رخ داد. شما می‌توانید به این نواحی سرک بکشید و ماموریت‌های خاصی برای برای این نیت طراحی شده است. همچنین محتواهایی نیز در دنیای اوپن ورلد وجود دارد که به صورت آزادانه گیمر می‌تواند به آنها دسترسی پیدا کند. به هر حال منطقه‌ی نایت‌ سیتی تنها جایی نیست که شما آن را در بازی رویت خواهید کرد.

گیم پلی بازی

گیم پلی بازی سایبر پانگ قطعا عناصر و ویژگی های زیادی دارد که ما از همه انها مطلع نیستیم.

وال ران

نکته جالب این است که بدانید در ابتدای پروسه ویژگی رو دیوار دویدن وجود داشت که از این ویژگی در سال ۲۰۱۸ تریلری ۵۰ دقیقه ای منتشر شد
ولی بعد از مدتی از بازی کات شد.
اما با حذف شدن این ویژگی استودیو پراجکت اطمینان حاصل کرد که بدون این ویژگی هم کاراکتر های بسیار منعطف هستند.

برین دنس (braindance)

آیا دلتان می‌خواهد با دستان خالی و با سلاح سرد به دل دشمنان بزنید؟ سی‌دی پراجکت رد این قابلیت را برای شما فراهم کرده تا مبارزات تن به تن را نیز در بازی تجربه کنید. به این صورت که بتوانید ضربات حریف را بلوکه کرده و حتی با یک زمان‌بندی خوب بتوانید ضدحمله (Parry) بزنید. یکی از سلاح‌های سرد بازی Mantis Blade نام دارد که در نوع خود خیلی سلاح پرفایده و پرکاربردی است.

روابط عاشقانه‌ی پیچیده

 

گفته می‌شود بازی Cyberpunk 2077 از لحاظ روابط عاشقانه گزینه‌های به مراتب بیشتری نسبت به ویچر ۳ دارد. حداقل این چیزی است که پاوِل ساسکو، سرپرست طراحی ماموریت‌ها می‌گوید. ساسکو در پاسخ به نیاز هواداران بازی گفته در بازی Cyberpunk 2077 بازیکن‌ها می‌توانند روابط واقعا معنی‌دار عاشقانه‌ای را با سایر کاراکترها حتی برای یک بازه‌ی کوتاه مدت تجربه کنند. او در این رابطه بیشتر توضیح می‌دهد:

از آنجایی که ما کاراکتر از پیش تعریف شده‌ای مثل بازی ویچر ۳ در سایبرپانک نداریم، این بازی گزینه‌های بیشتری برای روابط عاشقانه پیش روی گیمر قرار می‌دهد.

گیمرها می‌توانند از بین سه کلاس، یک مورد را به دلخواه انتخاب کنند. کلاس‌ها به شرح زیر است:

تِکی (Techie): سازنده و خلق‌کننده ابزار آلات و تجهیزات

نت‌رانر (Netrunner): یک هکر فوق‌العاده قوی

سولو (Solo): یک مزدور حرفه‌ایِ کارکشته و مسلط به فنون مختلف نبرد

البته این‌گونه نیست که گیمرها بدون شناخت درست و در همان ابتدای بازی کلاس خود را انتخاب کرده و دیگر نتوانند آن را تغییر دهند. گیمرها آزاد هستند استایل و شیوه‌ی دلخواه خود را در بازی کشف کنند. بر همین اساس رویه‌ی انتخاب کلاس بازی آزادانه خواهد بود. پاتریک میلس درباره‌ی این موضوع بیشتر توضیح می‌دهد:

برخلاف بازی رومیزی سایبرپانک، در بازی ویدیویی به این شکل است که شما آزادانه در محیط پرسه زده و با اختیار کامل هر آنچه که دلتان می‌خواهد را تجربه می‌کنید.

هرآنچه از بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ میدانیم

انواع و اقسام سلاح‌های بازی Cyberpunk 2077

 

سایبرپانک ۲۰۷۷ یک بازی نقش‌آفرینی از نوع اول شخص است و درگیری‌های زیادی در قالب تیراندازی در این بازی شاهد هستیم. به همین خاطر در دنیای بازی آنچه که به وفور یافت می‌شود سلاح است! با این حال همان‌طور که قبلا هم اشاره کردیم در بازی سلاح سرد نیز یافت می‌شود تا به صورت تن به تن به نبردهای مختلف بپردازید. کلاس سلاح‌های این بازی به شرح زیر است:

سلاح‌های قدرتی (Power Weapons)

این نوع کلاس تا حد زیادی مشابه به آن چیزی است که در امروزه در دنیای واقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این تفاوت که سلاح‌های درون بازی مدرن هستند و شما می‌توانید دشمنانی را که پشت کاور یا در گوشه‌ای قایم شده‌اند را نیز مورد هدف قرار دهید. گلوله‌ها این قدرت را دارند تا راهشان را از یک خط صاف تغییر دهند و به سمتی دیگر روانه شوند.

سلاح‌های تک (Tech Weapons)

سلاح‌های تک، یکی از ابزار آلات قدرتمندی دنیای بازی است که با فناوری الکترومغناطیسی کار می‌کند. گیمرها می‌توانند با استفاده از سلاح‌های تک، گلوله‌های کاملا فلزی را شلیک کنند؛ گلوله‌هایی که دیوار بتنی را سوراخ و از آن عبور می‌کند. در همین راستا یکی از استراتژی‌هایی که گیمر می‌تواند برای خود بچینند این است که با در دست داشتن یک سلاح تک، از پشت در و دیوار، به دشمنان بازی شلیک کند و آنها را از پا در بیاورند.

سلاح‌های هوشمند (Smart Weapons)

سلاح‌های دیگری در بازی وجود دارد که از فناوری‌های پیشرفته‌تری بهره می‌برند. به طور کلی سلاح‌های این دسته می‌توانند اهداف را دنبال کرده و کار را برای از پا در آوردن دشمنان راحت‌تر کند. سلاح‌های هوشمند در موقعیت‌هایی که خیلی سخت می‌توان به صورت مستقیم تیراندازی کرد، ابزاری به شدت کارآمد محسوب می‌شوند. برای قلع و قمع دشمنانی که در گوشه و کنار نقشه‌ی بازی قرار دارند، استفاده از سلاح‌های هوشمند می‌تواند جالب باشد.

سلاح‌های سرد

سلاح‌های سرد شاید مثل سلاح‌های گرم طرفدار پیدا نکند، اما از لحاظ فناوری و نوع استفاده می‌تواند یکی از جذاب‌ترین سلاح‌ها در دنیای بازی‌های ویدیویی باشد. در حال حاضر صرفا یک کاتانای جذاب در حین گیم‌پلی دیده‌ایم که لحظه‌شماری می‌کنیم آن را در دست بگیریم.

جنگ‌افزارهای سایبری (Cyberware)

ظاهرا گیمر می‌تواند با ایمپلنت‌های سایبری، بدن خود را به یک سلاح سیار تبدیل کند. برای نبردهای جدی و ماموریت‌هایی که دشمنان تا دندان به مهمات تجهیز هستند، جنگ‌افزارهای سایبری مثل نارنجک‌اندازهای پیشرفته و مدرن می‌تواند کار را برای گیمر راحت‌تر کرده و پیشروی در محیط بازی را به یک تجربه‌ی ناب اکشن بدل کند.

برخی از تروفی‌های Cyberpunk 2077

توضیحات

عنوان تروفی

تمامی ماموریت‌های جانبی و وظایف محول شده از سوی دپارتمان پلیس شهر Night City را در منطقه City Center به انجام برسانید.

City Lights

حداقل یک قطعه الکترونیکی ارتقا دهنده را در هر بخش از اندام بدن و یا سیستم آن نصب کنید.

Full Body Conversion

یک دشمن را که به سمت شما نارنجکی پرتاب کرد، از کار بیاندازید و یا به‌قتل برسانید.

Right Back At Ya

تمام گرافیتی‌های منقش به طرح‌های طالع‌بینی (Tarot) را در بازی پیدا کنید.

The Wandering Fool

تمامی وسایل نقلیه‌ گذاشته شده برای فروش را خریداری کنید.

Autojock

تمامی کدهای (Dataterms) مربوط به قابلیت Fast Travel را بیابید.

Frequent Flyer

در نبردهای نزدیک سه نفر از دشمنان را به وسیله سلاح Revolver و یا کلت کمری (Pistol) ازبیهوش کنید یا به‌قتل برسانید.

Gun Fu

نارنجک دشمنان را در هنگام حرکت در هوا با Revolver منفجر کنید.

Gunslinger

سه آیتم با سطح ارزش Legendary را در بازی بسازید.

Master Crafter

تمامی ماموریت‌های فرعی مربوط به Cyberpsycho Sightings را به انجام برسانید.

I Am The Law

تمامی ماموریت‌های جانبی و وظایف محول شده از سوی دپارتمان پلیس شهر Night City را در منطقه Heywood به انجام برسانید.

Mean Streets

تمامی ماموریت‌های جانبی و وظایف محول شده از سوی دپارتمان پلیس شهر Night City را در منطقه Westbrook به انجام برسانید.

Little Tokyo

یک ماموریت نفوذ سایبری را به سیستم کنترل دشمنان با آپلود کردن حداقل سه برنامه Daemons به پایان برسانید.

Christmas Tree Attack

درهنگامی که زمان درحالت آهسته قرار دارد 50 دشمن را کشته و یا از کار بیاندازید.

The Quick and the Dead

با هک کردن چیپ‌های الکترونیکی دشمنان، 30 بار حواس آن‌ها را پرت کرده، بدون این‌که توجه کسی به شما جلب شود

Must Be Rats

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *