مجله بازی, اخبار

بخش تک نفره Gran Turismo 7 به اتصال اینترنت نیاز خواهد داشت

چند روز پیش در کنفرانس PlayStation Showcase تریلری از گیمپلی بخش تک نفره Gran Turismo 7 نشان داده شد و تاریخ انتشار رسمی آن اعلام شد. در واقع بازی Gran Turismo 7 یکی از ۵ بازی فرست پارتی سونی بود که در این کنفرانس مهم حضور داشتند و به این معناست که فرنچایز Gran Turismo اهمیت زیادی برای کمپانی سونی دارد.

همانند بازی‌های دیگر، پس از پخش کنفرانس و انتشار تریلر، سونی در وبسایت PlayStation Blog اطلاعات و جزئیات جدیدی از بخش‌های مختلف، به ویژه بخش تک نفره Gran Turismo 7 به اشتراک گذاشت. جزئیاتی مثل نحوه شخصی سازی ماشین‌ها، پیست‌ها، کلکسیون ماشین‌ها، تیونینگ، مکانیک‌های گیمپلی، شبیه سازی چرخه زمانی، سیستم آب و هوایی و غیره. اما در پایان این مقاله، نکته‌ای ذکر شد که کمی جای بحث و تامل دارد.

در مقاله وبسایت PlayStation Blog به طور رسمی اعلام شد که بخش تک نفره Gran Turismo 7 همانند بخش‌های دیگر آن، به اتصال دائم اینترنت نیاز خواهد داشت و احتمالا در حالت آفلاین قادر به تجربه محتوای اصلی بازی Gran Turismo 7 نخواهید بود. محدود کردن تجربه بخش تک نفره یا داستانی بازی‌ها به اتصال دائم اینترنت، برای گیمرها همیشه موضوعی ناامید کننده بوده و شرم‌آور است که می‌بینیم بازی Gran Turismo 7 نیز چنین رویکردی را در پیش گرفته.

جدای از بخش تک نفره، بخش‌های دیگر بازی مثل Livery Editor، Scapes (بخشی که مربوط به عکاسی و ادیت تصاویر ماشین‌ها می‌شود)، GT Cafe (هاب کلکسیون ماشین‌ها)، GT Auto (هاب شخصی سازی)، High Speed Ring و Trial Mountain Cicuits نیز به اتصال دائم اینترنت نیاز خواهند داشت.

بازی Gran Turismo 7 در تاریخ ۱۳ اسفند سال جاری (۴ مارس ۲۰۲۲) برای کنسول‌های PS4 و PS5 به صورت میان‌نسلی عرضه خواهد شد و سازندگان قول داده‌اند که یک شبیه‌ساز واقعی رانندگی را ارائه خواهند داد. اما شما در این باره چه فکری می‌کنید؟ آیا الزامی کردن اتصال اینترنت برای بخش تک نفره Gran Turismo 7 تصمیم درستی بوده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *