آموزش, مجله بازی, مقالات

نکات و ترفند های بسته‌ی الحاقی Iki Island بازی Ghost of Tsushima (بخش دوم)

Iki Island

نحوه‌ی پیدا کردن تمام زره‌های جدید بسته‌ی الحاقی Iki Island

محتوای گسترش دهنده‌ی Iki Island بازی Ghost of Tsushima، طیف جدیدی از آ یتم‌های Collectible، زره‌ها و ابزارآلات خاص را به بازی اضافه می‌کند. به طور کلی، دو دسته زره جدید در این بسته‌ی الحاقی دیده می‌شود. دسته‌ی اول، زره‌هایی هستند که تاثیری در مبارزات بازی نداشته و صرفاً با ظاهر منحصر به فرد خود، جنبه‌ی تزئینی دارند. اما دسته‌ی دیگر، زره‌هایی هستند که قابلیت‌های ویژه‌ای را به استایل‌های مبارزه‌ای Jin می‌بخشند. در ادامه ضمن معرفی تمام زره‌های جدید این بسته‌ی الحاقی، نحوه‌ی دستیابی به هر کدام از آنها را نیز، توضیح داده‌ایم.

Armor of The Colossus

3869535 ghostoftsushimacolossus

شما می‌توانید این زره الهام گرفته شده از بازی محبوب Shadow of The Colossus را در معبد The Shrine in Shadow، که در منطقه‌ی Buddha’s Footprints و ساحل جنوبی جزیره‌ی Iki Island قرار دارد، پیدا کنید. معبدی که پُر از ایستراِگ‌های مربوط به بازی Shadow of Colossus بوده و پس از حل معمای آن، این زره جذاب را به عنوان پاداش دریافت خواهید کرد.

Ghost of Spartan Armor

3869526 ghostoftsushimagodofwararmor

زره Ghost of Spartan، که در حقیقت ادای احترامی نسبت قهرمان سری بازی‌های God Of War، یعنی کریتوس است، در معبدی به نام The Shrine of Ash، در ساحل شرقی جزیره‌ی Iki Island قرار گرفته است. شما می توانید آموزش حل معمای این معبد را در ادامه ی همین مقاله، مشاهده کنید.

Yarnham Vestment Armor

3869545 ghostoftsushimayarnhamarmor

به منظور پیدا کردن این زره، باید به سمت ساحل غربی جزیره‌ی Iki Island حرکت کرده و در معبدی با عنوان The Blood-Stained Shrine، به دنبال آن بگردید. هر دوی این زره و معبد، بر اساس بازی Bloodborne و به خصوص شخصیتEileen The Crow، یکی از شکارچی‌هایی که در آن بازی با او ملاقات می‌کنید، طراحی شده‌اند.

Sarugami Armor

3870148 ghostoftsushimablackhandrikicave min

پس از بـه پایان رساندن ماموریتی با عنوان «The Black Hand Riki Mythic Tale» این زره را دریافت خواهید کرد. برای دسترسی به این ماموریت باید در جریان خط داستانی اصلی جزیره‌ی Iki Island پیشروی کرده تا زمانی که Tenzo، شما را برای اولین بار به Fune’s Refuge ببرد. پس از رسیدن به شهر، صدای یک راوی را خواهید شنید که داستان Black Hand Riki، دزد دریایی ترسناک و افسانه ای را برای مردم نقل می‌کند. این خط داستانی جانبی، شما را به سمت یافتن Sarugami Armor هدایت خواهد کرد. جایی که Black Hand Riki، پس از شورش نافرجامی که منجر به مرگ او شد، همراه با تمام گنج‌هایش دفن شده است.

3870147 ghostoftsushimamonkeyarmor min

پوشیدن این زره، هر چند توانایی دفع کردن ضربات دشمن به صورت استاندارد را غیرفعال می‌کند، اما در ازای هرPerfect Parry که در طول مبارزه انجام دهید، مدت زمان بیشتری برای ضربه زدن به حریف خود خواهید داشت. به علاوه، اجرای هرPerfect Dodge نیز، باعث آسیب زدن به دشمنان نزدیک شما خواهد شد.

Sakai Horse Armor

3870151 ghostoftsushima 20210817152948 min

در قسمت شرقی جزیره‌ی Iki Island و در منطقه‌ی Zasho Bay، گروهی از پناهجویان را خواهید دید که نزدیک یک کشتی غرق شده در کنار ساحل، کمپی بر پا کرده‌اند. هنگامی که وارد کمپ شوید، متوجه خواهید شد که یکی از آنها در حال بازگویی داستان Kazumasa Sakai (پدر Jin) و اسب افسانه ای اوست. پس از طی فعل و انفعالاتی، ماموریتی بـا عنوانThe Kazumasa Sakai Mythic Tale روی نقشه مشخص خواهد شد که پس از تکمیل آن، می توانید به زرهSakai Horse Armor دست پیدا کنید.

3870153 ghostoftsushimahorsearmor minاستفاده از این زره برای اسبِ Jin، سبب خواهد شد تا قدرت حمله‌ی آن افزایش پیدا کرده و همچنین دشمنان، کار بسیار سخت‌تری جهت پایین کشیدن شما از اسب داشته باشند. به این نکته نیز توجه داشته باشید که به دست آوردن هر دو زره Sarugami Armor و Sakai Horse Armor، برای کسب تروفی به نام «The Treasure Of The Past» لازم خواهد بود.

لوکیشن فعالیت‌های Cat Sanctuary

همانند فعالیت‌های جانبی Deer Sanctuary و Monkey Sanctuary، طی هر کـدام از ماموریت‌هایCat Sanctuary، Jin باید از طریق نواختن فلوت خود، یک مکان امن برای گربه‌ها فراهم ساخته و اعتماد آنها را جهت نزدیک شدن به او، جلب کند. انجام دادن هر یک از فعالیت‌های Cat Sanctuary، سبب اضافه شدن طلسمی با عنوانCharm of Nekoma’s Hunt به سایر طلسم‌های Jin می‌شود. این طلسم که بیشتر خصوصیات مخفی کاری دارد، به شما اجازه می‌دهد تا در هنگام کشتن دشمنان به صورت مخفیانه و متوالی(Chain Assassination)، بتوانید چاقوهای خود را تا فواصل دورتری پرتاب کنید. هر چه فعالیت‌های Cat Sanctuary بیشتری را تکمیل کنید، این فاصله نیز ارتقاء پیدا خواهد کرد. در مجموع سه فعالیت Cat Sanctuary در نسخه‌ی director’s Cut وجود دارد که در ادامه می‌توانید محل دقیق هر یک از آنها را مشاهده کنید.

East of Old Gambler’s Wood

اولین فعالیت Cat Sanctuary که در بازی مشاهده خواهید کرد، در قسمت شرقی Old Gambler’s Wood، قرار دارد. شما می‌توانید آن را روی تپه‌ای که قبل از رسیدن به رودخانه وجود دارد، پیدا کنید.

2

West of Zasho River

فعالیت بعدی در قسمت غربی Zasho River و Yahata Forest، در نزدیک ساحل و کنار یک آبشار قرار دارد.

North of Barrier Cove

آخرین فعالیت Cat Sanctuary، در شمالی‌ترین نقطه‌ی جزیره‌ی Iki Island، قرار گرفته است. متاسفانه تعداد زیادی از سربازان مغول در این منطقه ساکن هستند و بدتر این که، گربه‌های بسیاری را نیز در قفس زندانی کرده‌اند. بنابراین، ابتدا باید نیروهای دشمن را از بین برده و سپس گربه‌ها را از قفس آزاد کنید. حالا نوبت آن است که با نواختن فلوت خود، آخرین مرحله‌ی کار را نیز انجام دهید.

لوکیشن فعالیت‌های Memory

یکی از جذاب‌ترین فعالیت‌های جانبی جدید اضافه شده به بسته‌ی الحاقی Iki Island، مجموعه‌ای از فلش بک‌های داستانی هستند که هر کدام، موضوع و روایت خاصی از گذشته‌ی Jin را برای ما بازگو می‌کنند. تا بازی باز، درک بهتری از رابطه‌ی بین Jin و پدرش، پیدا کند. این فعالیت‌ها در جهان بازی، با حضور درختی پُر از شکوفه‌های گیلاس، پرچم قبیله‌ی Sakai که در حال سوختن است و یک آهوی سفید، نشانه گذاری شده است. در نتیجه هرگاه این موارد را در کنار هم دیدید، حتماً به آن سر بزنید. در ادامه، لوکیشن هر کدام از این فعالیت‌ها را برای شما مشخص کرده‌ایم.

Memory of Anguish

این فعالیت در محلی بین Kemone Trail و Kindafure Battleground، قرار دارد.

Memory of Sorrow

این مورد نیز در قسمت شمال شرقی نقشه‌ی بازی، و در سمت شمال منطقه‌ی Thunderhead Cliffs قرار گرفته است.

Memory of Kinship

شما می‌توانید این فعالیت را در قسمت جنوبی جزیره‌ی Iki Island، و در منطقه‌ی Senjo Gorge بیابید.

Memory of Foreboding

در قسمت شمال شرقی نقشه‌ی بازی و در سمت جنوب غربی barrier Cove، این فعالیت قابل مشاهده خواهد بود.

Memory of Unfinished Song

این فعالیت، در شمال غربی Sly Hunter’s Forest، بر روی یک پرتگاهی که مشرف به منطقه‌ی Rider’s Promontory است، قرار دارد. به این نکته توجه داشته باشید تا زمانی که سایر موارد این فعالیت را انجام نداده باشید، ماموریتMemory of Unfinished Song، در دسترس نخواهد بود.

پاداش تکمیل این فعالیت ها: TEMPEST’S END

پس از گذراندن این سفر احساسی به همراه Jin، شما یک کیت تزئینی جدید به نام TEMPEST’S END را برای شمشیر خود، دریافت خواهید کرد. به علاوه تکمیل این سری فعالیت‌ها، باعث می‌شود تا تروفی تحت عنوان «Elegy For Kazumasa» را نیز، کسب کنید.

آموزش حلِ معمای The Shrine of Ash و کسب زره God of War (حاوی اسپویل)

در سراسر جزیره‌ی Iki Island، سه عدد Wind Shrine وجود دارد که حاوی یک سری از بهترین آیتم‌های تزئینی این بازی می‌باشند. هر کدام از این معابد، آیتم‌های ظاهری برگرفته از مهم‌ترین عناوین انحصاری سونی مثل مجموعه‌هایGod of War، Bloodborne و Shadow of Colossus را در اختیار بازی بازان، قرار می‌دهند که بسیار خوب به نظر می‌رسد. هر چند، جهت به دست آوردن این سه نوع زره، شما باید ابتدا این سه معبد را در نقشه‌ی بازی پیدا کرده و پس از حل کردن تعدادی معمای گیج کننده، پاداش خود را دریافت کنید.

The Shrine of Ash حاوی زرهی برگرفته از بازی God of War 2018، به نام Spartan Armor است. در ادامه محل دقیق این معبد و نحوه‌ی حل معمای آن را برایتان توضیح داده‌ایم.

نکته: جهت تکمیل این فعالیت، باید قبلاً زره Sakai Clan Armor را به دست آورده باشید.

3869536 ghostoftsushimaashshrinemap

شما معبد The Shrine of Ash را در ساحل شرقی جزیره‌ی Iki Island، دقیقاً در قسمت جنوبی River delta و نزدیک Tatsu’s Ladder پیدا خواهید کرد.

نحوه‌ی حل معمای The Shrine of Ash

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، طرفداران فرانچایز God of war، به سرعت متوجه درخت سفید رنگی خواهند شد که علامت یک کفِ دست، روی آن قرار دارد. در سمت چپ مجسمه، شما یکی از این درختان را خواهید دید. در بازی God of war 2018، این علامت کفِ دست، متعلق به همسر Kratos و مادر Atreus، یعنی freya بود. به علاوه، تبری که سلاح اصلی کریتوس به شمار می‌رفت و در لحظات آغازین بازی برای قطع درخت، از آن استفاده کرده بود نیز، روی ساقه همان درخت قابل مشاهده است. البته که این نمادها، یک نشانه‌ی واضح برای طرفداران محسوب می‌شود.

3869537 ghostoftsushimaashshrine

در مرکز معبد، یک طومار قرار دارد که شعری نیز، داخل آن نوشته شده است. متن این شعر، به خوبی یادآور داستان بازی God of War 2018 بوده و سرنخ‌های لازم جهت حل معمای این معبد را، در اختیار شما می‌گذارد. متن شعر به این ترتیب است:

” In fall, a tree fruits which grows from seed to sapling, a stranger and son. Boy, honor your father’s fight. Show him the strength of your blade.”

قسمت‌های کمک کننده این شعر برای حل معمای The Shrine of Ash، دو خط پایانی آن هستند. آنها به شما می‌گویند « به نبرد پدرت افتخار کن» و « قدرت شمشیرت را به او نشان بده». اینها، همان سرنخ‌هایی هستند که جهت حل معمای این معبد، به آن نیاز داریم.

هر کدام از این معابد، از طریق پوشیدن یک زره خاص و انجام یک سری عمل مختلف، حل می‌شوند. برایThe Shrine of Ash، شما به زره Sakai Clan Armor که در جریان ACT 2 بازی اصلی به دست می‌آید، نیاز دارید. این زره متعلق به پدر Jin، یعنی Kasumasa Sakai است که در زمان نبرد با مهاجمان در جزیره‌ی Iki Island، آن را پوشیده بود و در همان جا نیز کشته شد. عبارت « به نبرد پدرت افتخار کن»، به همین موضوع اشاره دارد.

در ادامه شعر گفته شده « قدرت شمشیرت را به او، نشان بده». برای این عبارت نیز، فقط کافی است هنگامی که در معبد حضور دارید، با انگشت خود در قسمت تاچ پد کنترلر به سمت راست بکشید تا Jin، شمشیر خود را بیرون آورد. اگر در همین هنگام، زره Sakai Clan Armor را نیز به تن داشته باشید، یک کاتسین به نمایش درخواهد آمد و شما پاداش تکمیل این فعالیت را، دریافت خواهید کرد. که عبارتند از The Helm of war، Spartan Face Mask و تم Ghost of Spartan برای زره Sakai Clan Armor.

آموزش حل معمای The Shrine of Shadow و کسب زره Shadow of The Colossus

دومین Wind Shrine از بسته‌ی الحاقی Iki Island، حاوی زرهی برگرفته از عنوان Shadow of The Colossus، دیگر بازی انحصاری کنسول‌های پلی استیشن است. در ادامه، نحوه‌ی دستیابی به این زره را می‌توانید مشاهده کنید.

نکته: جهت تکمیل این فعالیت، شما باید قبلاً زره Ghost Armor را به دست آورده باشید.

3869532 ghostoftsushimashadowshrinemap

برای پیدا کردن The Shrine of Shadow، باید به سمت ساحل جنوبی جزیره‌ی Iki Island، حرکت کنید. این معبد، در نزدیکی صخره‌های Buddha’s Footprints، قرار گرفته و همین موضوع، رسیدن به آن را دشوار می‌کند. سعی کنید از سمت شرقی آن، به معبد نزدیک شده و به دنبال مکانی بگردید که با یک حصیر و شمع، نشانه‌ گذاری شده است. چون راه ورودی به معبد، در همان جا قرار دارد.

نحوه‌ی حل معمای The Shrine of Shadow

به محض وارد شدن به این معبد، ایستراِگ‌های مربوط به عنوان Shadow of The Colossus را مشاهده خواهید کرد. علامتی که روی پایه‌ی مجسمه‌ی مرکزی معبد وجود دارد، همان علامتی است که برای مشخص کردن مکان ضربه زدن به Colossus ها در بازی Shadow of The Colossus نیز، به کار رفته بود.

3869533 ghostoftsushimashadowshrine

در مرکز معبد، همچنین نامه‌ای قرار دارد که همانند The Shrine of Ash، حاوی یک شعر است. شعری که بیانگر داستان بازی Shadow of The Colossus بوده و در عین حال، راهنمایی‌های لازم جهت حل این معما را نیز، در اختیار شما می‌گذارد. متن شعر بدین ترتیب است:

” Stone knows no season, Nor the colossus that was felled to save one soul. Wanderer, come like through mist, a ghost casting no shadow.”

دو جمله ی پایانی این شعر، سرنخ‌هایی هستند که به آنها نیاز داشتیم. شعر، Jin را یک سرگردان خطاب کرده و به او می‌گوید « از میان گرد و غبار عبور کن، یک شبح، هرگز از خود سایه‌ای به جا نمی‌گذارد».

از آن جایی که شعر به شما می‌گوید که باید مانند یک شبح عمل کنید، احتمالاً متوجه شده‌اید که برای حل این معما، شما باید زره ghost Armor را پوشیده باشید. اما بخش دوم شعر، می‌تواند کمی گیج کننده باشد. جایی که به شما می‌گوید « از میان گرد و غبار، عبور کن». هر چند آوازی برای فلوت Jin وجود دارد که می‌تواند باعث تغییر آب وهوا و بروز گرد و غبار شود، اما معمای The Shrine of Shadow، از این طریق حل نمی‌شود.

در عوض، بـه مرکز معبد رفته و در حالی که زره Ghost Armor را به تن دارید، یک عدد Smoke Bomb را پرتاب کنید تا خواسته‌ی شعر، محقق شود. پس از انجام این کار، کاتسینی به نمایش درخواهد آمد و شما پاداش خود را دریافت خواهید نمود. که عبارتند از: The Mask of Colossus، Armor of The Colossus و Cosmetic For The Ghost Armor.

آموزش حل معمای The Blood-Stained Shrine و کسب زره Bloodborne

The Blood-Stained Shrine جایی است که سازندگان بازی Ghost of Tsushima، با قرار دادن ایستراِگ هایی، از عنوان تحسین شده‌ی Bloodborne و بسته‌ی الحاقی آن یعنی Old Hunters، تجلیل به عمل آورده‌اند. در ادامه، چگونگی حل معمای این معبد را با هم مرور می‌کنیم.

نکته: جهت تکمیل این فعالیت، شما بـاید قبلاً ماموریت‌های Six Blades of Kojiro وA mythic Tale Back of Tsushima را انجام داده باشید.

3869541 ghostoftsushimabloodshrinemap

برای پیدا کردن معبد The Blood-Stained Shrine، به سمت غرب جزیره‌ی Iki island و منطقه‌ی Gonoura Cape حرکت کنید تا این معبد را، در نزدیکی ساحل و قبل از رسیدن به Viper’s Den بیابید.

نحوه‌ی حل معمای The Blood-Stained Shrine

هنگامی که وارد این معبد شوید، اِلِمان‌های زیادی از بازی Bloodborne و شهر Yarnham، مشاهده خواهید کرد. به ویژه این که در این معبد، ارجاع‌هایی به Eileen The Crow، یکی از NPC های مهم بازی Bloodborne نیز، وجود دارد. همچنین پرندگان سیاه رنگ و کلاغ های پُر سروصدا، به وفور در اطراف این معبد، دیده می‌شوند.

به مجسمه‌ی قرار گرفته در مرکز معبد، نزدیک شده و نامه‌ای که حاوی متن شعر است را، مطالعه کنید.

” The first green of spring sickens to black, decaying, plagued by blood and beast. Hunter, reject death’s allure. Prepare to dual man’s frailty.”

سراسر متن این شعر، به شهر طاعون زده و خوفناک Yarnham، ارجاع می‌دهد اما در عین حال، سرنخ‌های لازم جهت حل معمای این معبد را نیز، در خود دارد. مخصوصاً این که خواننده‌ی شعر را، شکارچی خطاب کرده و به او توصیه می‌کند که « اغوای مرگ را نپذیر».

3869543 ghostoftsushimabloodshrine

ابتدا با توجه به این که شعر، شما را شکارچی خطاب کرده، باید زره Kensei Armor را به تن کنید. شما این زره را پس از تکمیل ماموریـت The Six Blades of Kojiro، دریافت خواهید کرد. سپس باید به عبارت « اغوای مرگ را نپذیر»، عمل کنید. به عبارت دیگر، منظور این جمله آن است که شما باید با استفاده از قابلیت بازیابی سلامتی، از مرگ Jin جلوگیری کنید. جهت انجام این موضوع، مطمئن شوید که حتماً مقداری Resolve در اختیار دارید. حالا سعی کنید با پرش از یک ارتفاع تقریباً بلند، کاری کنید تا Jin، مقداری از سلامتی خودش را از دست بدهد. سپس جلوی مجسمه‌ی معبد قرار گرفته و با فشردن جهت پایین در قسمت D-pad کنترلر، سلامتی Jin را بازیابی کنید. پس از اتمام کاتسین به نمایش درآمده، شما می توانید پاداش تکمیل این فعالیت را دریافت کنید. که عبارتند از: The Yarnham Helmet and Yarnham Vestments. این دو مورد سبب می‌شوند تا زره Kensei Armor، ظاهری شبیه به پوشش شخصیت Eileen The Crow، پیدا کند.

آموزش پیدا کردن Crimson Dye Merchant

در عنوان Ghost of Tsushima، کاراکترهای خاصی در جهان بازی وجود داشتند که رنـگ‌های تزئینی متفاوتی را برای زره‌های Jin، به فروش می‌رساندند. در بسته‌ی الحاقی Iki Island، یک فروشنده‌ی جدید اضافه شده که زره‌های قرمز رنگ ویژه‌ای را، برای فروش در اختیار دارد. البته شما به صرف گشت و گذار در جزیره‌ی Iki Island، نخواهید توانست به این فروشنده دست پیدا کنید. بلکه باید یک سری ماموریت‌های خاص را، با موفقیت پشت سر بگذارید. در ادامه، تمام اقدامات لازم برای یافتن Crimson Dye Merchant را برای شما، جمع آوری کرده‌ایم.

Unlock Fune’s Refuge

اول از همه، پس از وارد شدن به جزیره ی Iki Island، خط داستانی اصلی مختص به این بسته‌ی الحاقی را شروع کنید. و به انجام ماموریت‌های اصلی بازی ادامه دهید تا زمانی که با Tenzo ملاقات کرده و او شما را به سمت Fune’s Refuge ببرد. پس از این که وارد شهر شدید، متوجه برگزاری مسابقات دوئل در گوشه‌ای از آن خواهید شد. Crimson Dye merchant نیز، یکی از شرکت کنندگان در این رقابت است.

Complete The Hidden Cove Tournament

3870175 ghostoftsushimatournamentپس از گذراندن مرحله‌ی اول، حالا باید در مسابقات دوئل برنده شوید تا شانسی برای صحبت کردن باCrimson Dye Merchant، پیدا کنید. در مجموع، چهار مبارز، بر سر راه شما قرار خواهند گرفت که باید به منظور پیروزی در این مسابقات، همه ی آنها را شکست دهید. البته پیروزی در این چهار مسابقه، کار بسیار دشواری است. به ویژه این که، هر یک از رقیب‌های شما، از ضربات خاصی برای شکستن دفاع Jin استفاده می‌کنند. و برای پیروزی در مقابل آنها، باید واکنش‌های فوق‌العاده سریعی از خود نشان دهید.

ترفند پیروزی در این رقابت‌ها، به صورت کلی آن است که بتوانید از ویژگی Perfect Parry و جاخالی دادن خود در مبارزات، به بهترین شکل ممکن استفاده کرده و هنگامی که حریفان شما، تعادل خود را از دست می‌دهند، از این فرصت برای ضربه زدن به آنها بهره ببرید. بهتر است مدت زمانی را صرف رقابت با هر یک از آنها کرده تا با حرکات ویژه‌ی هر کدام، آشنا شوید. پس از اطلاع از فرمول مبارزاتی آنها، کار بسیار راحت‌تری جهت شکست دادن آنها خواهید داشت.

Take Down The Crimson Dye Merchant

بعد از شکست دادن سه مبارز اول، The Crimson Dye Merchant به عنوان چالش بعدی شما، رو به روی Jin قرار خواهد گرفت. که از روشهای بسیار ناجوانمردانه‌تری نسبت به سه مبارز قبلی، برای غلبه بر شما استفاده می‌کند. حرکت اصلی او، این است که شمشیر خود را طوری روی زمین حرکت می‌دهد که باعث پاشیدن گرد و خاک به سمت Jin شود. تا از این طریق نتوانید موقعیت دقیق او را، به خوبی تشخیص دهید. سعی کنید از قابلیت جاخالی دادن Jin، به خوبی بهره ببرید. در صورت تحقق این موضوع، در اکثر موارد وی را در حالتی آسیب پذیر خواهید یافت که بهترین فرصت برای ضربه زدن به اوست.

Visit The Crimson Dye Merchant Shop

3870172 ghostoftsushimacrimsondyemerchant

نهایتاً پس از پیروزی در آخرین دوئل، The Crimson Dye Merchant Shop روی نقشه‌ی بازی، نمایان خواهد شد. می‌توانید با استفاده از قابلیت Fast Travel، به این مکان که در سمت شرقی Fort Sakai و شمال Tatsu’s Ladder قرار دارد، سفر کنید. پس از رسیدن به این محل، فروشنده یک نوع رنگ را برای تزئین زره‌ها، به صورت رایگان در اختیار Jin، قرار خواهد داد. اما برای خرید سایر رنگ‌های موجود نزد این فروشنده، باید مثل سابق گل‌های خاصی را در جهان بازی، جمع‌آوری کنید.

همچنین خرید کردن از The Crimson Dye Merchant، اولین قدمی است که باید برای کسب تروفی «The Blood On Your Hands» بردارید. گام بعدی آن است که به محل The Horse Armor Dye Merchant رفته و از او نیز، خرید کنید. برای این منظور، ابتدا باید ماموریت The Legacy of Kazumasa Mythic Tale را تکمیل کرده و سپس پنچ عدد Sakai Clan Banner را برای The Horse Armor Dye Merchant، بیاورید.

راهنمای تکمیل ماموریت جانبی A Helping Hand

یکی از مبهم‌ترین ماموریت‌هایی که در طول تجربه‌ی بسته‌ی الحاقی Iki Island، با آن رو به رو خواهید شد، ماموریتی با عنوان «A Helping Hand» می‌باشد. این ماموریت، داستان کمک کردن به یک کشاورز روستایی که پس از سوزاندن خانه‌اش توسط نیروهای مغول، سعی در ساختن یک خانه‌ی جدید دارد را، روایت می‌کند. برخلاف سایر ماموریت‌های بازی، لوکیشن فعالیت «A Helping Hand» روی نقشه‌ی جزیره مشخص نیست و همین موضوع، پیدا کردن محل آن را کمی دشوار می‌کند. به طوری که حتی شاید متوجه وجود چنین ماموریتی در بازی نیز، نشوید. حتی پس از اینکه لوکیشن این ماموریت روی نقشه مشخص می‌شود، باز هم ممکن است در جریان تکمیل آن، سردرگم شوید. در ادامه تمام نکات و راهنمایی‌های لازم جهت یافتن این ماموریت را برای شما، توضیح داده‌ایم. البته به این موضوع توجه داشته باشید که چنانچه کشاورز، در محلی که در ادامه‌ی مقاله مشخص کرده‌ایم، حضور نداشت، سعی کنید در ساعات مختلف شبانه روز به آنجا سر بزنید تا بتوانید با او ملاقات کنید.

نحوه‌ی یافتن کشاورز

3871754 2

شما می‌توانید او را در قسمت شمالی Tatsu’s Ladder و شمال شرقی جزیره‌ی Iki Island، پیدا کنید. پس از رسیدن به این محل، او از شما درخواست خواهد کرد تا سه عدد Pieces of Wood را به او اهدا کنید. در صورتی که متریال‌های لازم را در اختیار داشتید، به او بدهید. در غیر این صورت می‌توانید فعلاً از او خداحافظی کرده و هر زمان که منابع لازم را به همراه داشتید، نزد او برگردید. به هر حال، کشاورز از همکاری شما سپاس گذاری خواهد کرد.

3871753 1

درخواست دوم کشاورز

در مرحله‌ی بعد، کشاورز در یکی از دو مکان زیر، قابل دسترسی خواهد بود. یا در علفزار قرار گرفته در قسمت جنوبیZasho River و یا بالای تپه‌ای در قسمت شمالی Kindafure Battleground. شما می توانید محل دقیق او را، از دود برخاسته از آتشی که روشن کرده است، تشخیص دهید. این بار، او به شش عدد Predator Hides، برای عایق کردن سقف خانه‌اش نیاز دارد. منابع لازم را در اختیار او قرار دهید تا از مهربانی و لطف ادامه دار شما، شگفت زده شود.

آخرین درخواست کشاورز

نهایتاً او را در قسمت غربی Yahata Lighthouse و در کنار ساحل خواهید دید که برای پیدا کردن فلزات موردنیازش، در حال حفاری و کندن چاله است. پس از صحبت با او، متوجه خواهید شد که به ده عدد Pieces of Iron نیاز دارد. بعد از تامین منابع مورد نیاز، او از شما درخواست خواهد کرد که از خانه‌ی جدیدش دیدن کنید. به دنبال کشاورز حرکت کرده تا شما را به سمت خانه‌اش که در قسمت جنوبی Sly Hunter’s Forest قرار دارد، هدایت کند. پس از رسیدن به مقصد، با او صحبت کنید و به این ترتیب ماموریت جانبی «A Helping Hand» پایان خواهد یافت.

3871759 ghostoftsushima 20210825120617

پاداش تکمیل این ماموریت، علاوه بر افزایش میزان Legend جین، طلسمی بـه نام Charm of Iron Grip خواهد بود. طلسمی کاربردی که سبب می‌شود در هنگام تیراندازی با تیر و کمان خود، هیچ لرزشی در زمان نشانه‌گیری احساس نکنید.

3871761 ghostoftsushima 20210825120808

در این مقاله آموزشی سعی شد تا صورت کامل مشکلات بازیکنان را حل کنیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد. لطفا سوالات و نظرات خود را در بخش کامنت‌ها برای ما بنویسید .

1 نظر در “نکات و ترفند های بسته‌ی الحاقی Iki Island بازی Ghost of Tsushima (بخش دوم)

  1. AVG گفت:

    تقسیم بندی دقیق و آموزش روان و عالی 👍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *