مجله بازی, آموزش

10 نکته‌ی کمک‌کننده برای تازه وارد‌ها در Ratchet and Clank: Rift Apart

Ratchet and Clank: Rift Apart

رچت و کلنک باری دیگر با Rift Apart برگشته‌اند تا ماجراجویی تازه‌ای را رقم بزنند و این بار دوستان جدیدتری را به طرفداران این سری معرفی کنند. بازگشت مجدد این فرنچایز توانسته است انتظارات طرفداران را تا حد زیادی برآورده کند.

اگر شما نیز جزو آن دسته افرادی هستید که قصد دارید به زودی وارد این ماجراجویی بین کهکشانی شوید، بهتر است ابتدا یکسری نکات مهم را در مورد این بازی بدانید. در این مقاله، ۱۰ نکته‌ی مهم و ضروری را که می‌تواند در تجربه‌ی Ratchet and Clank: Rift Apart کمک کننده باشد، برای شما عزیزان آورده‌ایم. امیداریم که این مطلب برای شما مفید واقع شود. با ما همراه باشید!

 

1 min

۱- مکاشفه و گشت و گذار

همانند نسخه‌های قبلی فرنچایز، Ratchet and Clank: Rift Apart نیز یک بازی خطی محسوب می‌شود. اما در بسیاری از اوقات می‌بینیم که محیط‌های بازی و لوکیشن‌ها حالتی گسترده و باز دارند. مناطق مشخصی از دنیای بازی، محیط‌های سندباکس بزرگی هستند که به شما آزادی عمل می‌دهند و به هر طریقی که بخواهید می‌توانید در این مراحل به گشت و گذار بپردازید و به هر جایی از این محیط‌ها بروید.

شاید عده‌ای تمایل داشته باشند در محیط‌های گسترده نیز صرفا خط داستانی اصلی را دنبال کنند، اما پیشنهاد ما این است که فعالیت‌های جانبی و گشت و گذار را نیز حتما مدنظر قرار دهید. محتوای جانبی این مراحل عالی هستند و با گشت و گذار و جست و جو در محیط‌های باز، می‌توانید آیتم‌های جمع کردنی و Raritarium بیشتری بدست آورید و  فعالیت‌های اختیاری دیگری را نیز تجربه کنید.

 

2 min

۲- آیتم‌های جمع کردنی (Collectibles)

در مورد آیتم‌های جمع کردنی، باید بدانید که تعداد زیادی از آن‌ها در Ratchet and Clank: Rift Apart وجود دارد؛ ۲۵ پیچ طلایی بزرگ، تعداد زیادی از قطعات لباس‌های زرهی، اسپای‌بات‌ها که جزئیات پشت‌پرده‌ی مناطق زیادی از بازی را به شما نشان می‌دهند، فایل‌های ضبط شده که پس‌زمینه‌های داستانی را توضیح می‌دهند و البته Raritarium که برای ارتقای سلاح‌ها و تجهیزات به کار می‌رود.

سعی کنید همیشه برای پیدا کردن این آیتم‌ها به جست و جو و مکاشفه بپردازید (به خصوص برای پیدا کردن اسپای‌بات‌ها). در صورتی که بتوانید همه‌ی این آیتم‌ها را پیدا کنید، سلاح مخصوص و منحصربفردی را به دست خواهید آورد که می‌تواند برای بسیاری از بازیکنان جذاب و هیجان‌انگیز باشد.

 

3 min

۳- Pocket Dimension

اغلب اوقات در هنگامی که مشغول گشت و گذار در دنیای بازی هستید یا درگیر نبرد با دشمنان هستید، ممکن است وارد یک پورتال شوید و به ابعاد دیگری که Pocket Dimension نام دارد انتقال پیدا کنید. این مناطق کوچک معمولا یکسری موانع پلتفرمینگ را در مقابل بازیکن قرار می‌دهد که در صورت فائق آمدن بر آن‌ها، می‌توان پاداش‌های خوبی مثل قطعات لباس‌های زرهی را دریافت کرد.

پس هر وقت که یکی از این پورتال‌های مربوط به Pocket Dimension را مشاهده کردید، سعی کنید حتما وارد آن‌ها شوید. از آنجایی که تعداد زیادی از این پورتال‌ها در مسیر اصلی بازیکن قرار دارند، پیدا کردن آن‌ها کار راحتی است، اما بعضی از آن‌ها در نقاط دیگری از محیط بازی قرار داده شده‌اند که باید با مکاشفه و جست و جوی دقیق در هر مرحله آن‌ها را پیدا کنید.

 

4 min

۴- لباس‌های زرهی

سیستم دریافت لباس‌های زرهی در Ratchet and Clank: Rift Apart کمی متفاوت‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید. وقتی تصمیم می‌گیرید که کدام قطعه از لباس‌های زرهی را بپوشید، باید بدانید که گرچه این قطعات تاثیر عملی در گیمپلی دارند، اما در اصل حالتی دکوراتیو و ظاهری دارند.

هر کدام از قطعات لباس زرهی که به دست می‌آورید یک قابلیت ویژه به شخصیت اصلی اضافه می‌کند (مثلا اینکه از برخی دشمنان آسیب کمتری دریافت کنید). فارغ از اینکه قطعه مورد نظر را بپوشید یا نه، این قابلیت ویژه به شخصیت شما اعمال می‌شود. اگر به طور خلاصه بخواهیم بگوییم، هر قطعه‌ای از لباس‌های زرهی که پیدا می‌کنید و در کالکشن آیتم‌های خود قرار می‌دهید، قابلیت ویژه‌ی خود را به شخصیت شما اعمال می‌کند و مهم نیست که آن را بپوشید یا نه. پس می‌توانید بدون نگرانی از تغییر قابلیت‌های ویژه و بر اساس ظاهر و زیبایی، لباس‌های شخصیت اصلی را تغییر دهید.

 

5 min

۵- آرنا

کمی بعد از آغاز داستان Rift Apart، وقتی که به Scrarstu رسیدید، از آنجا به آرنای گلادیاتوری دسترسی پیدا خواهید کرد. پیشنهاد ما این است که از این آرنا حداکثر بهره را ببرید. نه تنها چالش‌های قرار داده شده در این آرنا بسیار سرگرم‌کننده و فان هستند، بلکه پاداش و جوایز خوبی نیز به بازیکن می‌دهد؛ مثل پیچ‌ها، پیچ‌های طلایی، اسپای‌بات‌ها، Raritarium و امثالهم.

جام‌های مختلف این آرنا در قسمت‌های متفاوتی از داستان باز می‌شوند و هر چقدر در داستان بازی پیش بروید، به جام‌های جدیدتری دسترسی پیدا خواهید کرد. پس مطمئن شوید که بعد از دریافت جام برونز، مجددا به این آرنا برگشته و جام‌های دیگر را نیز به دست بیاورید.

۶- ارتقای سطح اسلحه‌ها

اگر قبلا بازی‌های سری Ratchet and Clank را تجربه کرده‌اید، احتمالا مکانیک‌های ارتقای تجهیزات در Rift Apart برایتان آشنا خواهد بود، اما ممکن است تازه وارد‌ها به خوبی با این سیستم آشنایی نداشته باشند. اساسا هر چقدر بیشتر از یک اسلحه استفاده کنید، سطح آن نیز بیشتر ارتقا می‌یابد؛ و هر چقدر سطح آن بالاتر برود، آپگریدهای جدیدی برای آن باز خواهد شد که می‌توانید با Raritarium آن‌ها را خریداری کنید.

پس توصیه ساده‌ و مختصر ما این است که اگر به یک اسلحه علاقه دارید، سعی کنید از آن به طور مستمر استفاده کنید. وقتی که یک اسلحه به سطح ۵ برسد، به ورژن قدرتمندتری تبدیل می‌شود. بنابراین نگه داشتن و استفاده از اسلحه‌هایی که به آن‌ها علاقه دارید و احساس می‌کنید کارآمد هستند، نتایج خوبی در پی خواهد داشت.

 

7 1

۷- سیستم پیشرفت اشتراکی

برخلاف نسخه‌های قبلی، محوریت داستانی Ratchet and Clank: Rift Apart فقط در مورد Rathcet نیست. این بار شخصیت جدیدی به نام Rivet نیز وارد داستان بازی شده است و اساسا نیمی از بازی را در تصاحب دارد. گرچه در طول بازی‌ چندین بار بین این شخصیت‌ها سوییچ می‌کنید، اما نیاز نیست که برای ارتقای مجدد سلاح‌ها و تجهیزاتتان نگران باشید.

سیستم پیشرفت و ارتقا حالتی اشتراکی برای دو شخصیت دارد و هر ارتقایی که برای یک شخصیت انجام دهید، به شخصیت دیگر نیز اعمال می‌شود. حتی پیچ‌ها، مهمات، آیتم‌های جمع‌کردنی و تقریبا هر چیز دیگری که به گیمپلی مرتبط است، برای Ratchet و Rivet مشترک هستند.

 

8 min

۸- اسلحه‌ی Topiary Sprinkler

Ratchet and Clank: Rift Apart دارای طیف گسترده‌ای از سلاح‌های متنوع است و سلایق مختلف همه‌ی بازیکنان را پوشش می‌دهد. ما نیز سلیقه‌ی خاص خودمان را در این بازی داریم و به طور مشخص از یک اسلحه‌ی خاص به نام Topiary Sprinkler زیاد استفاده کرده‌ایم. اما چرا معتقدیم که این اسلحه یکی از بهترین تجهیزات بازی است؟ Topiary Sprinkler می‌تواند دشمنانتان را برای مدتی کوتاه به گیاه تبدیل کند و تا وقتی که به حالت عادی برنگردند، توانایی حرکت را از دست می‌دهند و آسیب بیشتری از سوی شما دریافت می‌کنند.

همچنین می‌توانید این اسلحه را ارتقا دهید تا مدت زمان بیشتری دشمنان را در حالت گیاه و بدون حرکت نگه دارید، آسیب بیشتری به آن‌ها وارد کنید و منطقه‌ی تحت پوشش اسلحه را گسترش دهید. همانطور که حدس می‌زنید، Topiary Sprinkler برای مواقعی که با حجم عظیمی از دشمنان مواجه هستید و یا می‌خواهید یک باس را شکست دهید، تا حد زیادی مفید خواهد بود. علاوه بر این، ترکیب Topiary Sprinkler با نارنجک‌های Shatter Bomb و یا موشک‌های War Monger می‌تواند تاثیر بسزایی در عملکرد این اسلحه داشته باشد.

 

9 min

۹- اسلحه‌ی Mr. Fungi

Mr. Fungi یکی دیگر از اسلحه‌های عجیب و باحال Rift Apart است که روحیه‌ی فان این فرنچایز را بازتاب می‌دهد. با استفاده از این اسلحه می‌توانید قارچ‌های خنده‌داری را دور تا دور میدان جنگ شلیک کنید تا از شما محافظت کنند، به دشمنان حمله کنند و به عنوان یک نیروی پشتیبانی ظاهر شوند.

این قارچ‌ها نه تنها به دشمنان آسیب وارد می‌کنند، بلکه می‌توانند حرکات آن‌ها را نیز مختل کنند. پس در نبردهای شلوغی که تعداد زیادی دشمن وجود دارد، Mr. Fungi می‌تواند عملکرد مفیدی داشته باشد. در صورت ارتقای این اسلحه، قارچ‌های شلیک شده نسبت به قبل جنگجوهای کارآمدتری می‌شوند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا جای ممکن از این قارچ‌های بامزه استفاده کنید.

 

10 min

۱۰- ماموریت‌های جانبی

پیشتر در مورد ماموریت‌های جانبی و فعالیت‌های اختیاری صحبت کردیم، اما شاید به طور واضح متوجه نشده‌ باشید که سیستم این ماموریت‌ها چطور پیاده‌سازی شده است. اغلب اوقات، بعد از اینکه ماموریت‌های داستانی اصلی را در یک سیاره انجام دادید، ماموریت‌های جانبی آن سیاره برایتان باز می‌شود.

پس این احتمال وجود دارد که متوجه این ماموریت‌ها نشوید و بعد از اتمام ماموریت‌های اصلی وارد سفینه‌ی خود شوید و به مراحل بعدی بروید. پیشنهاد ما این است که قبل از ترک سیاره، نقشه‌ی آنجا را چک کنید و از انجام همه‌ی فعالیت‌های جانبی اطمینان حاصل کنید.

 

1 نظر در “10 نکته‌ی کمک‌کننده برای تازه وارد‌ها در Ratchet and Clank: Rift Apart

  1. کسری گفت:

    خیلی ممنون از شما
    این محتویات به بازی من خیلی کمک کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *