اخبار, مجله بازی

میزان فروش کنسول نینتندو سوئیچ از مرز 89 میلیون واحد عبور کرد

شرکت نینتندو، آخرین گزارش مالی خود را منتشر کرد. و یکی از مهم‌ترین موارد ذکر شده در آن، این بود که کنسول نینتندو سوئیچ، به آمار فروش 89/04 میلیون واحدی دست پیدا کرده است. این کنسول، در بازه‌ی زمانی ماه‌های آپریل و ژوئن، فروش 4/5 میلیون واحدی را تجربه کرد تا میزان فروش کلی این کنسول را، به رکورد جدیدی ارتقاء دهد.

کنسول نینتندو سوئیچ حالا رکورد فروش 87/4 میلیون واحدی PS3 را، پشت سر گذاشته است و حالا به سرعت، در حال نزدیک شدن به رکورد فروش 101/63 میلیون واحدی دیگر کنسول نینتندو یعنی Wii در طول حیات خودش، می‌باشد. البته زمانی که مجموع سخت افزارهای به فروش رسیده را معیار قرار دهیم، هنوز کنسول‌های Game boy با فروش 118/69 میلیون واحدی و کنسول Nintendo DS با فروش 154/02 میلیون واحدی، رکورددار هستند.

در حوزه‌ی فروش بازی‌ها، عنوان جدید Pokeman Snap به میزان فروش 2/07 میلیون نسخه رسید. در حالی که فروش بازی Miitopia از مرز 1/04 میلیون واحد عبور کرد. بازی Mario Golf: Super Rush نیز، به میزان فروش 1/34 میلیون نسخه دست یافت.(هر چند که این آمار، فقط مربوط به فروش هفته‌ی اول بازی است. چون این بازی در تاریخ 25 ژوئن عرضه شده بود و گزارش مالی شرکت نینتندو، آمار فروش تا پایان 30 ژوئن را در خود لحاظ کرده است.)

بازی Mario Cart Deluxe، 1/69 میلیون نسخه‌ی دیگر را، در همین بازه‌ی زمانی به فروش رساند تا مجموع نسخه‌های فروش رفته از این عنوان، به عدد 37/08 میلیون واحد برسد.(این بازی، پرفروش ترین عنوانی است که برای کنسول خرید نینتندو سوییچ منتشر شده است.) همچنین عنوان Animal Crossing: New Horizons، با فروش 1/26 میلیون واحدی در بازه‌ی زمانی ماه‌های آپریل و ژوئن، به مجموع فروش 33/89 میلیون نسخه دست پیدا کرد.

در مجموع، در بازه‌ی زمانی آپریل و ژوئن، 9 بازی مختلف وجود داشتند که فروش یک میلیون واحدی یا بیشتر از آن را، روی کنسول نینتندو سوئیچ تجربه کردند. تا کنون بیش از 632/4 میلیون واحد از بازی‌های نینتدو سوئیچ، به فروش رسیده است.

به صورت کلی، میزان فروش و همینطور سود شرکت نینتندو در این بازه‌ی زمانی، با افت رو به رو شده است. موضوعی که چندان هم، تعجب آور نیست. نینتندو در سال گذشته و طی ماه‌های آپریل و ژوئن، به لطف عرضه‌ی عنوانAnimal Crossing: New Horizons، رشد خوبی از لحاظ مالی تجربه کرد. ولی امسال با توجه به تاثیرات بیشتری که همه گیری ویروس کرونا بر بازارهای فروش گذاشته، آمار فروش این شرکت دستخوش تغییراتی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *