مجله بازی, پیشنهاد سردبیر, مقالات

بازی‌های ابرقهرمانی که به زودی عرضه می‌شوند

بازی‌های ابرقهرمانی

بازی‌های ابرقهرمانی

با شروع تعطیلات آخرِ سال میلادی و پس از آن، طرفداران بازی‌های ابرقهرمانی، صرف نظر از اینکه عاشق شخصیت‌های کمیک بوکی Marvel، DC و یا ترجیحاً هر دوی آنها هستند، می‌توانند در انتظار عرضه‌ی چندین بازی مختلف با محوریت این کاراکترهای دوست داشتنی باشند. در این مقاله، ما تمام بازی‌های ابرقهرمانی معرفی شده در این رابطه را گردآوری کرده و آنها را به ترتیب تاریخ انتشار، مرتب کرده‌ایم. بنابراین با ما همراه باشید تا ببینیم امسال، توسعه دهندگان با چه آثاری در صدد غرق کردن گیمرها در دنیای جذاب کمیک بوک‌ها هستند.

marvel guardians min

Marvel’s Guardians of The Galaxy

تاریخ عرضه: 26 اکتبر 2021

سازنده سری بازی‌های Deus Ex، یعنی استودیوی Eidos Montreal قرار است تا برای اولین بار، یک عنوان AAA را با محوریت نگهبانان کهکشان عرضه کند. و به نظر می‌رسد آنها توانسته‌اند بهترین عناصر فیلم و کمیک بوک‌های این مجموعه را، در بازی خود پیاده سازی کنند. یک بازی تماماً تک نفره و اکشن نقش آفرینی که با الهام گیری بیشتر از تجسم خارجی این گروه در کمیک بوک‌ها، گیمر را در نقش استارلرد (Star Lord) قرار می دهد که بـاید با رهبری گروه تحت هدایت عجیب و غریبش، از وقوع یک فاجعه که اتفاقا خود آنها به صورت غیرعمدی باعث آن شده‌اند، جلوگیری نماید. مبارزات این عنوان نیز، به اندازه‌ی کافی شلوغ و هیجان انگیز خواهد بود. به این ترتیب که بازی باز، قادر خواهد بود تا دستورات مختلفی را به سایر اعضای گروه، که با هوش مصنوعی کنترل می‌شوند، جهت حمله به دشمنان صادر کند. خارج از زمینه‌ی مبارزات، شما نحوه‌ی پیشروی داستان را مطابق میل خود و از طریق سیستم انتخاب دیالوگی که برای بازی طراحی شده است، پیش خواهید برد. موضوعی که با استفاده از آن، همچنین می‌توانید رابطه‌ی خود با هر یک از قهرمان‌های گروه را، تقویت یا تضعیف کنید. و این مسئله، بر نحوه‌ی عملکرد آنها در هنگام مبارزات، موثر خواهد بود.

midnight suns header

Marvel’s Midnight Sun

تاریخ عرضه: سال 2022

استودیوی Firaxis، توسعه دهنده سری بازی‌های XCOM، این بار در صدد آن است که از توانایی‌های خود در خلق عناوین استراتژیک، در ساخت یک بازی برگرفته از کمیک Marvel’s Midnight Sun استفاده کند. شما در این بازی، در نقش یک ابرقهرمان به نام Hunter قرار خواهید گرفت که می‌توان او را به طور کامل، شخصی سازی کرد. سپس باید به هدایت تعدادی از مشهورترین ابرقهرمان های دنیای مارول از کاپیتان آمریکا، دکتر استرنج و ولورین گرفته تا تا کاراکترهایی مانند Magic، Nico Minoru و Blade، به سراغ مادر تمام شیاطین یعنی Lilith رفته و او را شکست دهید. بازی Marvel’s Midnight Sun قرار نیست تجربه‌ای دقیقاً مانند عناوین فرانچایز XCOM باشد که تنها ظاهر شخصیت‌های آن تغییر کرده، بلکه این عنوان، یک بازی کـاملا اوریجینال استراتژیک نقش آفرینی خواهد بود که سیستم گیم پلی نوبتی خود را با توانایی‌های مختص هر یک از این ابرقهرمان ها، ترکیب کرده و از طریق کارت‌های تصادفی بازی، قابل استفاده خواهند بود. جدای از مبحث مبارزات، شما قادر خواهید بود تا در مرکز فرماندهی بازی، به گشت و گذار پرداخته و رابطه‌ی خود با سایر اعضای گروه را، بیش از پیش تقویت کنید. موضوعی که علاوه بر فراهم کردن امتیازات خاصی در هنگام مبارزه، سبب خواهد شد تا با گذشته‌ی هر یک از کاراکترها نیز، آشنا شده و آنها را بهتر بشناسید.

gotham knights joker

Gotham Knights

تاریخ عرضه: سال 2022

بتمن مُرده است. حال که بزرگترین نگهبان شهر گاتهام دیگر وجود ندارد، این وظیفه‌ی سایر اعضای Bat Family است تا پا پیش گذاشته و جای خالی او را پُر کنند. Robin، Night Wing، Bat Girl و Red Hood قرار است تا در مرکز توجه این عنوان ماجراجویی کوآپ دونفره قرار گرفته و با همراهی یکدیگر، به سراغ یکی از گروه‌های مخفی و محبوب طرفداران کمیک‌های بتمن، یعنی Court of Owls و سایر شخصیت‌های شرور کلاسیک گاتهام بروند. بازی Gotham Knights، در حال حاضر توسط سازندگان بازی Batman Arkham Origins، یعنی استودیوی Warner Bros. Montreal مراحل توسعه خود را طی می‌کند. جدای از شباهت‌های موجود در زمینه ی مکانیزم‌های گیم پلی، بـازی Gotham Knights از یک داستان مستقل برخوردار بوده و خارج از جهان سری بـازی‌های Batman Arkham، روایت می‌شود. با این وجود، طرفداران سری بازی‌هایBatman Arkham ، هنوز نباید خیلی در مورد این عنوان هیجان زده شوند. چرا که با توجه بـه نمایش‌های بازی تا کنون، مبارزات بازی بیشتر حال و هوای فانتزی دارند. جایی که شما خواهید توانست به تنهایی یا به همراه یک یار کمکی، به مبارزه با جرم و جنایت در شهر گاتهام بپردازید.

QmZwD85hWtRL6MvSmzyBzX

Suicide Squad: Kill The Justice League

تاریخ عرضه: سال 2022

نام بازی، تقریبا همه چیز را در مورد این عنوان توضیح می‌دهد. به عنوان یکی از اعضای Suicide Squad، یک نیروی ضربت دولتی و متشکل از شخصیت‌های شرور زندانی شده، شما باید تمام تلاش خود را، برای کشتن سوپرمن و سایر اعضای گروه Justice League انجام دهید. هر چند تا کنون تریلری از گیم‌پلی بازی منتشر نشده و به طور کلی، اطلاعات بسیار کمی راجع به این بازی داریم، اما به هرحال این عنوان توسط استودیوی خلاق Rocksteady Studios، سازنده سری بازی‌های تحسین شده‌ی Batman Arkham، مراحل توسعه‌ی خود را پشت سر می‌گذارد. همین مسئله کافی است تا شانس بسیار بالایی برای موفقیت این بازی، قائل باشیم. در تریلر رونمایی بازی، ما شاهد حضور شخصیت‌هایی مانند Harley Queen، Deadshot،Captain Boomerang و King Shark از جوخه‌ی انتحار یا همان Suicide Squad بودیم. اما در مقابل هنوز بـه طور قطعی مشخص نیست که علاوه بر سوپرمن، کدام یک از اعضای دیگر گروه Justice league در بازی، ایفای نقش خواهند کرد. خوشبختانه در جریان مراسم DC Fandom که در ماه اکتبر سال جاری برگزار می‌شود، قرار است تا جزئیات بیشتری از این بازی، در دسترس علاقه‌مندان قرار بگیرد.

Game Spiderman 2

Marvel’s Spiderman 2

تاریخ عرضه: سال 2023

سومین قسمت از سری بازی‌های Marvel’s Spiderman، محصول استودیوی Insomniac Games، این بار قرار است تا هر دو قهرمان عناوین قبلی این مجموعه یعنی پیتر پـارکر و مایلز مورالز را، در مقابل یکی از خطرناک‌ترین دشمنان مرد عنکبوتی یعنی Venom، قرار دهد. اگر چه حضور هر دو کاراکتر پیتر پـارکر و مایلز مورالز در بازی تایید شده، اما با این وجود عنوان Marvel’s Spiderman 2 همچنان یک تجربه‌ی تماما تـک نفره خواهد بود. و هنوز مشخص نیست که آیا می‌توان به طور دلخواه بین این دو شخصیت جا به جا شد یا اینکه فقط در قسمت‌هایی از پیش تعیین شده، کنترل کاراکتر مایلز را بر عهده خواهیم داشت. استودیوی Insomniac Games در گذشته ثابت کرده که به خوبی هر چه تمام‌تر می‌تواند قدرت‌ها و قابلیت‌های مرد عنکبوتی را در عناوین خود، پیاده سازی کند. بنابراین از هر نوع رویکردی که توسعه دهندگان در قبال این بازی نیز در نظر بگیرند، می توان اطمینان خاطر داشت. هر چند انتظار تا سال 2023 برای عرضه بازی، سخت و دشوار است اما با توجه به سابقه‌ی استودیوی Insomniac Games در تولید بازی‌های باکیفیت، قطعا این عنوان نیز، ارزش صبر کردن را خواهد داشت.

qM5iAJJdEejLLmBmjAa4ck min

Marvel’s Wolverine

تاریخ عرضه: هنوز مشخص نیست.

نـه تنها با معرفی عنوان جدید مجموعه‌ی Spiderman، بلکه با رونمایی از بازی Marvel’s Wolverine بود که استودیوی Insomniac Games، تمام صنعت گیمینگ و مخاطبان آن را غافلگیر کرد. این عنوان احتمالا به صورت انحصاری برای کنسول PS5 امده می شود. جدای از تیزر تریلر معرفی کوتاهِ بازی که در کنفرانس اخیر سونی به نمایش درآمد، اطلاعات بسیار کمی درباره‌ی این عنوان هیجان انگیز در دسترس رسانه ها قرار گرفته است. سازندگان تا کنون تنها تایید کرده‌اند که بازی، از محتوا و لحنی بزرگسالانه برخوردار بوده و همچنین به این موضوع اشاره داشته‌اند که داستان بازی نیز، خارج از رویدادهای جهان عناوین مرد عنکبوتی این استودیو، جریان خواهد داشت. با این حال، طرفداران تیزبین در همین تیزر تریلر معرفی بازی، ایستراِگ هایی را پیدا کرده‌اند که به حضور شخصیت Hulk در این عنوان اشاره می‌کند. متاسفانه این بازی، هنوز در مراحل ابتدایی توسعه خود به سر برده و سازندگان هنوز تاریخ انتشار مشخصی را برای آن، اعلام نکرده‌اند. در نتیجه تا انتشار این عنوان مورد انتظار، هنوز زمان زیادی باقی مانده است.

این عناوین، هیجان انگیزترین بـازی‌های معرفی شده با محوریت ابرقهرمان‌های محبوب Marvel و DC بوده اند که هم اکنون، مراحل توسعه‌ی خود را پشت سر می‌گذارند. شما برای تجربه کدام یک از این بازی‌ها، بیشتر از سایرین هیجان زده هستید؟ حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *