اخبار, مجله بازی

میزان فروش بازی FIFA 22 در بریتانیا راضی‌کننده بوده است!

فروش بازی FIFA 22

فروش بازی FIFA 22 در بریتانیا

همانطور که همه ما حدس می‌زدیم، فروش بازی FIFA 22 مثل هر سال عالی بوده است. به گزارش وبسایت Games Indusrty، جدول آمار و ارقام مربوط به فروش فیزیکی هفته اخیر از بازار گیمینگ بریتانیا منتشر شد و به نظر می‌رسد که تغییرات قابل پیشبینی در رده‌های بالای این جدول ایجاد شده است. هر ساله در فصل پاییز، سری بازی‌های FIFA عرضه می‌شوند که یکی از بزرگ‌ترین عناوین این فصل از بازار بریتانیاست. هم اکنون نیز اعلام شده است که فروش بازی FIFA 22 در سطح بسیار بالایی قرار داشته و توانسته است رتبه اول جدول فروش بازی‌های فیزیکی را از آن خود کند.

گفته شده است که فروش فیزیکی بازی FIFA 22 در بریتانیا نسبت به FIFA 21 حدود ۳۵ درصد و نسبت به FIFA 20 حدود ۴۲ درصد کاهش پیدا کرده است. اما از سوی دیگر فروش دیجیتالی بازی‌ها هر ساله افزایش می‌یابد و در همین راستا، فروش دیجیتالی بازی FIFA 22 حدود ۳۱ درصد نسبت به FIFA 21 رشد داشته است.

۴۱ درصد از فروش بازی روی کنسول PS4، حدود ۲۷ درصد روی کنسول Xbox One و ۲۳ درصد روی کنسول PS5 بوده است. نکته عجیب و جالب این است که میزان فروش نسخه Legacy Edition این بازی روی Nintendo Switch از فروش آن روی کنسول Xbox Series X بیشتر بوده است. به طور دقیق‌تر ۵ درصد از فروش این بازی روی Nintendo Switch و ۴ درصد روی کنسول Xbox Series X بوده است.

Sonic Colors بازی دیگری است که به تازگی وارد این لیست شده است و دلیل آن نیز شروع فروش فیزیکی این بازی در اروپاست. این بازی در رده سوم قرار دارد و ۵۳ درصد فروش آن روی Nintendo Switch، حدود ۳۲ درصد روی PS4 و ۱۵ درصد روی Xbox One بوده است. رتبه چهارم این جدول نیز متعلق به بازی Hot Wheels Unleashed است که ۳۹ درصد فروش آن روی PS5، حدود ۲۷ درصد روی Nintendo Switch، حدود ۱۴ درصد روی PS4، حدود ۱۱ درصد روی Xbox One و ۸ درصد روی Xbox Series X/S بوده است. در جدول زیر می‌توانید لیست پرفروش‌ترین بازی‌های هفته منتهی به دوم اکتبر را مشاهده کنید.

FIFA 22 CHART

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *