مجله بازی, تحلیل, مقالات

بررسی بازی THE MEDIUM

بررسی بازی THE MEDIUM

بررسی بازی THE MEDIUM

پس از انتشار بازی THE MEDIUM که با استقبال خوبی از طرف هواداران و بازیکنان این سبک از بازی قرار گرفت.
سعی کردیم تا به بررسی این بازی بپردازیم و نکات هیجان انگیز گیم پلی و داستان بازی را با شما به اشتراک بگذاریم.
با نخل مارکت همراه باشید:
داستان بازی درباره شخصی به نام ماریان است که با اختلالات روانی مختلفی دست و پنجه نرم می‌کند.
تصاویری که در ذهن ماریان شکل می گیرد او را به هتلی متروکه در شهر کراکوف در لهستان هدایت می کند که گذشته ای تاریک دارد.
در داستان بازی ماریان شخصیتی مدیوم یا واسطه ای روحی است. که می تواند در بعد های مختلف سفر کند و دنیای ارواح و دنیای واقعی را ببیند ، این توانایی در گشایش رمز های هتل متروکه به ماریان کمک بزرگی میکند.
استودیو سازنده در این باره میگوید:
«هیچ چیز ساده و مشخصی در این بازی نداریم و هیچ چیز به‌طور کامل سیاه یا سفید نخواهد بود. بازی در نقش یک مدیوم به شما این اجازه را می‌دهد که به مسائل مختلف با زاویه دیدی فراتر از انسان‌های معمولی نگاه کنید و با کمک قابلیت‌های مخصوص خود بتوانید در طول داستان بازی به اطلاعات زیادی پیرامون حوادث مختلف دست پیدا کنید و به شناخت بیشتری از سایر شخصیت‌های بازی برسید.»

بررسی بازی THE MEDIUM
با اینکه این بعدها ماریان برای گشایش رمز ها کمک شایانی می‌کند اما اگر زمان زیادی در این حالت روحانی بماند صدماتی به ذهن آن در دنیای فانی وارد میشود.
هر دو بعد فیزیکی و روحانی دنیای بازی قابل گشت و گذار هستند و دارای دو نقشه متفاوت خواهند بود ، به گفته استودیو کردن بین این دو دنیا کاملا لحظه‌ای است وحید صفحه بارگذاری وجود ندارد حتی در بسیاری از لحظات ممکن است که بازیکنان در هر دو دنیای فیزیکی و روحانی قرار داشته باشند.
و نکته جالب این است که دکمه های عمل کرد در هر دو دنیا به صورت متفاوت است که این مورد به رمزگشایی به بازیکنان کمک بزرگی می کند‌.
ماریان با وجود داشتن یک سپر دفاعی ماورایی، سلاح خاصی برای مبارزه با دنیای ارواح ندارد ، موجوداتی که طراحی آن‌ها و محیط‌های جهنمی عجیبی که در آن ساکن هستند با الهام از کارهای زجیسواف بکینسکی، نقاش معروف لهستانی سبک سورئالیسم طراحی شده است.
بازی THE MEDIUM چندی پیش برای کنسول نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و رایانه های شخصی منتشر شد. همچنین این بازی در سرویس گیم پس موجود است و شما میتوانید با خرید سرویس گیم پس بلافاصله شروع به بازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *